Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Temat: Ile powinna palić alfa 145?

  1. #1
    patysia00
    Gość

    Domyślnie Ile powinna palić alfa 145?

    Witam
    Mam takie właśnie pytanko. Ile powinna palić alfa? Moja ma pojemność 1.4 z silnikiem boxer, w trasie spala mi około 10 litrów gazu! To chyba dużo za dużo prawda? Czy może się mylę? Benzyny nie wiem ile spala bo na benzynie nie jeżdżę. I jeszcze jedno pytanko... wiecie może dlaczego podczasa stania na światłach w samochodzie śmierdzi gazem? Byłam u gazownika i instalacja jest szczelna.

  2. #2
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    nie powinno smierdziec gazem ja stoisz gdzies.. moze wydech masz nieszczelny i gdzies smierdzace gazowe spaliny dostaja sie do kabiny ?

    10 litrow gazu to jest tak standarowo. tez mam ten silnik i tyle pali. ciesz sie ze nie wiecej
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #3
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    145 wazy tyle co maly sedan, boxery sa niekonomiczne (prawda?), a 90 koni jak na te wage to troche malo, stad takie duze spalanie. moglas sobie kupic TSa, spalanie czesto zadziwia... najwyzszy wynik jaki zanotowalem to 10,5 litra benzyny. cykl mieszany - szybka trasa z dziwnowka do poznania w ponad 3 godzinki, a potem jakies 100 km na torze z zaladowanym bagaznikiem

  4. #4
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    A mi mój 1.6 TS spalił dzisiaj w trasie 6.3/100 :shock:

    To auto nie przestanie mnie zadziwiać.. :mrgreen:

  5. #5
    QBUS
    Gość

    Domyślnie Re: Ile powinna palić alfa 145?

    Cytat Napisał patysia00
    Witam
    Mam takie właśnie pytanko. Ile powinna palić alfa? Moja ma pojemność 1.4 z silnikiem boxer, w trasie spala mi około 10 litrów gazu! To chyba dużo za dużo prawda? Czy może się mylę? Benzyny nie wiem ile spala bo na benzynie nie jeżdżę. I jeszcze jedno pytanko... wiecie może dlaczego podczasa stania na światłach w samochodzie śmierdzi gazem? Byłam u gazownika i instalacja jest szczelna.
    Pierwsza sprawa - poza instalacją gazową proponuję sprawdzić jeszcze układ wydechowy.
    Druga - Kiedy była zakładana instalacja? Z biegiem lat gumowe węże sie starzeją i mogą zaczynają puszczać bardzo minimalne ilości gazu (ciężko to wykryć ot tak). Miałem tak w Uno, ma tak mój znajomy w Escorcie - pomaga wymiana węży od gazu (w Uno nie zmieniałem w Escorcie znajomy tak i pomogło).

  6. #6
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    145 wazy tyle co maly sedan, boxery sa niekonomiczne (prawda?), a 90 koni jak na te wage to troche malo, stad takie duze spalanie. moglas sobie kupic TSa, spalanie czesto zadziwia... najwyzszy wynik jaki zanotowalem to 10,5 litra benzyny. cykl mieszany - szybka trasa z dziwnowka do poznania w ponad 3 godzinki, a potem jakies 100 km na torze z zaladowanym bagaznikiem
    Moja najwyższa zanotowana średnia to około 11 litrów tylko po mieście z włączoną klimatyzacją. Teraz w cyklu 3/4 poza miastem 1/4 miasto pali mi około 7,5 do 8 litrów (tak 50/50 z klimatyzacją i bez).

  7. #7
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigobert
    A mi mój 1.6 TS spalił dzisiaj w trasie 6.3/100 :shock:

    To auto nie przestanie mnie zadziwiać.. :mrgreen:
    Jest to możliwe - moja Alfa spaliła tyle tylko raz - na trasie Kraków - Olkusz i z powrotem w godzinach nocnych jadać około 70-80 km/h.

  8. #8
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBUS
    Jest to możliwe
    Wiem, że jest.. Nawet powiem Ci więcej kiedyś udało mi się zrobić 6.1/100 8)

    A dziwię się temu, że dzisiejsza sytuacja na drogach wskazywała raczej, że spalanko będzie większe niż zwykle, a tu miła niespodzianka, bo wskazówka poziomu benzyny nie chciała opadać. Często nawet jak jeżdże bardzo spokojnie to mega trudno jest zejść do 7/100 albo mniej, a tu dzisiaj taki "wybryk". Wskazówka benzyny była w połowie a na liczniku 400km przejechanych :shock:

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie Re: Ile powinna palić alfa 145?

    Cytat Napisał patysia00
    Witam
    Mam takie właśnie pytanko. Ile powinna palić alfa? Moja ma pojemność 1.4 z silnikiem boxer, w trasie spala mi około 10 litrów gazu! To chyba dużo za dużo prawda? Czy może się mylę? Benzyny nie wiem ile spala bo na benzynie nie jeżdżę. I jeszcze jedno pytanko... wiecie może dlaczego podczasa stania na światłach w samochodzie śmierdzi gazem? Byłam u gazownika i instalacja jest szczelna.
    Patysia nie martw sie 10 litrów to nie tragedia, moja 1.6 boxer pali 11.5 do 12.5 (benzyny bo gazu nie mam) w miescie tyle że moja jazda znacznie różni sie od emeryckiej.
    W trasie udało mi sie zejść do 7.5 a też wolno nie jechałem.
    Nie masz się czym martwić jest tak jak mówi Tuti auto dośc spore silnik 90 KM wiec musi sie napić.
    Na upartego sprobuj zmienić świece, polecam NGK w sklepie dobiora ci pod twoje auto.
    Pozdrowionka :*:*:*...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    Mojego kuzynka 1.6 Boxerkeim robimy przy średniej prędkosci 100km/h za 40zł gazu jakies 230 km,,, zdaje mi się ze całkiem przyzwoity wynik,
    moja 1.4 Boxerek oczywicie benzynka spala przy takiej samej jeżdzie jakies 8,5 l a w miescie w granicach 10. :roll:
    więc mysle koleżanko że to twoje spalanie jet chyba w normie,a zmien warsztat który Ci sprawdzał gaz, bo jednak cos musi byc nie tak skoro śmierdzi tym gazem... mój kuzynek miał co podobnego chyba...musiał bym się spytac gdzie on siga z instalacją, w Szczecinie to bym Ci zapodał nazwe warsztatu...
    jak coś to odezwij się na PW...

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 2.4jtdm przeróbka z automatu na manual jak powinna wyglądać
    Utworzone przez oktawian87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 22:25
  2. JAK POWINNA BYĆ USTAWIONA POMPA PALIWA ALFA 166 2.4 JTD 1998r
    Utworzone przez Bolo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 17:32
  3. Ile powinna kosztować zadbana Alfa 166fl ?
    Utworzone przez Miszcz342 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 09:07
  4. Koledzy pomocy alfa chciała się palić!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez speedx03 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 23:11
  5. Ile powinna palić w mieście?
    Utworzone przez AtMa w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 00:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory