Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Glosniki Alfa 145

  1. #1
    pastol
    Gość

    Domyślnie Glosniki Alfa 145

    witam. a ja mam takie pytanie czy do alfy 145 99` wejda na przod glosniki helix dark blue 62.1?? i jak z tweeterami bo sa one okragle a w alfie jest troche inny ksztalt...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastol Zobacz post
    glosniki helix dark blue 62.1
    Z tego co się doczytałem to głośnik niskośredniotonowy ma średnicę 165 mm, więc z powodzeniem można je zamontować w drzwiach. Tweeter w alfie montowany w słupku również jest okrągły i zobaczysz go odkręcając jedną śrubkę mocującą maskownicę (znajduje się ona na górnej krawędzi drzwi w okolicy lusterka). Tweeter jeżeli dobrze pamiętam ma średnicę 2,5 cm. Więcej przydatnych informacji znajdziesz pod tym linkiem: http://www.alfa145.com/upload%5CAlfa145Manual%5CVolume%203%5CCar%20Radio. PDF .
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Głośniki wejdą nie wiem jak z głębokością montażu, bo w Alfie jest chyba 57 mm a tych głośników 59 bez gumy i 61 z gumą ochronną, ktoś na forum pisał o nich i coś tam przy drzwiach w otworze montażowym blachę wycinał ale może to to przy innych głośnikach.
    Pamiętaj że jak głośnik będzie za głęboko to Ci się szyby nie będą do końca opuszczały.
    Co do tweeterów to w Alfie są płaskie w specjalnej obudowie-zapięciu, ale pewnie da to się jakoś obejść tyle że z tego co widziałem to będziesz musiał ten tweeter z zestawu wyciągnąć z obudowy jak będziesz chciał go schować w słupku.

  4. #4
    pastol
    Gość

    Domyślnie

    ale tweeter nie koniecznie musi siedziec w slupku prawda? a co do szyb to nie problem bo i tak ich nie opusczam do konca bo mam slabe silniczki i ledwo sie zamykaja

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastol Zobacz post
    ale tweeter nie koniecznie musi siedziec w slupku prawda?
    No nie to tylko kwestia estetyki i upodobań, ja też kupiłem te głośniki i mam zamiar jakoś go zamontować żeby go nie było widać myślę żeby go wkleić w starą obudowę.

  6. #6
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Ja u siebie mam głośnik o głębokości 65mm na dystansie. W żaden sposób nie przeszkadza że troszkę wystają i co do szyby to kolo głośnika nie idzie szyba, także głośnik może być pare mm koło blachy.

  7. #7
    pastol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    No nie to tylko kwestia estetyki i upodobań, ja też kupiłem te głośniki i mam zamiar jakoś go zamontować żeby go nie było widać myślę żeby go wkleić w starą obudowę.
    to jak juz uda Ci sie je zamontowac to daj znac.. a te takie pudeleczko co daja w zestawie to zwrotnice ?

  8. #8
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastol Zobacz post
    pudeleczko w zestawie to zwrotnice
    Tak

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio Zobacz post
    bo w Alfie jest chyba 57 mm a tych głośników 59 bez gumy i 61 z gumą ochronną
    Myślę, że montowanie tych głośników bez usztywniającego pierścienia dystansowego choćby z MFD'u to zbędny luksus. Dystans to podstawa jeżeli właściciel nie chce aby kosz głośnika poszedł się paść jak będzie krzywo przykręcony. Jak będzie dystans problem "haczących szyb" nie będzie istniał.

    ---------- Post dodany o godzinie 12:06 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:01 ----------

    Cytat Napisał pastol Zobacz post
    ale tweeter nie koniecznie musi siedziec w slupku prawda? a co do szyb to nie problem bo i tak ich nie opusczam do konca bo mam slabe silniczki i ledwo sie zamykaja
    Jeżeli jest przeznaczone dla niego miejsce i to nawet dość rozsądnie wybrane - nei idealne, ale jak na warunki panujące w 145 jest całkiem nieźle - to po co kombinować i szpecić sobie konsolę nieciekawymi dodatkami ? Zastanów się

    Szyby lepiej sobie dobrze nasmaruj. Montaż głośnika to dobra okazja, żeby zdjąć tapicerkę drzwi i zobaczyć co się tam dzieje - można przy okazji jednej dłubaniny załatwić dwie sprawy zarówno w prawych jak i lewych drzwiach
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  10. #10
    pastol
    Gość

    Domyślnie

    a mozecie powiedziec jakie te dystanse czy tam pierscienie mdf zastosowac? i czy jak je uzyje to nie bedzie problemy z glebokoscia montazu?>

Podobne wątki

  1. [166] Glosniki
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 21:45
  2. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 360
    Ostatni post / autor: 29-11-2019, 00:07
  3. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  4. glosniki basowe w tylnej pulce alfa 166
    Utworzone przez salatin w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 23:20
  5. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory