Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Temat: Dwa Pytania

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vtunerek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM 1994r. :)
    Postów
    141

    Domyślnie Dwa Pytania

    Witam!
    Mam dwa pytanka odnośnie mojej belli przy wlewie paliwa zaczeła wychodzić mi rdza więc postanowiłem się wziąść za nią co się okazało jest tam taka dziura jak na zdjęciu

    i stwierdziłem że lepiej chyba będzie wymienić błotnik i tu pierwsze moje pytanie
    nie orientujecie się może czy ten błotnik jest tylko skręcany czy trzeba spawać, a
    drugie moje pytanko to czy nie wiecie jak zdjąć tylny zderzak
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    tylny zderzak:
    -odkręcasz osłonę pod bagażnikiem o ile ją masz;
    - odkręcasz dwie śruby pod klapą bagażnika ( na dole);
    - odkręcasz dwie śruby pod zderzakiem - jedna obok wydechu druga z drugiej strony.
    - odczepiasz wszystkie spinki od nadkoli chyba 3 na stronę;
    - mocne szarpnięcie zderzakiem do tyłu i złazi

    błotnik jest odkręcany ale masa uszczelniająca jest kur....ko twarda trzeba ją jakąś struną przeciąć.

    musisz się liczyć z tym że wewnętrzna część nadkola pod błotnikiem to tez pruchno.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    gdybyś odkrył całe ognisko rdzy fleksem wyszlifował potem ładnie podszpachlował nie było by tak źle pare lat by wytrzymało.
    No ale jak masz taki błotnik w identycznym kolorze (nie pordzewiały!!) to wymień
    musisz się liczyć z tym że jak kupisz to też może rdza po paru tygodniach wyjść z nowego wtedy znowu wydasz pieniądze.

    Więc na twoim miejscu zrobił bym dokładne oględziny i rozważył regenerację

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vtunerek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM 1994r. :)
    Postów
    141

    Domyślnie

    no właśnie nie wiem czy będzie się czego złapać bo od spodu na tym rancie też jest pognite
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    odkręcaj błotnik, wycinaj wszystko co jest pod nim zgnite później z kawałków blachy (jeśli będą duże ubytki) uzupełnij (można zwykła spawarką nie trzeba mieć miga) reszta to już tylko masa uszczelniająca. Zrobić raz i zapomnieć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar dencior
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Huta Krzeszowska
    Auto
    159 jtdm 8v; DL1000
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3l Zobacz post
    gdybyś odkrył całe ognisko rdzy fleksem wyszlifował potem ładnie podszpachlował nie było by tak źle pare lat by wytrzymało.
    No ale jak masz taki błotnik w identycznym kolorze (nie pordzewiały!!) to wymień
    musisz się liczyć z tym że jak kupisz to też może rdza po paru tygodniach wyjść z nowego wtedy znowu wydasz pieniądze.

    Więc na twoim miejscu zrobił bym dokładne oględziny i rozważył regenerację
    Panie tu nie ma co szpachlować. Tu trzeba wymieniać, a przynajmniej zaspawać ubytki.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    hm..widze właśnie że ten rancik zgnity, ale to nie problem
    zależy jak daleko to ognisko rdzy jest i czy w wlew paliwa tam głęboko wchodzi bo mozna to zrobić na parę sposobów
    pierwsze co to musisz mieć szablon albo jakiś wzornik (nie możesz tego robić na oko)
    odrysuj np: na płycie pilśniowej zarys coś takiego(nie zbyt dokładnie narysowane sory)

    jak później będziesz robił to przykładaj ten wzornik żeby zachować całe proporcje i ten łuk żeby się nie pokrzywił albo nie wyszedł jakiś pofalowany ... musi być wszystko ładnie spasowane.
    możesz te największe ogniska wyciąć i wstawić w nie blachę lub wyszlifować do gołej blachy i nakładać szpachlówkę żeby wypełnić tą dziurę (lecz lepiej wstawić tam kawał blachy mniej pier.......), odrysuj sobie blachę ( na oko żeby po wmontowaniu było mniej szlifowania) wygnij ją mniej więcej tak żeby dopasować do całości, resztę kątów
    uzyskasz poprzez nakładanie i szlifowanie szpachlówki.
    I to wszystko bardzo prosta i przyjemna robota.
    Później podkład na szpachlówkę,
    farbę nawierzchniową mogą ci dorobić w sklepie pod kolor i nabić będziesz miał w sprayu (koszt na tan kawałek wyniesie jakieś 30zł)
    Jeszcze lepiej jak byś oddał do lakiernika żeby tylko ci pomalował jak już wszystko przygotujesz.
    Na pewno mniej cię to wyniesie niż :
    -kupno nowego błotnika(bierz pod uwagę w jakim stanie kupisz)
    -szlifowanie,szpachlowanie, malowanie całego błotnika pod kolor auta(z tym idzie duża różnica kolorystyki auta nowy lakier nie będzie taki jak stary)
    -itp przeszkody...

    twój wybór pozdro


    Cytat Napisał dencior Zobacz post
    Panie tu nie ma co szpachlować. Tu trzeba wymieniać, a przynajmniej zaspawać ubytki.
    spokojnie nie jest to tak wielkie bynajmniej z tego co widać na zdjęciu, gorzej jak puknę gdzieś 10cm dalej a tam palec wleci do środka...
    wtedy to już Koniecznie tylko Blacha!!
    Ostatnio edytowane przez mat3l ; 08-01-2011 o 17:26

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    mat3l, że tak się wyrażę "rzeźba w gó..ie". Jak nie wytnie rudej do końca to za parę miesięcy powtórka z rozrywki.

    Po kiego dwa razy się z tym bujać? Poszukać zdrowego błotnika, ogarnąć nadkole i po sprawie.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    ale słuchaj 'rafal_155' nie wszyscy spią na kasie ja bym sobie to zrobił sam z reszta już podobne zabiegi robiłem wstawił bym blachę i po kłopocie nie jest to jakieś wielkie ognisko że trzeba od razu wymieniać, regeneracja takich "pierdołek" to standard, gdyby wszyscy myśleli twoim sposobem to zabrakło by elementów zamiennych, jak już pisałem wyżej kupi(niby nowy)
    okaże się że po 2 tygodniach jak pojeździ po wodzie wywali rdza w tym samym miejscu i co wtedy ?? na nowo, wtedy napiszesz mu "kup następny może będzie lepszy"??
    jeżeli zrobi sam będzie wiedział co ma i pewność że tam już mu rdza nie wyjdzie ,

    Przy okazji sprawdź z drugiej strony zawczasu i nigdy więcej nie dopuszczaj żeby na karoserii powstawały takie dziury;/
    im wcześniej zlokalizujesz rdzę tym mniejszy będzie koszt regeneracji/naprawy
    Ostatnio edytowane przez mat3l ; 08-01-2011 o 17:41

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    tu właśnie chodzi o to żeby zrobić raz i zaoszczędzić kasy. Poznać czy błotnik jest zdrowy czy nie to nie jest żadna filozofia.

    Wszystkie swoje auta mechanicznie i blacharsko ogarniam sam (mam za sobą remonty blacharskie całej podłogi itd). Ostatnio zabezpieczałem 155 antykorozyjnie i wiem czym to pachnie - tam pod błotnikiem u vtunereka do samego końca na wysokość 5 cm to już nie będzie co zbierać.

    Jedyne słuszne rozwiązanie to drugi błotnik, naprawa nadkola i poszycia wewnętrznego, porządna konserwacja i spokój na lata.

    Alfa dobrze zabezpieczona nie rdzewieje. Ruda żre 155 przy wlewie paliwa bo nie ma tam odpowiedniej ochrony przed błotem (kołnierz wlewu nic nie chroni).

Podobne wątki

  1. GTV 2.0 JTS - 3 pytania
    Utworzone przez mruz w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 14:52
  2. dwa pytania co do AR.
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 20:52
  3. [155] Dwa Pytania
    Utworzone przez vtunerek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 12:02
  4. 2 pytania o 156
    Utworzone przez sedici w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 19:31
  5. [146 1.9 JTD] Pytania?
    Utworzone przez Jajdel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory