Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: OPONY ZIMOWE do Alfa Romeo 145

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie OPONY ZIMOWE do Alfa Romeo 145

    W najbliższym czasie (niestety) będę zmuszony zaopatrzyć się w opony zimowe do swojej NIUNI, jednak przed zakupem chciałbym się wcześniej nieco zorientować w temacie i zasięgnąć opini fachowców. Obecnie MOJE MALEŃSTWO wyposażone jest w opony letnie o rozmiarze 195/50R15 na felgach aluminiowych 7Jx15H2. Na dzień dzisiejszy planuję zakup 4 szt. opon - Firestone WINTERHAWK 195/50R15 82 T . Wiem, że nie jest to może rewelacja, ale po przejrzeniu sporej ilości komentarzy wydaje mi się, że to racjonalny wybór biorąc pod uwagę cenę, jakość oraz to, że nie jeżdżę dużo i raczej spokojnie. Przyznam, że zastanawiałem się nad doborem opony o wyższym profilu np. 195/55R15, ale widze ze są sporo droższe np. opona f-my Firestone kosztuje ok 60 zł więcej. Chciałbym się dowiedzieć czy na felgi, które posiadam będzie pasować opona o szerokości 185 lub 175 np.: 185/60R15 lub 175/65R15? A może istnieją jakieś inne alternatywy zakładając, że chcę się zmieścić w kwocie ok. 800 zł za komplet?
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  2. #2
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dobieranie opon do felg i ewentualne dopuszczalne odstępstwa od wzorcowych rozmiarów i konfiguracji, korzystam z dwóch stron, które wyczerpują temat :wink: :
    Zamienniki opon - kalkulator
    szerokość felgi

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Dzieki za info. Z tego co widzę to opona 185/60R15 byłaby raczej za wąska na felgę o szerokości 7". A może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie. Pozostaje mi zatem pozostać przy szerokosci 195 a jedyne co mogę zrobić to zwiększyć profil z 50 na 55. Co myślicie o oponach SAVA Eskimo S3 195/55R15 85H? Powinny pasować
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Witam!

    Kiedyś przy Bravo miałem oponę 185/55 15' j7 i nie dało sie jeździć... W końcu kupiłem dopasowane Barum Bravuris 195/50 i dopiero wtedy było o.k. 185 to zdecydowanie za wąska opona do takiej felgi. Trzeba naprawde uważać. Byle krawężnik i felge masz już porysaną. Nie polecam nic kombinować tylko pozozstać przy 195/50

    Pozdr. Tiga

    P.s. I 195/50 w niebo lepiej sie prezentuje :wink:

  5. #5
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    na twoim miejscu kupil bym te oponki http://www.allegro.pl/item252753618_...95_65_r15.html
    powinny sprostac oczekiwaniom
    dołozyl pare zl i kupilbym 2 stalowki na przod wyzszy profil nie przeszkadza,
    zawieszenie nie odczuwa tak bardzo stanu naszych drog.

  6. #6
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Te opony o których piszeJoseph, nie podejdą do 145! Będzie obcierać. Opona 65' tak ,ale na 14 cali ,a nie na 15'. Poza tym koło wyglądałoby baloniasto. Odradzam.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Z tego co się orientowałem to Tiga ma rację - opona 195/65R15 się nie zmieści do mojej 145. Dobrze byłoby, gdyby się zmieściła opona o rozmiarze 195/60R15, ale sam chyba w to nie wierzę. A może ktoś próbował już założyć oponę o profilu 60 do swojej 145? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Udało się to komuś? Chyba będę zmuszony założyć oponki o profilu 55 lub tak jak mówi Tiga 50 choć troche się boję, bo wiadomo jak jest - POZDRAWIAM
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Chyba będę zmuszony założyć oponki o profilu 55 lub tak jak mówi Tiga 50 choć troche się boję, bo wiadomo jak jest - POZDRAWIAM
    zawsze mozesz przejsc na 14 i profil do wyboru do koloru,cena inna,
    a przeciez to zima nie musi byc efektownie
    jak efektownie to 205/40/r16 tylko po co :?:

  9. #9
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Ta Alfa Romeo ma opony 195/55 15' . Wiem o tym ,bo to były samochód mojego ojca. 55' to max ,więcej już sie nie da. Z kolei 195 nie da rady zamienić np. na 185 ,bo rant relgi będzie sporo wystawał przed oponę.


  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Tiga. Bardzo mi pomogłeś - mówiąc, że więcej niż 195/55R15 nie da się założyć, bo zaczynałem się zastanawiaćnad profilem 60. Zatem zakładając, że pozostawię na zimę te felgi, które mam kupię opony o profilu 50 lub 55. Bardziej skłaniałbym się jednak do profilu 55. Wcześniej zastanawiałem się również nad tymczasowym przejściem na zimę na stalowe felgi 14", ale sobie odpuściłem. Dlaczego? Bo, gdy tylko powiedziałem o felgi do jakiego samochodu mi chodzi - to mówili coś o wynalazkach, ale to chyba taki nasz los alfiarzy. Poza tym musiałbym jeszcze śrub szukać, bo te, które mam zapewne były by za długie. Być może wrócę jeszcze do pomysłu przejścia na stalowe felgi o rozmiarze 14", gdy może któryś z forumowiczów zaoferuje mi jakieś ładne felgi po przystępnej cenie, które na pewno będą pasować do mojej NIUNI. Jeśli chodzi natomiast o zdjęcie samochodu ojca, które zamieściłeś w temacie - przyznam, że moja prezentuje sie bardzo podobnie - mam na myśli kolor i felgi. Byłbym bardzo wdzieczny jeśli wrzucił byś mi to zdjecie na pocztę, ponieważ mam problem z obejrzeniem go w pełnej rozdzielczości. Mój e-mail to: as.nv36@poczta.onet.pl - POZDRAWIAM
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory