Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Ruszajacy sie wklad lampy caly.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Misiek145ts
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław/Oleśnica
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 155KM Azzurro Nuvola
    Postów
    57

    Domyślnie Ruszajacy sie wklad lampy caly.

    Tak jak w temacie jak wyjac lampe i rozebrac ja i czy bedzie problem ??bo jak jade to wszystko w srodku lata i nie da sie jej ustawic.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Dla kogoś kto ma troche zdolnosci manualnych problemu raczej nie bedzie Trzeba wyjąć lampę, odkleić szkło i dostać się do środka (w manualu do lamp gta-look pewnie jest nak rozebrać lampę). Na pewno połamane sa plastki od regulacji, klejeni ich nic nie da bo zaraz bedzie to samo, trzeba je zastąpić własnym patentem, niektorzy stosowali klej dwuskładnikowy, inni rzeźbili w drewnie Poszukaj na forum a na pewno znajdziesz duzo na ten temat, były tez linki do stron ze zdjeciami jak i co zrobić.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie

    Powiem tak rozebrać jest łatwo tak jak kolega wyżej napisał trzeba odkleić szkło i tu się zaczynają delikatne schody po ściągnięciu szkła trzeba odczepić dolną listwę tą srebrną jest to osobny element potem gdzieś na środku u góry lampy jak się nie mylę jest śruba którą trzeba odkręcić potem ściągnąć z zatrzasków i lampa jest w ręce( robiłem to ponad 2 lata temu stąd ta niepewność ) ja w swojej lampie miałem połamane dwa zatrzaski i lampę by nie latała blokowałem kawałkami węza gumowego do chłodnicy w zależności który mi był potrzeby ( blokowałem po złożeniu lampy sklejeniu szkła ) Otwierałem zaślepkę do wymiany żarówki i tam nad reflektor a pod plastik lampy wciskałem z ciśnięty kawałek węża takiej grubości by trzymał całą lampę ( regulacja wtedy odpada ) i amortyzował podczas jazdy. lampę ustawiałem na ścianę, potem jechałem do diagnosty sprawdzałem światła i było git ale wiadomo każde uszkodzenie jest inne może poszukaj lamp na allegro. Pozdrawiam

  4. #4
    Seb_S
    Gość

    Domyślnie

    Jak większość przerabiałem ten temat i wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie całego elementu metalowym pręcikiem gwintowanym fi 6mm. Cały element u mnie składa się z pręcika (wyprowadzonego na zewnątrz lapmy w miejscu standardowej regulacji)zakończonego odpowiednią śrubą (okrągły kulisty łebek, musi pasować na wcisk) umieszczoną w miejscu plastikowej kulki. Do połączenia śruby i pręcika użyłem tuleji gwintowanej (gwint wew).

    Taka konstrukcja jest naprawdę wytrzymała, jeżdze już tak pół roku i jest ok. Szczerze polecam.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Odświeżę nieco temat. Znalazłem w sieci zdjęcia jednego z patentów naprawy połamanych zaczepów w lampach 145/6, moze komuś się przyda. Zdjęcia poszły też do dziłu "Zrób to sam", ale moderacja tam chyba śpi












  6. #6
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy pomysł.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Super fotki, jak znajdę chwilkę czasu i materiał to biorę się za rzeźbienie

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy pomysł Kolego saroo jednak wymaga nieco dopracowania. Niedawno również usiłowałem sobie jakoś poradzić z tym ustrojstwem i muszę przyznć, że mi się udało. Materiał z którego wykonano biały suwak reflektora jest wyjątkowo kruchy i musiałem, bardzo uważać przy wierceniu, aby nie popękał. Rezultaty mojej pracy przedstawiam na poniższych zdjęciach
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    Bardzo ciekawy pomysł Kolego saroo jednak wymaga nieco dopracowania. Niedawno również usiłowałem sobie jakoś poradzić z tym ustrojstwem i muszę przyznć, że mi się udało. Materiał z którego wykonano biały suwak reflektora jest wyjątkowo kruchy i musiałem, bardzo uważać przy wierceniu, aby nie popękał. Rezultaty mojej pracy przedstawiam na poniższych zdjęciach
    Nie no to juz wygląda na w pełni profesjonalny projekt Tylko nie wiem czy przecietny majsterkowicz jest w stanie coś takiego sobie samemu zrobić


  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Z tym profesjonalizmem to nie przesadzajmy - Twój pomysł jest również bardzo dobry i przede wszystkim prostrzy w realizacji. Mało tego zastępuje cały suwak (a nie jego fragment) eliminując tym samym bardzo kruche tworzywo sztuczne z którego został wykonany. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad wykorzystaniem jakiegoś aluminiowego profilu w kształcie litery "C". Mniej roboty, estetyczny wygląd, dużo łatwiejsza obróbka skrawaniem oraz niewrażliwość na ewentualne warunki atmosferyczne itd.

    Co do alternatywy, którą przedstawiłem - zleciłem tylko wykonanie aluminiowego przegubu suwaka wg swojego projektu natomiast pomysł i cała reszta z montażem włącznie to moja robota. Jeśli jest ktoś zainteresowany rysunkiem technicznym aluminiowego przegubu suwaka - proszę o kontakt na PW
    Ostatnio edytowane przez as ; 05-04-2010 o 14:04
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. Wklad termostatu Alfa 156 V6
    Utworzone przez Loco w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 12:50
  2. [Giulietta] Oryginalny wklad bagaznika
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:45
  3. stozek czy wklad
    Utworzone przez Jeson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 21:11
  4. wklad lusterka w 155
    Utworzone przez zwiezu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-04-2007, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory