Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: GDZIE podziewa sie PLYN CHLODNICZY

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAFALczudec
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    czudec
    Auto
    alfa 155 1.7 AR166 2.0TS
    Postów
    45

    Exclamation GDZIE podziewa sie PLYN CHLODNICZY

    cze witam wszystkich i prosze o pomoc.posiadam alfe 155 1.7 i mam taki problem ze ubywa mi plyn chlodzniczy. doleje na max. i przejade okolo 30 km i juz go niema. dzieje sie tak juz bardzo dlugo okolo roku. robilem glowice w sierpniu ale to nic niedalo jest tak jak bylo.pod autem sucho nigdzie nie leje. prosze o pomoc jakies pomysly bo zima juz tuz tuz a trzeba zalewac plyn a ja narazie na wodzie destylowanej jezdze bo bym zbankrutowal.jesli ktos ma lub mial podobne problemy to prosze o pomoc. pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    Może nagrzewnica cieknie ? Nie masz mokrej / wilgotnej wykładziny ?

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar laska
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz-Napoli
    Auto
    Była 155 1.8 TS 8V, Jest 166 2.4 20V 175 cv
    Postów
    1,288

    Domyślnie

    Popatrz dobrze czy niema gdzieś wycieku. Bo jak znika po 30 kilometrach to musi gdzieś uciekać. Odpal auto i popatrz dokładnie. Jak silnik nie pracuje to nie ubywa?
    Ti Amo ALFA!!!

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAFALczudec
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    czudec
    Auto
    alfa 155 1.7 AR166 2.0TS
    Postów
    45

    Domyślnie

    wycieku nie ma nigdzie tak zeby bylo widac.a jeszcze nie mam ogrzewania nawet jak wleje plyn(wode) odpowietrzalem i dalej nic - jest ogrzewanie ale takie ze palce dretwieja. moze gdzies ta nagrzewnica bo mam wycieraczke od strony pasazera mokra ale cieknie mi woda jak pada deszcz gdzies spod uszczelki od drzwi.w tamtym roku kupilem moja alfe w listopadzie i cala zime przejezdzilem bez ogrzewania-masakra.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar laska
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz-Napoli
    Auto
    Była 155 1.8 TS 8V, Jest 166 2.4 20V 175 cv
    Postów
    1,288

    Domyślnie

    Sprawdź tą nagrzewnice.
    Ti Amo ALFA!!!

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAFALczudec
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    czudec
    Auto
    alfa 155 1.7 AR166 2.0TS
    Postów
    45

    Domyślnie

    dzisiaj pojade do kumpla i wyciagniem ta nagrzewnice i zobaczymy.a wie ktos ile taka nowa nagrzewnica kosztuje??a jeszcze mam pytanie jak przeczyscic caly uklad chlodzenia.sa jakies srodki na to??

    ---------- Post dodany o godzinie 09:47 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:16 ----------

    mam pytanko jeszcze czytalem forum i znalazlem ze w alfie 156 jest jakis czujnik\silniczek za schowkiem i pytanko czy w alfie 155 jest taki tez?? pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 10:16 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:47 ----------

    czy na forum jest ktos kto moglby mi odpowiedziec na moje pytanie?? prosze o pomoc bo niewiem za co sie brac.dzieki z gory!!

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vtunerek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM 1994r. :)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ja miałem tak samo kolego niedawno i co sie okazało to chłodnica była walnięta a nawet nie było widać że cieknie więc obejrzyj ją doładniej a najlepiej po przejażdzce podłuż ręke za zdrerzak przedni czy nie jest mokro ja tak wykryłem wyciek u siebie(a też mokro się po nią nie robiło) POZDRAWIAM
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM

  8. #8
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    czasem tak bywa ze wycieku nie widac i dopiero w czasie jazdy ,lub jak silnik pracuje leje sie plyn . Na stacjach paliwowych dostepne sa uszczelnaicze ukladow chlodzenia - powiem wam szczerze ze watpilem w takie cudenka ale w zeszlym roku wlalismy taki uszczelanicz do fiata punto i do dzisiaj jezdzi bez ubytkow
    ale najpierw radze zrobic to plukanie zeby udroznic nagrzewnice i cieszyc sie cieplem w chlodne dni pamietaj ze nagrzewnice tak jak chlodnice plucze sie w przeciwnym kierunku niz przeplywa w niej plyn chlodzacy (na poczatku spróbuj zwyklym wezem ogrodowym i woda pod cisnieniem kranu)
    ps : organoleptycnzie jesli nie wiesz czy wycieka ci plyn czy to zwykla kaluza -mozan to sprawdzic biorac odrobine tego czegos na czubek jezyka jesli jest slodko -kwasne to znaczy ze plyn ,jesli byle jakie woda ale trzba miec ukad zalany plynem

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAFALczudec
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    czudec
    Auto
    alfa 155 1.7 AR166 2.0TS
    Postów
    45

    Domyślnie

    cze sluchajcie wzialem sie wczoraj za wyciagniecie tej nagrzewnicy i okazuje sie ze nagrzewnica puszcza wode. narazie spialem weze do kupy i jezdze bez i zobacze czy dalej plyn(woda) ucieka.jutro pojade po nagrzewnice i zaloze nowa. MAM NADZIEJE ZE W CHOCIAZ TEJ ZIMY NIE BEDE MARZL W SWOIM BOLIDZIE>>>> DZIEKI POZDRAWIAM. JAK WSZYSTKO ZROBIE TO SIE ODEZWE W SOBOTE.......

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    To nie musi być nagrzewnica sama w sobie może to kranik od nagrzewnicy ( u mnie tak było) sprawdź to .
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

Podobne wątki

  1. Znikajacy plyn chlodniczy - problem - przewód?
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 23:09
  2. plyn chlodniczy na swiecach
    Utworzone przez lukas_name w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 12:30
  3. Jak wymienic plyn chlodniczy?
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 08:16
  4. [33] Rdzawy plyn chlodniczy
    Utworzone przez bassman w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 16:07
  5. [145] Gdzie ten plyn chlodniczy
    Utworzone przez Gopcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory