Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: tuleje wahacza

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie tuleje wahacza

    witam, chciałbym was zapytać, mianowicie szukalem troche po necie i patrzyłem tu na forum tez jest jeden temat ale dokładnie nie ma precyzyjnie tam napisane tego co szukam a wiec czeka mnie wymiana tulej wahacza i dzwonilem do kolegi z hurtowni i powiedzial mi ze jest AŻ 4 rozmiary wiec postanowilem dokladnie sie dowiedziec czy wiecie moze jakie rozmiary beda w AR 145 1.6 16V 1997r. ? dziekuje z góry

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja nie widzę sensu zabawy z tulejami i ich wybijaniem a potem montażem na nowo gum produkowanych zazwyczaj przez rzemieślników. Są też lepszej jakości ale ich cena już nie jest konkurencyjna. Ja kupiłem zestaw wahaczy wraz z łącznikami do stabilizatora za 240 zł... Są to wahacze Vema. Niby nie to samo co TRW ale skoro mają rok gwarancji a na oryginalnych z ASO zrobiłem 40 tyś, to te na pewno w roku przetestuję i nawet jeśli padną to paragonik jest. Tulej zamontujesz a potem się okaże, że zaraz sworzeń będzie miał luz i na nowo demontaż itd. Zmienisz wahacze i będzie po problemie na dobrą chwilę. Poza tym przecież to są wahacze te same co do Fiata marea itp więc nie wiem skąd tyle rozmiarów tulei Ci podano?

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    wymiana tulejek tylko jeżeli jesteś pewny sworznia
    bo możesz wymienić tulejki a sworzeń zostanie stary i zużyty i co dalej ?
    przerabiałem sam - na początku przygody z AR i nie polecam raczej
    koszt tulejek , koszt montażu itp = nie wiele mniej niż nowy wahacz z nowymi tulejkami i nowym sworzniem








  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar laska
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz-Napoli
    Auto
    Była 155 1.8 TS 8V, Jest 166 2.4 20V 175 cv
    Postów
    1,288

    Domyślnie

    Tak jak koledzy piszą,nie opłaca się wymieniać tulejek. Ja tak raz zrobiłem i koszty tulejek i robocizny przewyższyły cene nowych wahaczy.
    Ti Amo ALFA!!!

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    hmm a powiedzcie mi duzo roboty jest samemu przy wymianie wachacza calego? i mam znajomego w hurtowni i bym jego zapytal o wahacze tylko jakich firm sie wystrzegac a jakie brac?

  6. #6
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    napiszn a priv zrobie Ci pełna ofertę z koło 12 producetów coś znajdzies, ja polecam trw, swag, lemforder i sidem do tych nie mam reklamacji

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron Zobacz post
    hmm a powiedzcie mi duzo roboty jest samemu przy wymianie wachacza calego? i mam znajomego w hurtowni i bym jego zapytal o wahacze tylko jakich firm sie wystrzegac a jakie brac?
    Samodzielna wymiana wahacza jest bardzo prosta, gdzies na forum jest dokładnie opisane co gdzie i czym.


  8. #8
    Addios
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniałem sam w tym tygodniu wahacze i ogólnie nie ma w tym nic trudnego. Po wymianie dobrze jest jechać i ustawić zbieżność kół.

  9. #9
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron Zobacz post
    dzwonilem do kolegi z hurtowni i powiedzial mi ze jest AŻ 4 rozmiary wiec postanowilem dokladnie sie dowiedziec czy wiecie moze jakie rozmiary beda w AR 145 1.6 16V 1997r. ? dziekuje z góry
    przerababiałem to samo, bo chciałem kupić taniej niż mechanik mi zaproponowal. Dokładnie są 2 rozmiary 21mm i 20mm. występują one parami wiec nie wiem skąd 4 ci się wzieły. A co najśmieszniejsze, rozmiar tych tulei jest różny w każdym samochodzie. "Inżyniery" nie pomyśleli żeby podzielić to na roczniki, wersje silnikowe itp.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar bartstep
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    AR 147 1,9 JTD 116KM
    Postów
    248

    Domyślnie

    A czy koledze chodzi napewno o tuleje wahacza przedniego?
    Bo w 145-tce sa wleczone wahacze tylne i one wlasnie wisza na tulejach.
    I zamiast wymieniac caly wahacz, wymienia sie tylko tuleje

    Jakos przeczytalem ten tekst i nie wywnioskowalem, czy chodzi o przod czy o tyl...

    A wymiana tulei w tylnych wahaczach... straszna robota i droga przez meke.
    A jak dasz mechanikowi to ZMUS GO do zakupu opasek plastikowych (NOWYCH!!!) trzymajacych przewody hamulcowe idace po wahaczu. Inaczej kiedys mozesz sie zdziwic jak nie zahamujesz...

Podobne wątki

  1. Tuleje wahacza górnego
    Utworzone przez sixtus w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 22:59
  2. [146] Tuleje wahacza - co kupić?
    Utworzone przez raven17a w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 08:51
  3. [33] Tuleje wahacza
    Utworzone przez Szułff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 18:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory