Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Spadek mocy i mocne falowanie obrotów

  1. #1
    Ryszard Ochucki
    Gość

    Domyślnie Spadek mocy i mocne falowanie obrotów

    witam

    od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem alfy 146 1,6 TS. Lecz ostatnio moja bella spędza mi sen z powiek...
    od miesiąca zaczeły mi falowac obroty... gdy silnik jest zimny auto odpala normalnie lecz gdy auto rozgrzeje się do ok 85 stopni silnik nagle trac moc a gdy się zatrzymam (np. na światłach) obroty falują nawet od 600 do 1500 obrotów!!! ciężko jest ruszyc nawet przy sporym dodaniu gazu nie mówiąc o jeździe samochód poprostu się krztusi pod maską słychac bulgotanie czasami potrafi strzelic z tłumika.... po wizycie u mechanika wymieniłem świece na platynowe (67zł szt...) poprawa była lecz po zrobieniu ok 100 km temat się powtórzył i jest coraz gorzej...

    błagam pomocy
    pozdrawiam Rysiek

    ---------- Post dodany o godzinie 23:16 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:53 ----------

    zapomniałem dodac że alfa jest na LPG

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    Za falowanie obrotów to czaej silnik krokowy. Niestety masz gaz ja na gazie sie nei znam. W mojej jak pdał mi map sensor tez strasznie rzucalo silnikiem jak sie rozgrzał. I też strzelał ale ogniem. Paliwo doslownie przelwało sie prze tłumnik. A na mocy opadł starsznie wtedy.

  3. #3
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Wypadałoby podłączyć pod komputer,wiele czujników może powodować takie zachowanie.Ewentualne usterki mechaniczne też są możliwe,diagnostyka komputerowa to pierwszy krok.Faluje na benzynie i na gazie?

  4. #4
    Ryszard Ochucki
    Gość

    Domyślnie

    Tak samo zachowuje się na benie jak i na gazie jak juz sie rozgrzeje to nie ma znaczenia ...

  5. #5
    Ryszard Ochucki
    Gość

    Domyślnie

    tak byłem na diagnostyce lecz komputer tak naprawdę nic nie wykazał...
    diagnosta sprawdził przy okazji sonde lambda i powiedział ze jest do wymiany to moze byc jednym z powodów falowania obrotów... jesli nadal będzie cos nie tak to kazał mi wymienic przepływomierz bądz podmienic na próbę i zobaczyc jak samochód będzie się zachowywał.

  6. #6
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Tak sonda może ogłupiać kompa-lambda czyta bogato,zmniejsza dawkę,obroty spadają,więc podnosi i tak w kółko Macieja,kiedyś ktoś mi tak mówił ;P

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    WŁOCŁAWEK
    Auto
    155 2,0 8v
    Postów
    119

    Domyślnie

    miałem podobnie wymieniłem sonde i wszystko ok

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Masz uwaloną sondę, kiedy silnik jest rozgrzany to sonda czyta z mapy, kiedy silnik się rozgrzeje zaczyna zczytywać parametry z sondy, a kiedy sonda jest zabita, to silnik nie ma mocy, pyrka i strzela.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  9. #9
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe, ja mam zabitą sondę i jakoś mi wydech nie strzela. Zresztą niedawno był podobny temat, falowały obroty i wymiana sondy nic nie pomogła. Panowie doradzacie wydatek rzędu 200zł, ale nie jesteście pewni efektu.

    Cytat Napisał Ryszard Ochucki Zobacz post
    tak byłem na diagnostyce lecz komputer tak naprawdę nic nie wykazał...
    Ciekawe, że nic nie wykazało. Moim zdaniem, gość ma za słaby komputer. Poszukaj warsztatu, w którym mają KTSa albo CDIF/2, te na 99% wykażą błędy.
    Jak coś zapraszam do siebie do ursusa, to razem pomyslimy.
    Ostatnio edytowane przez czart79 ; 20-04-2011 o 11:02

  10. #10
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Przecież to jest forum-nie jest łatwo na 100% zdiagnozować usterkę nie widząc nawet samochodu.Po drugie nikt nie jest wszechwiedzący w przeciwieństwie do ciebie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 16:03
  2. [159] spadek mocy w dolnym zakresie obrotów 1.9jtd
    Utworzone przez małynl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 20:33
  3. szarpanie, kopcenie, spadek mocy, falowanie
    Utworzone przez damian7110 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 18:45
  4. [33] Falowanie obrotów, brak mocy, wysokie spalanie
    Utworzone przez przem_ar33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 18:40
  5. [166] Spadek mocy pomiędzy 2800 a 3500 obrotów
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory