Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Osłabła coś moja Alfa... (spadek mocy)

  1. #1
    Bob1897
    Gość

    Domyślnie Osłabła coś moja Alfa... (spadek mocy)

    Sporo kilometrów robię ostatnio i zauważyłem, że nie dzieje się dobrze. Auto ostatnio jest bardzo słabe. Na zimnym silniku to ledwo się toczy, później też słabo. Wcale nie czuć tych 103 koni. Rozpędza się, ale koło 120 km/h już pas, więcej tylko z górki. Przy redukcji biegów bardzo muli.
    Sytuacja jest trudna do diagnozy, bo możliwe, że przyczyną są zanieczyszczone wtryski gazu (lpg BRC sekwencja), ale w tej sytuacji auto nie powinno mulić także podczas jazdy na benzynie (jedzie na niej do momentu rozgrzania silnika, wtedy przełącza na gaz). Podajcie jakieś możliwości co to może być. Dziękuje.

  2. #2
    Seb_S
    Gość

    Domyślnie

    Przyczyn może być wiele, zacznijmy od tego od jak dawna masz gaz w aucie?
    Jeżeli cała elektronika związana ze sterowaniem wtrysku paliwa jest sprawna to przyczyna może tchwić w powypalanych gniazdach zaworów(niedomykanie zaworów) przez to moc spada, a za razem kompresja silnika którą możesz zmierzyć, o ile masz manometr.
    Ale to jest ostateczność. Najlepiej zacznij od sprawdzenia filtra powietrza, świec(dobór świec jest bardzo ważny), czy masz iskre na świecach.

  3. #3
    Bob1897
    Gość

    Domyślnie

    Filtry wszystkie ( w tym gazu) wymieniałem miesiąc temu. Gaz zainstalowany 4,5 roku temu. Dzisiaj bardzo źle auto ruszało (na światłach). Trzęsło nim jakby miał zaraz zgasnąć. I to nie tylko na początku jazdy, ale po rozgrzaniu silnika także. Nie wydaje mi się jednak, żeby winny był gaz, bo po przerzuceniu na paliwo trzęsło jeszcze bardziej.

  4. #4
    Seb_S
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie zmierz kompresje silnika, jeżeli będzie dobra to musisz podpiąć alfe do komputera, jeżeli coś jest uszkodzone (istalacja zasilania benzyną) na gazie będzie tak samo. Centrala sterowania wtryskiem gazu jest podpięta pod wtryskiwacze benzyny, sonde lambda, itd.

    Jeżeli sam sobie nie poradzisz radze Ci jedz do mechanika. Jazda w takim stanie może pogorszyc stan silnika.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    hmm ja też mam gaz BRC i na nim samochód lata wręcz. Problem jest tylko na benzynie na zimnym silniku, do 3tyś. samochód się toczy a powyżej tej wartości już jedzie normalnie. Przypuszczam że to wina świec, bo po ich wymianie na jakieś briski takie cuda się zaczęły ale muszę jeszcze pogrzebać...

    Ile Ci gazu pali?

  6. #6
    Bob1897
    Gość

    Domyślnie

    Między 9,5 a 10 litrów, a Tobie? Bo widze, że mamy takie same auta. Byłem u mechanika i jak na złość akurat wtedy Alfa zachowywała się normalnie. A już parę godzin później znowu się zaczęło. Szarpanie przy ruszaniu, mało mocy (gaz do dechy a prędkość 95 km/h). Przerzuciłem na benzynę i nie było różnicy. Jutro jadę jeszcze raz, ale nie wiem, co mi powie mechanik. Jak wymienimy nie tą część co trzeba to będzie kiepsko. Ktoś mi powiedział, że to może być winny silniczek krokowy. Czy to możliwe?
    ps. nie wiem czy to ważne, ale akumulator chyba już jest słaby w moim aucie (lub zaczął być). Wczoraj wieczorem (postał na dworze parę godzin) miałem problem z odpaleniem.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Na pewno nie krokowiec - on powoduje tylko falowanie obrotów na biegu jałowym. Nie strzela Ci do kolektora przy pełnym gazie? Jak to kable/świece. Podłącz pod kompa i sprawdź sondę. I przepływkę też nie zaszkodzi oraz poszukaj dziur w dolocie.
    Ja miałem w Maździe objawy jak opisujesz jak padł mi regulator ciśnienia paliwa, ale nie słyszałem jeszcze żeby ktoś miał z tym problem w Alfie.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    103

    Domyślnie

    ja bym stawiał na katalizator jak wogule go masz pewnie już się wykruszył

  9. #9
    Seb_S
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar145tss Zobacz post
    ja bym stawiał na katalizator jak wogule go masz pewnie już się wykruszył
    Kolego, według mnie okresowy spadek mocy nie jest związany z katalizatorem. Gdyby cały czas miał problemy to wtedy się zgodze.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    hmm to mi podobnie z tą różnicą że u mnie od 8 do 10 litrów w trasie i bez problemów dochodzę do 180km/h na gazie Jutro jadę po świece NGK i zobaczymy czy coś to da!

    Tutaj masz poglądowo spalanie, nie uwzględnia benzyny!

    https://spreadsheets.google.com/ccc?...VYm1vaEE&hl=pl

Podobne wątki

  1. ALFA 156 1.9 JTD chwilowy spadek mocy
    Utworzone przez bezel_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-03-2017, 22:23
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 10:03
  3. Spadek mocy
    Utworzone przez Dziarka83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 19:08
  4. [159] Spadek mocy w Alfa Romeo 159jtd 16v 150km 2007r
    Utworzone przez issey159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 23:15
  5. moja alfa nie ma mocy
    Utworzone przez baczek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory