Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: Układy wydechowy 155

  1. #11
    Łukasz
    Gość

    Domyślnie

    A gdyby założyć do 2,5 TD układ wydechowy z 2,5 V6 to jak by to chodziło?? :-)))

  2. #12
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    do 2,5TD sa dwa rodzaj układów...do V6 ida inne wedlug katalogu

    Bosal

  3. #13
    Łukasz
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, katolog Bosala już przestudiowałem... Ja potrzebuję ten >95 roku. Chociaż ten drugi różni się jedynie wygięciem końcowej rury. Wiem też, że w katalogu to wygląda inaczej... ale mocowamia są takie same... co w 2,5 V6. Idealnie pasuje na wymiar tłumik z Fiata Marei 2,4 TD. Ciekawe jest, że Marea miała takie same tłumiki zarówno w wersji 1,9 TD jak i 2,4 TD. 2,4 TD miało 125 km, więc tyle samo co moja AR 155 2,5 TD... więc wydaje mi się że chyba założe ten tłumik.... Co o tym sądzicie i czy ktoś z Was już to przerabiał w AR155 2.5 td. Pozdrawiam.

  4. #14
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Może zrezygnowac z tłumnika środkowego a dac lepszy końcowy, środkowy zastąpic rurą będzie taniej . Ja w swojej jak przyjdzie wymieniac układ to napewno go uwolnie z tłumników zainstaluje tylko końcowy

  5. #15
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie Układy wydechowy 155

    Do Ar 33 1,7 16V zakladalem koncowy tlumik, przejrzalem rozne opcje zakupu zwyklych tlumikow i udalem sie do Ultera po uprzednim kontakcie. Na miejscu odsluchalem dwa typy puszek (przelotowy i dwukomorowy) w odpowiednim do tego auta rozmiarze i zalozylem ten drugi bo ladniej mruczal. Na miejscu dospawali zaczepy i wybrana przeze mnie koncowke (maly owal), a na koniec konserwacja czarna farba do tlumikow.
    Sprawdzil sie dobrze, cicho pomrukujacy, subiektywnie jakby cos przybylo w srednich obrotach, po 3-4 latach nie bylo ani sladu rdzy, a koncowka wciaz lsnila chromem.
    Koszt, te kilka lat temu ok. 350 pln plus oczywiscie dojazd.
    Z tego co wiem to produkowali tlumiki do popularnych samochodow, ale wciaz powiekszali oferte i moze sie cos znajdzie.

  6. #16
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    srodkowy rura? no niewiem ! srodkowy w alfie to jest ten najglowniejszy / mowa o drugim od konca wydechu/ i raczej rura to chyba zbyt dobrze na parametry silnika nie wplynie. a kto ci tak doradzil?

  7. #17
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Moja własna praktyka mówi mi że zrezygnowanie z środkowego tłumnika nie wpłynie negatywnie na osiągi i bezpiczeństwo silnika a nawet może pomóc. Sprawdziłem w poprzednich Alfach i niewidziałem pogorszenia pracy silnika było nawet lepiej ale za to trochę głośniej ale to też zależy od odpowiedniego dobrania tłumnika końcowego na V6 jeszcze tego niepróbowałem ale napewno to zrobię. Ekologia mnie nie interesuje

  8. #18
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    to akurat na ekologie nie wplynie. te glowne tlumiki spelniaja dosc wazna role w pracy silnika w sumie kazdy inny tlumik mozna zastapic rura ale tego akurat rura zastapic nie mozna przynajmniej tak wyczytalem

  9. #19
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Nieprawda ,można zastąpic bez pogorszenia pracy silnika tylko trzeba dopasowac inne elementy wydechu tj. śr. rury, tłumnik końcowy

  10. #20
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    aha a jak to zrobic?

Podobne wątki

  1. płyn do układy wspomagania kierownicy
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 09:32
  2. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Cameyo w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 13:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory