Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Na gazie szarpie....na beznzynie OK

  1. #1
    czekal86
    Gość

    Domyślnie Na gazie szarpie....na beznzynie OK

    Witam
    Nie wiem gdzie umieścić ten post czy tu czy dział LPG
    Byłem dzisiaj na kompie z gazem, bo ostatnio strasznie szarpie mi na niskich obrotach i potrafi strzelić po dodaniu mocniej gazu i powyżej 4 tyś, słabo się zbiera, no i na kompie mi wyszło że z gazem wszystko OK
    Więc gdzie szukać przyczyny, na benzynie raczej takich objawów nie ma, gościu mi powiedział żeby szukać przyczyny w cewce zapłonowej, termostat, bądź świece... ja kto najlepiej sprawdzić żeby nie ponosić nie potrzebnych kosztów

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez czekal86 ; 19-03-2010 o 10:51

  2. #2
    marekf6
    Gość

    Domyślnie

    tez mi ostatnio takie historie sie dzialy ze na gazie szrpal i nie mial sily....
    po 1.
    odlaczylem przeplywomierz i okazalo sie ze padl (na benzynie nie bylo jeszcze oznak, ale po odlaczeniu pomoglo na gazie)
    po 2. (kolejny przypadek jak mi szarpalo)
    wymiana filtrow i czyszczenie parownika.
    po 3.
    wywalenie katalizatora i wysypanie z tlumika tego co po nim zostalo (elo to juz i PB i LPG odczuwalo ze cos jest nie tak)

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    To powiem krótko: jeśli instalka działa żle to znaczy że jest to dupy, rwij kable od aparatury i bedzie spokój albo zapodaj coś porządnego

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    To powiem krótko: jeśli instalka działa żle to znaczy że jest to dupy, rwij kable od aparatury i bedzie spokój albo zapodaj coś porządnego
    no właśnie po podłączeniu instalacji pod kompa wyszło że wszystko jest OK...

    ale ostatnio minimalnie zacząłem odczuwać lekkie szarpanie również na benzynie....

    Gdy wrócę do domu sprawdzę tą przepływkę, teraz jestem w pracy innym autem więc nie mam możliwości...

    Tak myślę co by mogło być jeszcze przyczyną... może tak jak mówił mechanik, że świece

  5. #5
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    Witam ponownie, wróciłem z pracy i odpiąłem przepływkę, noi auto chodzi jakby lepiej, nie dusi się na gazie na niskich obrotach...czyżby to właśnie była przepływka ??? ale dlaczego szarpał tylko na gazie ??? dla pewności podjechać na kompa ??? Boże.... jakie te przepływki drogie !?!?! 530 zł ?!?!? kupiłem silnik 1.4 , myślałem że będzie oszczędniejszy w sensie spalania, a teraz gdy już jestem trochę w temacie, to spalanie jest na tym samym poziomie co np silnik 1.6 ... ale części nie dość że mniej dostępne to jeszcze 3 razy droższe !

Podobne wątki

  1. Marchewa na gazie
    Utworzone przez slavos w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 12:07
  2. szarpie na benzynie i gazie
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 11:58
  3. przerywa na gazie i ben
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 12:36
  4. Sekwencja- szarpie na gazie.
    Utworzone przez dencior w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-02-2008, 20:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory