Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Temat: wymiana rozrządu

  1. #41
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    nigdy nie ufaj mechanikowi :mrgreen:

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    no i jestem po wymianie rozrzadu i oleju rozrzad okazalo sie ze mial znaki u mnie ktos przy pierwszej wymianie sam zrobil a z ciekawosci powiem ze sam pasek po 75 tys wygladal na wcale nie zniszczony...zero pekniec, przetarc, prównywanlnie do nowego moze ciut inaczej.mysle wiec ze by jescze spokojnie pojezdzilo sie na nim ale teraz przynajmnije mam spokojna glowe. olej zalalem mobil 1, 5w50pelen syntetyk. pozdrawiam


    chyba jednak mialem szczescie z mechanikiem
    Czarna 156 2004r

  3. #43
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    no i jestem po wymianie rozrzadu i oleju
    O wariatorze nic nie wspominasz, więc rozumiem, że jesteś gotowy na powtórzenie operacji wymiany rozrządu za 10-15kkm.. :roll:

  4. #44
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    nie wymienialem, masz racje. na razie go nie slychac i jest wszytsko ok.po co mam wymieniac cos co jest dobre? bedzie trzeba to wymienie za 10-15 tys.ale np wiekszosc ludzi jezdzi na zepsutych i nic sie im nie dzieje, a czesto nawet nie wiedza o tym ze cos takiego w ogoole istnieje. pozyjemy zobaczymy...

  5. #45
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jesli nie terkotał przy zapalaniu to nie musiales zmieniac a jesli terkotał to rzeczywiscie wymiana samego rozrzadu jest bezsensu, co prawda do 20tys mozesz zalozyc wariata na satary rozrzad ale ta robocizna znowu bedzie kosztowac bo na odkreceniu wariata od wałka trzeba sie znac :mrgreen:

    dziwi mnie tylko jak koles mogł ustawic rozrzad na jakies narysowane kreski?? przeciez koło na wariacie jest regulowane wzgledem wałka i trzeba je odpowiednio ustawic do paska... no ale najwazniesze ze silnik chodzil jak chodzil oby tak dlugo jak na poprzednim rozrządzie :wink:

  6. #46
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    po odpaleniu i ostrym jezdzeniu przez odcinek ok 10 km nie zauwazylem roznicy. zobacze jeszcze przez kilka dni jak bedzie czy zauwaze jakas roznice czy nie.jezeli tak to bedzie ot robil az do skutku...
    Czarna 156 2004r

  7. #47
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmajk
    .rano slychac klepkot przez ok 1 sek.
    Cytat Napisał Alfista
    jesli nie terkotał przy zapalaniu to nie musiales zmieniac a jesli terkotał to rzeczywiscie wymiana samego rozrzadu jest bezsensu,
    xmajk napisał, że rano go słychać, dlatego też podważyłem sens wymiany samego rozrządu.

    Ja sam zmieniałem rozrząd równe 10kkm temu i wariata wtedy nie było słychac w ogóle, więc zmieniłem sam pasek, rolke i napinacz.

    I teraz sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo od około 4kkm zdarza się wariata usłyszeć, na krótko i z reguły po dłuuugim postoju, ale jednak słychać.

    dziwi mnie tylko jak koles mogł ustawic rozrzad na jakies narysowane kreski??
    Jeśli wymieniany był sam rozrząd bez wariata, to podobno sprawny mechanik sobie z tym poradzi i zmieni rozrząd bez zdejmowania pokrywy i zakładania blokad..

    Mój mechanik jednak stosował blokady pomimo tego, że zmieniał sam rozrząd. Wtedy ma się pewność, że wszystko jest ok :!:

  8. #48
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    267

    Domyślnie

    w srode bede mial ustawiany z blokadami jescze raz rozrzad bo wydaje mi sie po kilku dniach jazdy ze nie jest jednak to co bylo: na szczescie nie bedzie mnie to nic kosztowac... po srodzie znow napisze jak jest
    Czarna 156 2004r

  9. #49
    czapka
    Gość

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam i nie wyczytałem nic o pompie wody, która przecież też jest na pasku rozrządu.
    Jakieś dane na temat żywotności tych pomp???

  10. #50
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Jak to mówił śp. Pawlak : "dla spokojności" co druga wymiana rozrządu razem z pompą.

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu
    Utworzone przez kak-tus w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-02-2020, 21:04
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  3. [147] 2.0 twin spark 2001 wymiana rozrządu problem z blokadą rozrządu
    Utworzone przez Lenix w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 12:19
  4. wymiana rozrządu
    Utworzone przez wronx88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 12:22
  5. [164] Wymiana rozrządu 3.0 V6 24v
    Utworzone przez Skandahl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory