Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Centralny zamek na pilota

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie Centralny zamek na pilota

    Mam problem z zamkiem od strony kierowcy, narobił się już, wyrobił i nie daje rady otwierać drzwi. Mam zamontowany seryjny centralny zamek, więc na razie radzę sobie otwierając kluczykiem drzwi od strony pasażera i biegnąc na swoją stronę. Przyznam, że nie chce i się kombinować z przekładkami zamków, więc wymysliłem, żeby do swojego centrala założyć sterowanie na pilota. Nie musiałbym sie męczyć z kluczykiem.
    Pytanie moje jest takie: Czy kupiony na allegro lub w innym przybytku system sterowania na pilota da się podlączyć do już zamontowanego systemu, czy też musiałbym robić totalną przekładkę, łącznie z siłownikami?
    A może ktoś ma inną propozycję?
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar joe_27
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    będzin
    Auto
    spider 916 2.0 TS '01
    Postów
    24

    Domyślnie

    witam,
    Mam dokładnie ten sam problem,także podłączam sie pod posta

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    Było 100 razy na forum ! bez problemu wysterujesz oryginalny centralny uniwersalnym sterownikiem z pilotem.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie 100 razy

    Cytat Napisał paczek.gsm Zobacz post
    Było 100 razy na forum ! bez problemu wysterujesz oryginalny centralny uniwersalnym sterownikiem z pilotem.
    Skoro aż 100 razy, to może jakiś link do materiału "zrób to sam"??
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał kripp Zobacz post
    Skoro aż 100 razy, to może jakiś link do materiału "zrób to sam"??
    Bo i takowej nie było, a to dlatego, że w przypadku AR jak i większości produkcji Fiata stosuje się układ sterowania masą, więc bardzo popularny i prosty jak budowa przysłowiowego cepa. W przypadku większości sterowników (np. Zamster Plus, Minister firmy AMT) podłączenie jest dokładnie opisane w instrukcji a znaleźć wystarczy jedynie przewody sterujące przy pomocy zwykłego próbnika z żarówką. Robota na 60 min. maksymalnie.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Klapa, a sprawa miała być dziecinnie prosta...

    1. Po zdjęciu pokrywy skrywającej okablowanie pojawił się pierwszy problem:


    By kripp1 at 2010-09-19

    Znalazłem trzy niepodpięte przewody, dwa z nich tworzą razem kostkę a
    jeden jest nie wiadomo od czego.
    Co ciekawe, po spięciu kostki (jak na zdjęciu) nie działa centralny zamek. Myślę, że auto mogło mieć kiedyś sterowanie z pilota lecz z jakiegoś powodu ktoś je "rozłączył". Od czego jest "wolny" przewód, nie mam pojęcia. Poniżej zdjęcia ustrojstw:


    By kripp1 at 2010-09-19

    By kripp1 at 2010-09-19

    2.Po przekopaniu for i instrukcji przetestowałem opisane opcje podłączenia, bez efektu. Jest taka opcja, że jestem debilem elektronicznym, ale jest też opcja że mam wadliwy sprzęt. Kupiłem coś takiego:

    http://moto.allegro.pl/sterownik-alf...236368752.html

    Po podłączeniu kabli zaczęła mi migać dioda od sterownika, daje taki sam sygnał niezależnie czy wcisnę jakiś klawisz na pilocie czy nie. Nie widzę zmian, próbowałem programować pilota i nadal bez zmian. Czy częstotliwość "migania" powinna się zmieniać w zależności od sygnału z pilota?
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał kripp Zobacz post
    Klapa, a sprawa miała być dziecinnie prosta...
    Bo jest prosta - wystarczy zdjąć osłonę wewnętrzną progu od strony kierowcy i we wiązce przewodów znaleźć próbnikiem, o którym wcześniej wspomniałem, który przewód zamyka drzwi i który otwiera - po prostu zwierasz te przewody do masy próbnikiem - żarówka zabezpiecza Cię przed zwarciem jak trafisz na jakiś przewód prądowy - będzie się świecić jak trafisz na jakiś "plus" a nie wywalisz bezpiecznika używając jedyne gołego kawałka przewodu. Wspomóc się warto schematem dostępnym w dziale instrukcje i wstępnie określić kolory przewodów, które Cię interesują. Grzebane w okolicy skrzynki bezpieczników to raczej dla zaawansowanych, choć wcale nie takie trudne bo bez większego rozkręcana można się podpiąć bezpośrednio pod sterownik centralnego zamka wpięty w skrzynkę bezpieczników (schemat się kłania). Sterownik ma być skonfigurowany na sterowane masą i tyle. Jak całość Ci nie idzie skonsultuj się ze sprzedawcą - z opisu wynika, ze oferuje support, więc zadzwoń. Sterowniki są różne i różniste i nikt z nas nie ma pojęcia jak konkretny model ma się zachowywać.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    po prostu zwierasz te przewody do masy próbnikiem - żarówka zabezpiecza Cię przed zwarciem jak trafisz na jakiś przewód prądowy - będzie się świecić jak trafisz na jakiś "plus" a nie wywalisz bezpiecznika używając jedyne gołego kawałka przewodu.
    Problem polega na tym, że doskonale wiem, które kable sterują zamkiem. Po zwarciu ich z masą zamyka się lub otwiera zamek. Problem w tym, że gdy do nich podłączę sterownik to efektu ni ma!
    Szlag mnie trafia. Podłączyłem próbnik do masy, gdy nim dotknę odizolowanych kabli to zamyka się/otwiera zamek. Podłączam w te same miejsca sterownik i widzę, że sygnał z pilota przyjmuje (sygnał diodą) ale reakcji na zamkach nie ma.
    Byłem dziś u sprzedawcy i przetestował sterownik, wszystko z nim ok.
    Gdzie problem? Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez kripp ; 21-09-2010 o 19:42
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał kripp Zobacz post
    Byłem dziś u sprzedawcy i przetestował sterownik, wszystko z nim ok. Gdzie problem? Jakieś pomysły?
    Sprawa jest prosta - jeżeli sterujesz masą ręcznie to z Twojej strony wszystko jest w porządku i problem w 100% leży po stronie sterownika. Jeżeli sprzedawca w jakiś magiczny sposób przetestował sterownik to niech powie jak i poda rozwiązanie. Dla mnie sprawa jest oczywista. Może konfiguracja sterownika skopana ? Męcz sprzedawcę tutaj problem jest oczywisty.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Jeżeli sprzedawca w jakiś magiczny sposób przetestował sterownik to niech powie jak i poda rozwiązanie.
    Sterownik był testowany w mojej obecności. Podłączono go do aparatury z oznaczeniami producenta, więc chyba odowiedniej i ładnie na nim zamigały diody i wyglądało że impuls jest przekazywany właściwie, zgodnie z tym co było zapodane na pilocie.
    Podczas rozmowy telefonicznej dziś otrzymałem poradę żebym wlutował kable "bo pewnie problem tkwi w tym, że je tylko stykam". Ale przecież próbnik też tylko dotykam do przewodów... i działa.
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

Podobne wątki

  1. [GTV] Centralny zamek z pilota.
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 15:31
  2. Centralny zamek nie reaguje z pilota
    Utworzone przez mateo020 w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 08:15
  3. Centralny zamek z pilota
    Utworzone przez Menel003 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 20:13
  4. [156] centralny zamek z pilota
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-11-2008, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory