Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Diody LED R5/T5

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar trebor
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    nowy sącz
    Auto
    145td 145ts 159jtd 156v6 były. 159 szukam
    Postów
    297

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebus_j Zobacz post
    Ja u siebie też zmieniałem podświetlenie zegarów i konsoli środkowej oraz przełączników szyb. Zegary podświetlałem niebieskimi diodami super flux, a konsolę niebieskimi diodami smd, super flux i 5mm. Wyszło nawet całkiem sobie.

    prawie jak w golfie No ale wyszło fajnie.

  3. #13
    lakersfan86
    Gość

    Domyślnie

    a ma ktos takie tarcze lub gdzies widzial?

    http://allegro.pl/biale-tarcze-zegar...260943499.html

  4. #14
    Użytkownik Embrion Avatar sebus_j
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 SW 2,0 TS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Na tej aukcji chyba sprzedają właśnie całe zegary z białymi tarczami, ale nie wiem jakie jest w nich podświetlenie.
    http://allegro.pl/alfa-romeo-145-146...233505197.html

  5. #15
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie

    Troche odgrzeje kotleta
    Mam pytanie do sebus_j, jak podpiął diody super flux, jakie to dokładnie były diody i czym same pokrętła są podświetlane oraz bym prosił o zdjecie zegarów bo sam zastanawiam się nad zmiana koloru podświetlania.

  6. #16
    Użytkownik Embrion Avatar sebus_j
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 SW 2,0 TS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Do podświetlenia zegarów używałem diody super flux niebieskie: http://allegro.pl/dioda-led-super-fl...045580707.html. Tylko pamiętaj, że pod podświetlenie licznika kilometrów musisz dać kawałek białej folii, żeby ci dobrze się rozchodziło światło. Zdjęcie, które jest w załączniku jest kiepskiej jakości i nie widać wiele, ale tylko takie mam. W rzeczywistości całe zegary są podświetlone, a nie tylko ich część. Zdjęcie konsoli środkowej masz kilka postów wyżej. Tu gdzie są pokrętła idą dwie diody 5mm niebieskie, podświetlenie tego znaczka samochodu oraz tych dwóch przełączników przy awaryjnych to diody SMD: http://allegro.pl/niebieska-22-45mcd...039496837.html, przełączniki od klimy i obiegu powietrza do diody 3 mm, a pod zegarek też dałem FLUX'A. Mam nadzieję, że znasz się co nieco na elektronice i wiesz jak przylutować właściwie diody. Daj też do każdej nóżki + diody rezystor 470 Ohm, żeby ograniczyć prąd.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00097.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	46.2 KB
ID:	44248  

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nie potrafię zrozumieć co ludzie widzą w niebieskim podświetleniu... ani to ładne, ani praktyczne. Wali w nocy po oczach w uj że się wytrzymać nie da no i kojarzy się tylko wyłącznie z VieśWagenem. IMO najlepsza opcja to białe podświetlenie i czerwone wskazówki.

  8. #18
    Zlomi
    Gość

    Domyślnie

    Niby jestem tym niedoszłym inz. elektroniki ale cos mi sie wydaje ze to moze byc za duzo zachodu, a ze zdjecia licznika efekt taki jak przy zwykłych diodach. gdybym znalazł tylko niebieskie żarówki do podświetlania zegarow, chodzi mi o te w tych smiesznych obudowach. jak ich niedługo nie znajde to zostane przy kolorze zielonym. Zaspokajając ciekawosc kolegi grzybek_bgi zmieniam kolor bo połowa żarowek mi nie świeci wiec i tak musze je wymienić a że niecierpie zielonego koloru to zmieniam na inny. moglby byc i biały ale to by się wiązało z zdrapywaniem foli z zegarów i pokręteł. A niebieski wybrałem bo mam niebieska alfe

  9. #19
    Użytkownik Embrion Avatar sebus_j
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 SW 2,0 TS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, jak ja przerabiałem podświetlenie, to zajęło mi to chyba coś około 2 - 3 godzin, żeby wszystko rozmontować, przelutować i poskładać spowrotem. A co do "walenia po oczach" to przejeździłem z tym podświetleniem prawie 3 lata, często robiłem trasy w nocy, i nie odczuwałem jakiegoś większego zmęczenia oczu tym kolorem. Podświetlenie zegarów było trochę ciemniejsze od reszty, gdyż nie zdrapywałem zielonego lakieru z tarcz, co zaowocowało trochę ciemniejszym kolorem niebieskim.

Podobne wątki

  1. [159] Czerwone diody w suficie
    Utworzone przez krzysiek1734 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 12:41
  2. Diody led w lampach
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 17:14
  3. AR 156 Diody prostownicze Alternatora
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 09:22
  4. Diody LED zamiast żaróweczek AR 156
    Utworzone przez djslavko w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-07-2007, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory