Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Bierze 0,75l Oleju na 1100km

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie


  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezesjm
    Na temat olejów do Alfy było na różnych forach tyle że to już każdy powinien mieć wbite do głowy Ts-ki, V6-tki lubią olej, zużycie nawet do 0,6 - 0,8 l na 1000 km nie powinno dziwić, tak jak koledzy radzą Mobil 5w40 nie jest dobrym olejem do tego silnika, zalecane 10W40 10W50 w pełni syntetyczne lub półsyntetyczne. Silniki te są raczej pasowane luźniej niż zwykłe cywilne motory, mają natryski oleju na denka i tuleje cylindrowe, to przedkłada się na większe zużycie oleju ale plusem jest to że po ostrzejszej jeździe gdy Alfka nabiera wigoru inne auta już stoją z dymiącym silnikiem. Zużycie oleju zmienia sie także bardzo znacznie w zależności od temperamentu kierownika.
    z tym zuzyciem to troche przesadziles... przed wymianą pierscieni brała mi 1,5 l na 1000km przy ostrej jezdzie.. po wymianie nie dolalem ani grama i to nie wazne czy jezdze ostro czy wolno a juz mam z 6 tys przejechane, wine ponosiły zjechane olejowe pierscienie (te wystające listewki) gornych nawet nie trzeba bylo ruszac ale wymienilem wszystkie i teraz mam spokoj z dolewkami na amen... moim zdaniem jak komus bierze 0,8/1000 to niech juz sobie kase odklada na pierscionki.. :roll:

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    z tym zuzyciem to troche przesadziles... przed wymianą pierscieni brała mi 1,5 l na 1000km przy ostrej jezdzie.. po wymianie nie dolalem ani grama i to nie wazne czy jezdze ostro czy wolno a juz mam z 6 tys przejechane, wine ponosiły zjechane olejowe pierscienie (te wystające listewki) gornych nawet nie trzeba bylo ruszac ale wymienilem wszystkie i teraz mam spokoj z dolewkami na amen... moim zdaniem jak komus bierze 0,8/1000 to niech juz sobie kase odklada na pierscionki.. :roll:
    Przy jakim przebiegu Alfa zaczela Ci brac te 1.5l/1000km? Jakie pierscionki kupiles?

  4. #14
    Canizzaro
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    Cytat Napisał prezesjm
    Na temat olejów do Alfy było na różnych forach tyle że to już każdy powinien mieć wbite do głowy Ts-ki, V6-tki lubią olej, zużycie nawet do 0,6 - 0,8 l na 1000 km nie powinno dziwić, tak jak koledzy radzą Mobil 5w40 nie jest dobrym olejem do tego silnika, zalecane 10W40 10W50 w pełni syntetyczne lub półsyntetyczne. Silniki te są raczej pasowane luźniej niż zwykłe cywilne motory, mają natryski oleju na denka i tuleje cylindrowe, to przedkłada się na większe zużycie oleju ale plusem jest to że po ostrzejszej jeździe gdy Alfka nabiera wigoru inne auta już stoją z dymiącym silnikiem. Zużycie oleju zmienia sie także bardzo znacznie w zależności od temperamentu kierownika.
    z tym zuzyciem to troche przesadziles... przed wymianą pierscieni brała mi 1,5 l na 1000km przy ostrej jezdzie.. po wymianie nie dolalem ani grama i to nie wazne czy jezdze ostro czy wolno a juz mam z 6 tys przejechane, wine ponosiły zjechane olejowe pierscienie (te wystające listewki) gornych nawet nie trzeba bylo ruszac ale wymienilem wszystkie i teraz mam spokoj z dolewkami na amen... moim zdaniem jak komus bierze 0,8/1000 to niech juz sobie kase odklada na pierscionki.. :roll:

    Spadła ci znacząco moc czy chodziła tak samo z tymi pierścieniami ale jak pierścienie pójda to raczej samochód zaczyna dymić zresztą jak mogą zajechać się pierścienie bo dolewki robie praktycznie od 85tyś km na liczniku

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK

    Przy jakim przebiegu Alfa zaczela Ci brac te 1.5l/1000km? Jakie pierscionki kupiles?
    na liczniku jest 150 tys... silnik jest dwa lata młodszy od reszty.. pierscienie Goetze, tak samo uszczelka pod glowicą i panewki, jak narazie nie narzekam...

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Canizzaro
    Spadła ci znacząco moc czy chodziła tak samo z tymi pierścieniami ale jak pierścienie pójda to raczej samochód zaczyna dymić zresztą jak mogą zajechać się pierścienie bo dolewki robie praktycznie od 85tyś km na liczniku
    troche dymiła jak sie depło... po wymianie jest odczuwalny przyrost mocy powyzej 4,5tys.. ale na starych tez miała kopyto..

    sprawdz dokladnie czy ci nie dymi, niech ktos pojedzie za tobą i obserwuje czy nie pusci bąkow przy ostrej jezdzie i spuszczaniu z obrotow..

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie Spalanie Oleju

    Mam pytanko.Alfa przy normalnej jeżdzie pali mi litr oleju na 10tys.km.Nalezy sie tym przejmowac?Dodam ze jezdze na Elf 10W40. Może zmienić olej na inny?
    Zaraziłem się wirusem alfa

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar prezesjm
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    DANKOWICE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Znaczy jesteś szczęśliwym człowiekiem i nic tam pod żadnym pozorem nie ruszaj w silniku.
    LANCIA KAPPA V6, Fiat CROMA 2.0, Fiat CROMA V6, RITMO 1,5 ie - 32V i 550 kM w sumie
    www.lanciapolska.org/forum - forum Lancii

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Auto
    była AR 146 1.6 TS 99r, jest Lancia Lybra 1.8
    Postów
    328

    Domyślnie

    Dzięki.Pocieszyło mnie toA już myślałem że coś nie tak.A tobie ile oleju spala twoje cudo?
    Zaraziłem się wirusem alfa

  10. #20
    Canizzaro
    Gość

    Domyślnie

    niedymiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii spalinami mógł bym inhalowac ludzi w środe zmiana oleju :twisted: po wymianie przepływomiezrza zbiera się już od 3200rpm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Bierze duzo oleju 2.0 JTS
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 00:28
  2. [159] 2.4 bierze olej
    Utworzone przez Driller w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2015, 21:23
  3. Bierze litr oleju na 300 km :( 1.9 jtd.
    Utworzone przez radek-alfa147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 16:07
  4. AR 147 1.6 TS 105km bierze duza ilosc oleju. 2002r
    Utworzone przez Erni127 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 17:36
  5. [155] bierze olej
    Utworzone przez salatin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 13:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory