Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: oswietlenie wnetrza

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie oswietlenie wnetrza

    Witam, od czasu jak kupiłem alfe nie mam oswietlenia wnętrza, tzn nie włacza sie w momencie otwarcia drzwi, nie dziala rowniez oswietlenie bagaznika.
    Po przesunieciu wlacznika swiatlo w kabinie normalnie sie zapala, jednak nie chce sie zapalic po otwarciu drzwi, sprawdzalem napiecie na czujnikach kiedys, na jednym bylo 0 na drugim 12v. Chcialem cos z tym zrobic ale sie nie udalo no i temat ucichł, jutro mam wolne, wiec z checia pokombinowalbym cos z tym, ale pytanie co to moze byc? co sprawdzic? i czy ewentualnie na tych kablach da rade zrobic cos na sztuke, aby sie zapalalo?
    a co do bagaznika, na kablach przy zarówce nie ma w ogole napiecia, wiec wnioskuje ze musi byc gdzies jakies przetarcie, jednak tutaj mam juz przerobione i zamontowane listwy ledowe, podłaczone pod + od wzmacniacza,

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniello22
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Inowrocław , Polkowice, Wrocław
    Auto
    Fiat Stilo 1.8 16v 133KM
    Postów
    72

    Domyślnie

    jak zapalasz w kabinie swiatlo ten "suwak" wlącznik powinien przesunac sie dwa razy. na srodku jak go ustawisz powinienes miec reakcje na otwieranie i zamykanie drzwi. sprobuj
    "Nieważne, czym jeździcie obecnie, i tak stracicie dla Alf głowe. Ja straciłem" - "Nie zatrzymasz mnie" Jeremy Clarkson

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    regulacja suwakiem juz sprawdzona. to przez 1.5 roku juz tak przebadalem ze nie ma szans zeby bylo cos nie jasnego,
    Jak juz mowilem sprawdzałem napiecie na czujnikach, na jednym 0 na drugim 12, na plytce w podsufitce na pinach jest z kolei cos kolo 4-6 nie pamietam dokładnie, ale po złaczeniu plytek masy z ta odpowiedzialana za swiecenie sie wszystko swieci,
    nie wiem czy to moze miec za znaczenie ale pod maska mam tez jakis czujnik jak w drzwiach i ten z kolei czy jest odłaczony czy jest podłaczony na pinach ani kablach napiecia nie ma

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar themim
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    AR 145 1,9jtd 2000r
    Postów
    260

    Domyślnie

    wlaczniki sa raczej na masie wiec od nich zacznij... wyciagnij polacz z masa i zobacz czy zaswieci
    Diagnostyka komputerowa, kasowanie błędów
    Sprzedam Alfe 145!

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Jeżeli jest tak jak w 155 to pod tylną kanapą jest niebieskie pudełeczko, które steruje zapalaniem się świateł po otwarciu drzwi. Niestety to włoska robota więc jest wada na płytce tego układu - ścieżki się upalają. Trzeba to rozebrać i pod lutować od nowa dwa kondensatory, nie pamiętam ich pojemności ale tam są chyba tylko te dwa a jak nie to na pewno są to dwa największe(wyglądowo nie pojemnościowo). Naprawiałem już ten moduł w dwóch 155.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Jeśli panel pokazujący niedomknięcie drzwi działa prawidłowo to przyczyna tkwi na 99%w włączniku czasowym pod tylną kanapą.(możliwy brak jego zasilania)Kolega wyżej krytykuje "włoską robotę"(dziwie się że jeździ makaronem)Ale włączniki te jeśli nie zrobisz zwarcia lub nie zalejesz są wieczne.Choć w nastoletnim aucie nie jest dziwnym zjawiskiem popsucie czegoś.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Kolega wyżej krytykuje "włoską robotę"(dziwie się że jeździ makaronem)Ale włączniki te jeśli nie zrobisz zwarcia lub nie zalejesz są wieczne.
    Alfa to nie jest żadna święta krowa, jest błąd jest krytyka.

    Włączniki jak i ten moduł wcale nie są wieczne wręcz przeciwnie, padające czujniki w zamkach, moduły z felernymi ścieżkami drukowanymi pod kanapą - cuda na kiju przysparzające problemów.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    musze sprostowac, nie mam panelu(a)? pokazujacego drzwi itd,,
    nie wiem co jest pod spodem, ale na wierzchu jest jedynie ladny szary plasticzek maskujacy,
    swoja droga chcialem kiedys kupic ten panel i zamontowac ale nie bylem pewien czy on zadziala jesli go nie mam w tej chwili, czy bede mial w co go podłaczyc

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    Alfa to nie jest żadna święta krowa, jest błąd jest krytyka.

    Włączniki jak i ten moduł wcale nie są wieczne wręcz przeciwnie, padające czujniki w zamkach, moduły z felernymi ścieżkami drukowanymi pod kanapą - cuda na kiju przysparzające problemów.
    W moich Alfach mimo że też miały/mają lata jedynym problemem dotyczącym elektryki/elektroniki były przepływomierze,sondy i to wszystko(no chyba że żarówka to też kłopot dla Ciebie)Jak wiadomo wymienione elementy są made in germany...rzecz jasna nie mam pretensji do Boscha bo te elementy nie są wieczne.Zresztą jak wszystko.Więc nie wiem o jakim "błędzie"mówisz.Wracając do czasówki pod siedzeniem nie ma tam nic feralnego.Wilgoć zżarła ścieżkę wiec poszukaj przyczyny dostawania się tam wody. Kolego mattom powiem szczerze że nie widziałem 145 bez tego panelu ale skoro piszesz że nie masz więc na pewno tak jest.Musiał byś zajrzeć czy jest tam kostka do połączenie panelu.Sądzę że na pewno jest.więc po zamontowaniu będzie działało.Co do nie działającego światła sprawdź zasilanie czasówki pod tylną kanapą.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 25-12-2010 o 12:43
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Więc nie wiem o jakim "błędzie"mówisz.Wracając do czasówki pod siedzeniem nie ma tam nic feralnego.Wilgoć zżarła ścieżkę wiec poszukaj przyczyny dostawania się tam wody.
    O błędzie w projektowaniu układów elektronicznych i konstrukcji np zamków. Rozbierałeś kiedyś taki zamek widziałeś jaki to bubel?

    Jeżeli stwierdzasz że wilgoć zżera ścieżkę to niestety ale pudło bo to nie o wilgoć chodzi tylko jakość i grubość ścieżek oraz prądu jaki przez nie płynie.

    No i skoro w alfie tylko psuje się elektronika z niemiec to czemu tak dużo jest wątków typu "nie działa centralny, nie działa oświetlenie, przerywa wycieraczka, nie dzieła wentylator, nie działa ogrzewana szyba, zacinają się elektryczne szyby " i mógłbym tu wymieniać w nieskończoność...

Podobne wątki

  1. Oswietlenie wnetrza - LED
    Utworzone przez lolecki w dziale GT
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 07:23
  2. Wariujace oswietlenie wnetrza
    Utworzone przez dareme89 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 10:57
  3. Oswietlenie wnetrza
    Utworzone przez mbronowicki w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 20:02
  4. nie gasnie oswietlenie wnetrza
    Utworzone przez maciu-166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 12:07
  5. Klima w 156 i oswietlenie wnetrza. Help
    Utworzone przez Pumass86 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-08-2007, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory