Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Ar 145 1.4 boxer spalanie

  1. #1
    174865
    Gość

    Domyślnie Ar 145 1.4 boxer spalanie

    A więc mam taki problem zrobiłem remont silnika w tym aucie bo go kupiłem uszkodzonego panewki jak to w boxerach autko jak jest zimne odpala i chodzi przez chwile ładnie potem zaczyna gasnąć na wolnych obrotach kupiłem nowy silniczek krokowy nowe świece nowe kable nowe świece zakopcone po 5 minutach pracy podpiołem na komputer żadnych błędów dosłownie nic wszystko niby ok a spalanie wychodzi mi 1 zł na 1 km jakaś paranoja kopci na czarno jak dziki ludzie, ratujcie mnie bo ja już sam nie wiem mam ochote to zezłomować, poporstu wściekłośc mnie bierze. Czy może ktos miał taki problem i co z tym zrobić gdzie szukać przyczyny?

  2. #2
    slaw8
    Gość

    Domyślnie

    Chodzi na zimnym i gaśnie jak się rozgrzeje na biegu jałowym?
    A może sonda lambda - niby powinna wskazywać na komputerze błąd, ale jak się zatnie i ciągle wskazuje tę samą wartość to będzie gasł silnik np. za dużo benzyny leje.
    Odepnij i zobacz - znajduje się po prawej stronie, jeżeli stoisz nad otwartą maską.

    Pozdrawiam

  3. #3
    elliot55
    Gość

    Domyślnie

    jeśli chodzi o spalanie to raczej na pewno sonda lub gniazda zaworów

    mogą być też samoregulatory albo uszczelka pod głowicą

    wtryski mogą ci też lać ( jak wtryski leją to słychać cykanie)

    najlepiej podjedź do elektromechaniora i niech ci podłączy sonde do oscyloskopu wtedy na 100% bedziesz wiedział czy sonda jest dobra

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    Sam remontowałeś czy w firmie? Bo jeśli w firmie to reklamacja. Ja naprawiałem swój i dali rok gwarancji na remont. Przejechane już ponad 50tyś po remoncie i do silnika żadnych zastrzeżeń.

  5. #5
    174865
    Gość

    Domyślnie

    Sam remontowałem, i znalazłem wczoraj przyczyne, rozrządbył źle ustawiony, teraz autko ma moc wszystko gra lecz gdy do oleju dostała się benzyna to coś delikatnie w nim stuka oczywiście olej wymieniłem mam nadzieje ze to jakaś pierdoła, ale wielkie dzieki wszystkim za pomoc a, i może jak ktoś by wiedział co może być przyczyną tego że nie ma długich świateł w aucie, zarowki dobre bezpieczniki tez dzwignią koło kierownicy słychać że coś działa ale reakcji nie ma

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Gratuluję udanego remontu oraz samodzielnego dojścia przyczyny niewłaściwego zachowania silnika. Od siebie powiem tylko tyle, że okopcenie świec zaraz po rozruchu to nic dziwnego, gdyż na zimnym silniku podawana jest bogata mieszanka, co sprzyja powstawaniu osadu sadzy.

    Co do świateł - sprawdź jeszcze przekaźnik i jego gniazdo
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  7. #7
    174865
    Gość

    Domyślnie

    Tak, miałeś racje to przekaźnik , tylko teraz wystąpił problem ten olej ktory był wcześniej zmieszany z benzyną przez źle ustawiony rozrząd chyba dał popalić ponieważ mam stuki w silniku tak jak by zawór ale pewien nie jestem chyba nie możliwe ze znowu luz na panewkach jak je wymieniałem szlif robiłem i autko zrobiło 400km? oczywiście olej zmieniłem już z tego co był z benzyną zmieszany i dalej stuka szczególnie jak opada z obrotów?

Podobne wątki

  1. [146] 1.6 boxer spalanie 11l
    Utworzone przez dgt_53 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 07:18
  2. [146] Spalanie Boxer'a
    Utworzone przez Jester w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 15:57
  3. [145] 1.6 boxer jakie spalanie
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 16:15
  4. Spalanie TS i boxer
    Utworzone przez ViruS w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 21:33
  5. boxer 1.7 16v spalanie
    Utworzone przez damian27 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2007, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory