Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Maly problem w mojej Alfie 145 :(

  1. #1
    Dexter
    Gość

    Domyślnie Maly problem w mojej Alfie 145 :(

    Czesc. Witam wszystkich.
    Od pewnego juz czasu mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic ja ani zaden z moich znajomych. W moim autku z prawej strony slychac mocne pukanie na wybojach, dziury, wyboje, itd. Moge dokladniej powiedziec prawie "zawsze"slychac to pukanie przy bardzo wolnej jezdzcie np. przejazd przez tory kolejowe, przejazd przez podwórko. Nie mam zielonego pojecia co to puka dochodzi dokladnie z miejsca pasazera, przynajmniej tak slychac. Wymienilem wachacze, łozyska, amortyzatory, koncowki drązkow po oby dwoch stronach, i dalej, dalej to puka Bylem w serwisie '' Auto Plus'' i pewien zawodowiec powiedzial mi ze prawdopodobnie a rraczej na 100% puka jak on to stwierdzil lub moozna powiedziec puka gruszka lub jablko od kolumny kierownniczej :|Powiem wam jedno nie mam pojcie o czym ten koles do mnie TALK ABOUT DD myslalem jeszcze ostatnio ze moze jest to jedna z poduszek pod silnikiem ale bylem wczoraj u znajomego w warsztacie na tak zwanej trzesiawce i nic nie bylo slychac wszystko gralo. Wyjechalem na ulice i znowu,znowu to samo Bardzo bym prosil o wasza pomoc moze ktos wie co to jest, bo ja jestem caly glupi a to strasznie mnie wk.........
    Dzieki w wasze posty
    Pozdrawiam
    Filip

  2. #2
    kubaka
    Gość

    Domyślnie Re: Maly problem w mojej Alfie 145 :(

    Cytat Napisał Dexter
    Wymienilem wachacze, łozyska, amortyzatory, koncowki drązkow po oby dwoch stronach, i dalej, dalej to puka
    Z mojej praktyki jak na raize wynika, że psuje sie albo coś poważnego, i wtedy alfa staje,albo pierdułka, i wśród pierdułek trzeba szukać rozwiązania
    więc -
    1) czy wymieniałeś klocki hamulcowe,
    2) czy sprawdziłeś, czy nie struka jakaś luźna wtyczka (u mnie np pukała kostka od kontrolki zapięcia pasów o grzbiet nawiewu, pod siedzenim),
    3) czy nie stuka ci filtr powietrza o błotnik (to by co prawda było z lewej słychąc, ale...),
    4) czy kamyk nie dostał się pod platikową listwę maskującą progi,
    5) czy nie stuka końcówka czujnika z przewodu od ABS, lub czujnika poziomu zużycia klocków...
    chwilowo kończą mi się pomysły, spróbuj stwierdzić, czy stukanie jest z wewnątrz, czy na zewnątrz.

    BTW
    Przypomniało mi się, jak kiedyś kumpel podczas jednego z rajdów turystycznych postawił na nogi cały skład techniczny, bo jak jechał powyżej 40 km/h swoją fiestą coś srasznie waliło w karoserię. Pół godzinne sprawdzanie i testy oraz jazdy mechaników wykazały, że - pukał balonik przyczepiony do anteny, jako sygnał rozpoznawczy jego team'u :mrgreen:

    Pozdrawiam,
    Kuba

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    sprawdz dokrecenie anteny

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Sprawdz mocowanie boczkow drzwi szczegolnie na dole, moze wypadly te grzybki i obijaja sie o blache, i najlepiej odrazu je wymien na nowe.

  5. #5
    Dexter
    Gość

    Domyślnie Stuka, puka. :(

    Ale mnie zasypaliscie pytaniami. hhee
    Stukanie slychac bardzo dobrze wewnatrz samochodu ale odglos stukania mniej wiecej pochodzi z rejonu prawego wachacza. Tak to slychac. Rozbieralem juz pare razy prawa strone i nic nie lata nic nie jest luzne zadne kable, kabelki, uchwyty, wszystko jest przymocowane. Mowie wam panowie pelna załamka.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KKrzysztof
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański
    Auto
    Mercedes CLK W208
    Postów
    333

    Domyślnie

    a u mnie chyba puka tłumik. Jest jedno mocowanie za dwururką i kolektorem. Jest ono prowadzone od silnika tak mi się wydaje. Odpadło mi ono całkowicie i nie wiem nawet jak wygląda. A puka chyba o misę olejową.
    zapraszam na nasz kanał o samochodach
    https://www.youtube.com/channel/UCNv...J62Gm0itanaAsg

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jeszcze jedna rzecz w zawieszeniu jaka może wydawać jakies stuki puki to poduszki amortyzatorów przednich.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz to samo co ja, czyli gumę drążka stabilizatora do wymiany:

    http://tinyurl.com/2r9zjj (element nr.2)

    Koszt tego w intercarsie to ... 2.5zl Jednak trochę się trzeba pobawić aby to wymienić.

    Bylem w serwisie '' Auto Plus'' i pewien zawodowiec powiedzial mi ze prawdopodobnie a rraczej na 100% puka jak on to stwierdzil lub moozna powiedziec puka gruszka lub jablko od kolumny kierownniczej
    No tak ale to raczej z lewej strony jest

Podobne wątki

  1. Problem z radiem w mojej Alfie...
    Utworzone przez blademan89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 11:11
  2. maly problem
    Utworzone przez Raf Z.G w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 23:25
  3. maly problem z klima
    Utworzone przez maciekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 09:54
  4. [155] Silnik muli - maly problem a moze duzy
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 11:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory