Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Kontrolka [1.9 JTD]

  1. #21
    Qkiz
    Gość

    Domyślnie

    po wtmianie termostatu, mrozach rzedu -15 stopni i przejechaniu ponad 300 kilometrow w tych ekstremalnych jak dla wloskich aut warunkach u mnei problem z marchewka powstaje tylko gdy od razu wlaczam wysokie temperatury nawiewu przy chlodnym silniku ( wystarczy wtedy ustawic nizsza temperature , wylaczyc na chwile nawiew lub zmienic jego kierunek i poczekac ). Jak dla mnie - ten typ tak ma i już - jesli macie sprawne termostaty , a auto nie muli ( co by wskazywalo na konającą przeplywke ) - to jedynie zostaje modlic sie o jak najszybsze nadejscie wiosny

  2. #22
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar misiek718
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    strzelno
    Auto
    alfa romeo 156 1.9JTD 1998r
    Postów
    291

    Domyślnie

    Witam koledzy mam problem z moja funia zapala mi sie marchewka i silnik gasnie dzieje sie to tylko wtedy jak silnik ma niska temp do 60 stopni malo tego jak ja sie przytrzyma na gazie na obrotach od1500-2900 to kopci niebieskim dymem i silnik nie rowno pracuje. Prosze o pomoc

  3. #23
    heaven14
    Gość

    Domyślnie

    Mam pytanie. Co powinno się dziac po odłączeniu kostki od przepływki, a jeśli nic się nie dzieje czy to oznacza że jest uszkodzona?

  4. #24
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał heaven14 Zobacz post
    Mam pytanie. Co powinno się dziac po odłączeniu kostki od przepływki, a jeśli nic się nie dzieje czy to oznacza że jest uszkodzona?
    Jeśli odepniesz przepływkę i czujesz różnicę to oznacza, że przepływka jest uszkodzona.

  5. #25
    Adi84
    Gość

    Domyślnie

    Witam u mnie miał takie samie objawy czyli kontrolka wtrysku i spadek mocy a później już gaśnięcie silnika. Przyczyną był czujnik położenia wału korbowego, wymiana rozwiązała sprawę.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar przemoo84
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    BYŁA 145 1.9 JTD 2000 r. :-(
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaholic145JTD Zobacz post
    Jeśli odepniesz przepływkę i czujesz różnicę to oznacza, że przepływka jest uszkodzona.
    kolego czy jesteś pewien tego co napisałeś?

    nie jestem znawcą ale na mój rozum to powinno być na odwrót tzn jak odepniesz przepływkę to czuć różnice.

    bo jeśli by miało nie być różnicy to po co by ona była??

    ---------- Post dodany o godzinie 07:39 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 07:37 ----------

    a odnośnie kontrolki wtrysku to u mnie zapalała się z powodu b raku styku w kostce za schowkiem po stronie pasażera.

Podobne wątki

  1. (Alfa 156 2.4JTD)Kontrolka ABS+kontrolka hamulca recznego!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 12-02-2018, 13:31
  2. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 12:41
  4. kontrolka ABS
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 19:43
  5. Kontrolka ASR
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory