Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: ustawienie paska rozrządu

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    kolego a spróbuj pasek odwrócic w taki ssposób: (ciezko to opisac) patrzac na ten schemat co dałes zdejmij pasek w takieej pozycji jak jest teraz i górna jego czesc pochyl na siebie(tak jak bys okno dachowe otwierał ) a dolna czesc paska założ na góre tak aby kreska pokrywajaca sie obecnie z wałem głownym pokrywała sie ze znakiem na wałku wydechowym. moim zdaniem znaki powinny sie pokrywac z tym ze ten ktory masz obecnie na wałku wydechowym wyladuje na wale głownym i odwrotnie. patrzec na ten schemat w moim załozeniu strzałki kierunkowe paska wyladuja pomiedzy kołem wału korbowego a napinaczem. jesli przekombinowałem to nie bijcie

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Strzałki BEZWZGLĘDNIE muszą wskazywać kiuerunek obrotu. Znaki są po to aby upewnić się co do poprawności ustawienia wału korbowego. W uposzczeniu : skoro wałek wydechowy jest na blokadzie i na kole jest znak, który pokrywa się ze znakiem na pasku i drugi znak pokrywa się ze znakiem na wale korbowym to jest OK.

  3. #13
    woyto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfaauto Zobacz post
    kolego a spróbuj pasek odwrócic w taki ssposób: (ciezko to opisac) patrzac na ten schemat co dałes zdejmij pasek w takieej pozycji jak jest teraz i górna jego czesc pochyl na siebie(tak jak bys okno dachowe otwierał ) a dolna czesc paska założ na góre tak aby kreska pokrywajaca sie obecnie z wałem głownym pokrywała sie ze znakiem na wałku wydechowym. moim zdaniem znaki powinny sie pokrywac z tym ze ten ktory masz obecnie na wałku wydechowym wyladuje na wale głownym i odwrotnie. patrzec na ten schemat w moim załozeniu strzałki kierunkowe paska wyladuja pomiedzy kołem wału korbowego a napinaczem. jesli przekombinowałem to nie bijcie
    No tak właśnie. Ja go przekręcałem z prawej na lewą, a nie z góry na dół.
    Wczoraj jeszcze zademonstrowano mi jak to należy przełożyć.
    Wstyd mi, że na to nie wpadłem

    Zmyliło mnie to, że te białe strzałeczki na pasku są w widocznym miejscu czyli między wałkami. Ale jak założę go poprawnie to znajdą się jakoś między wałem a napinaczem gdzie ich w ogóle nie widać. Co z kolei jest nieintuicyjne


    To na koniec pytanie, jak przejechałem na pasku 150 km to mogę go przełożyć czy już nowy?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Zmień na nowy, paska zasadniczo się drugi raz nie zakłada zwłaszcza w TS'ie, który je lubi zerwać, druga sprawa że chodził na odwrót....

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    Panowie chciałbym odświeżyć nieco temat , a mianowicie, jak naciągacie pasek rozrządu? Macie ten specjalny klucz do naciągania, czy bez klucza sobie radzicie?

  6. #16
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Ja sobie dorobiłem klucz do naciągania paska rozrządu bo nie widziałem innej opcji a pchać jakiegoś łoma to chyba bym musiał na głowę upaść.Zresztą i tak był by problem użyć takiego argumentu więc ja uważam że obligatoryjnie specjalny klucz musi być.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

Podobne wątki

  1. [145] Ustawienie rozrządu
    Utworzone przez Nikomaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 19:52
  2. PILNE! Ustawienie kół pasowych przy wymianie paska
    Utworzone przez blandor w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 20:07
  3. ustawienie paska rozrzadu
    Utworzone przez pinokio10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 12:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory