Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: jak prawidlowo zrobic restart komputera

  1. #1
    samul
    Gość

    Domyślnie jak prawidlowo zrobic restart komputera

    wczoraj korzystajac z ladnej pogody postanowilem wymienic sobie plyn w ukladzie chlodzenia i zalac nowy zimowy plyn do spryskiwaczy .w trakcie tej operacji odlaczylem akumulator zeby go troche podladowac .po wymianie i podlaczeniu akumulatora ,okazalo sie ze pompka spryskiwaczy chodzi tylko nie podaje plynu na szybe ,najwyrazniej wyglada na to ze chodzi tylko w druga strone , pomoglo ponowne odlaczenia akumulatora - juz wszystko ok .teraz pytanie jak prawidlowo zrobic restar komupera i czy mozna podladowac akumulator nie odlaczajac go od instalacji samochodowej .

  2. #2
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    odłączenie kompa w tym przypadku kasuje wszystko, nie polecam ładowania akumualtora na podłaczonej instalacji, a i pamiętaj o odłączaniu klem akumulatora odłączamy pierwszą plusową i jako osatnią ją podłączamy ...

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    A nie najpierw minusowa i na koniec minusowa. :|

  4. #4
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    wlasnie, mnie tez zawsze uczono - przy odlaczaniu aku, "negative first" czyli najpierw odlaczamy minusa, potem plusa. Przy podlaczaniu najpierw + potem - :shock:

  5. #5
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    elektronik z serwisu bosha (a jest to facet do którego przyprowadzają auta gdy serwisy itd nie mogą sobie poradzić) tak mi powiedział a uwierzcie ma facet pojęcie parę razy widziałem go w akcji (ratuje nam tyłek jak już nikt u nas nie może sobie poradzić ) ale mógł się mylić u mnie w warsztacie tez stosujemy metodę plusa pierwszego i plusa ostatniego

  6. #6
    Rosik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pikero
    u mnie w warsztacie tez stosujemy metodę plusa pierwszego i plusa ostatniego
    hehehe no to zalezy przy czym. Ja stosuje metode plusa pierwszego przy podlaczaniu do aku. A metode plusa ostatniego przy odlączaniu aku. Jak ty robisz tak samo to dobrze, to sie nie zrozumielismy po prostu. Jak robisz odwrotnie to jeden z nas nie ma racji i bardzo bym prosil kogos trzeciego o wypowiedz, bo niedlugo bede odpinal bateryjke i chcialbym wiedziec czy to dobrze robie. :?
    Pozdro

  7. #7
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    ok w ramach sprostowania przy odłączaniu akumulatora najpierw odłączamy plus później minus przy podłączaniu najpierw minus później plus a kto ma racje niech rozstrzygnie ktoś trzeci

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    reset odlaczyc akumulator na pare minut/im zimniej tym krocej/ podlaczyc zrobic autoadaptacje i juz. ladowanie! a po co odpinac? jak jezdzisz sam... to tez sie laduje i co.wazne aby tylko byla maska podniesiana/zbiera sie gaz / pozadny prostownik ma sporo zabezpieczen.

  9. #9
    lukaswisniewski
    Gość

    Domyślnie

    ja od zawsze w każdym aucie przy odłączaniu aku jako pierwszy odłączam - a następnie+ natomiast przy podłączaniu jako pierwszy idzie + następnie -

  10. #10
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj dowiedziałem się,że w starszych autach żeby zrobić prawidłowy restart trzeba się śpieszyć.Chodzi o to żeby odłączyć akumulator w ciągu max 10 sekund po wyłączeniu zapłonu.Wtedy ma to sens.Podłączamy po MIN. 10 minutach.Czy pierwszy,czy ostatni plus nie ma to znaczenia,ażne żeby zmieścić się w tych 10 sek. :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Restart Komputera
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 16:55
  2. [156] Mocowanie komputera alfa 156 2.4 JTDm 20V i osłonę komputera
    Utworzone przez jbkobziak w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 19:16
  3. brak nawiewu,wewn oswietlenia,restart licznika dziennego itp
    Utworzone przez ciacho85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 07:36
  4. [155] 2.0 ts problem z regulatorem paliwa. Jak prawidlowo podlaczyc go ???
    Utworzone przez MATRIX0604 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 12:01
  5. Jak zamontowac prawidlowo chwyt powietrza ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory