Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: "Ciągnienie drutu"

  1. #1
    adelon
    Gość

    Domyślnie "Ciągnienie drutu"

    Witam,

    poszukuje sposobu na przeciągnięcie kilku kabli z komory silnika do środka (aż do bagażnika). Szukałem lecz znalazłem tylko jeśli chodzi o 156, więc tu się rodzi pytanie czy w 145 też jest jakaś zaślepka w podłodze która prowadzi do silnika? Nie chce tylko ruszać podszybia ponieważ na takim mroźie może się to źle skończyć.
    Kolejna sprawa, progi są na zaciski/śrubki? jjest coś na co wypada uważać co bym nie popsiuł?
    I na koniec, z racji tego, że elektryk ze mnie nijaki to chciałbym się dowiedzieć na czym polega 'mostkowanie' chodzi mi tu o podłączenie subwoofera do wzmacniacza 2 kanałowego, co by się jeden nie przegrzewał tylko chodził na dwa.
    Z góry dziękuje

    P.s mam na sprzedaż filtr stożkowy z przepływką, odmą i czujnikiem/ami do 145, jeśli ktoś byłby zainteresowany moge podesłac zdjęcia na priv, odbiór osobisty najlepiej, cena do uzgodnienia

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał adelon Zobacz post
    Witam,

    poszukuje sposobu na przeciągnięcie kilku kabli z komory silnika do środka (aż do bagażnika). Szukałem lecz znalazłem tylko jeśli chodzi o 156, więc tu się rodzi pytanie czy w 145 też jest jakaś zaślepka w podłodze która prowadzi do silnika? Nie chce tylko ruszać podszybia ponieważ na takim mroźie może się to źle skończyć.
    Niestety, trzeba odkręcić wycieraczkę i zdjąć lewą osłonę podszybia (po stronie kierowcy). Jest pod nią przepust gumowy z komory silnika do kabiny.

    Cytat Napisał adelon Zobacz post
    Kolejna sprawa, progi są na zaciski/śrubki? jjest coś na co wypada uważać co bym nie popsiuł?
    Informacje o mocowaniu progów znajdziesz tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/145_...y_progowe.html

    Cytat Napisał adelon Zobacz post
    I na koniec, z racji tego, że elektryk ze mnie nijaki to chciałbym się dowiedzieć na czym polega 'mostkowanie' chodzi mi tu o podłączenie subwoofera do wzmacniacza 2 kanałowego, co by się jeden nie przegrzewał tylko chodził na dwa.
    Z góry dziękuje
    Musisz podłączyć głośnik do zacisków "+" i "-" we wzmacniaczu opisanych jako "bridged".

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar sebus_j
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 SW 2,0 TS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze pamiętam to pod przednim nadkolem na wysokości progu od strony kierowcy jest też gumowa zaślepka, przez którą też można przeprowadzić przewody do wnętrza kabiny i wychodzą one jeśli dobrze pamiętam pod wykładziną w miejscu gdzie próg łączy się z przednim słupkiem, a później ewentualnie można je dalej puścić progiem do bagażnika.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Zawsze mozna zrobic wersje hardkorowa i puscic pod autem, a wyciagnac kable przez pokrywke pompy paliwa w bagazniku, mialem tak poprowadzone kable na samym poczatku

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebus_j Zobacz post
    Jeżeli dobrze pamiętam to pod przednim nadkolem na wysokości progu od strony kierowcy jest też gumowa zaślepka, przez którą też można przeprowadzić przewody do wnętrza kabiny i wychodzą one jeśli dobrze pamiętam pod wykładziną w miejscu gdzie próg łączy się z przednim słupkiem, a później ewentualnie można je dalej puścić progiem do bagażnika.
    Można tak zrobić, ale nie polecam tego sposobu. Przewód leci wtedy praktycznie na zewnątrz i w razie jakiejś stłuczki jest narażony na zetknięcie z masą, no i żeby dostać się do tej zaślepki gumowej trzeba zdjąć koło i nadkole.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:46 ----------

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Zawsze mozna zrobic wersje hardkorowa i puscic pod autem, a wyciagnac kable przez pokrywke pompy paliwa w bagazniku, mialem tak poprowadzone kable na samym poczatku
    Trudno mi jest znaleźć jakieś sensowne uzasadnienie na takie poprowadzenie kabla

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter Zobacz post
    ---------- Post dodany o godzinie 09:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:46 ----------

    [/COLOR]

    Trudno mi jest znaleźć jakieś sensowne uzasadnienie na takie poprowadzenie kabla
    Potrzebowałem jak najszybciej pociagnac kabel bylo juz ciemno, nie bylo czasu bawic sie w przeciaganie z silnika, wiec wlozylem kabel w peszel i polecial pod autem, jezdzil tak tydzien, pozniej przeciagnalem przez nadkole i gume w ktorej ida kable do drzwi, i tak jezdzi juz kupe czasu i z kablem nic sie nie dzieje

  7. #7
    adelon
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem chwilę wolnego na montaż i mam problem, ma ktoś pomyśł na mase w bagażniku? Próbowałem na uchwycie za fotelem (jest do karoserii przymocowany) lecz nie działa, jakiś ciekawy patent ktoś ma?

    Kolejna sprawa, po wymienie alufelg na stalówki mam problem z ABS, świeci sie kontrolka czasami gaśnie i abs wtedy działa - po prostu potrafie jeździć cały dzien z abs a przez kolejne dwa bez. Gdzie szukać przyczyny, bezpośrednio przy piastach czy gdzieś indziej?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał adelon Zobacz post
    Znalazłem chwilę wolnego na montaż i mam problem, ma ktoś pomyśł na mase w bagażniku? Próbowałem na uchwycie za fotelem (jest do karoserii przymocowany) lecz nie działa, jakiś ciekawy patent ktoś ma?

    Kolejna sprawa, po wymienie alufelg na stalówki mam problem z ABS, świeci sie kontrolka czasami gaśnie i abs wtedy działa - po prostu potrafie jeździć cały dzien z abs a przez kolejne dwa bez. Gdzie szukać przyczyny, bezpośrednio przy piastach czy gdzieś indziej?
    W miejscu kola zapasowego masz sruby, na ktorych masz mase no i ten uchwyt jak mowisz - ja mialem na opaske zaciskowa zalozone, teraz dokrecone na srube do tego

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory