Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [145] Wpadło sprzęgło

  1. #1
    niggard
    Gość

    Domyślnie [145] Wpadło sprzęgło

    witajcie
    W 2 tyg po wymianie kompletnego sprzęgła w mojej 145 1.6 boxer pedał sprzęgła wpad mi całkowicie w podłoge
    Pytanie czy to pompa czy wysprzęglik (może to ta sama część ) próbawałwem odpowiwtrzyć ale nic to niedaje pyz wciskaniu ręcznie sprzęgła przy skrzyni słychać ajkby coś ciekło pod akumulatorem tam gdzie idzie przwód do pedała sprzęgła
    pomóżcie

  2. #2
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    No to obejrzyj skad dokladnie wyciek, przewod czy silownik (wysprzeglik).

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    A może Ci coś źle złożyli skoro tak sie zaczeło dziać po wymianie sprzęgła??
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Witam

    Jak miękkie sprzęgło stawiam na wysprzęglik. Padła sekcja. Koszt wysprzęglika 53 zł do nabycia od JUŻ. Ewentualnie (gorsza opcja ) pompa sprzęgła ta prz pedale - 113 zł chwilowo brak na sklepie.

    PS. a nie mówiłem że pompa sprzęgła ???

  5. #5
    niggard
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    pompe sprzęgła już wymieniłem, ale przy okazji dokładniejszych oględzin okazało sie że wysprzęglik też się kwalifikuje już do wymiany, to jeszcze tylko zakup wysprzęglia i spowrotem mogę się cieszcyć z jazdy moją 145

  6. #6
    jawa350
    Gość

    Domyślnie problem!!!!wysprzeglik czy cos innego?

    witam...widze ze masz taki sam problem jak ja poniewasz pare dni temu pedal sprzegla przy mojej alfie 146t.s.tez wpadl do konca i juz nie chcial odbic jak narazie rozebralem wysprzeglik i szukam nowego lecz na allegro nie moge znalesc do 146t.s.z pytaniem do ciebie czy to naprawde moze byc wysprzegli bo nie chcial bym sie narazac w jakies wieksze koszta acha a co do wysprzeglika to przed rozebraniem sprawdzilem czy jest jakis wyciek i tak bylo byl troszke upocony wiec go zdemontowalem po zdieciu glumowego werzyka myslalem ze cos wycieknie plynu a tu nic,jak to jest ze gdy wzbiorniczku jest mniej plynu hamulcowego a chamulce dzialaja rewelacyjnie i oczywiscie gdy jest niewielki wyciek z wysprzeglika..niewielki lecz na podlodze przy nim tez mialem troszke mokro..prosze o szybka odpowiec za co zgory DZIEKUJE..krzysiek

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Jeśli masz wyciek na podłodze swojego maleństwa to może wskazywać na pompę sprzęgłową choć 90% wycieków w instalacji sprzęgła to właśnie wysprzeglik więc przyjrzyj się dokładnie. Co do tego, że hamulce działają a sprzęgło nie - słyszałem, że doprowadzenie płynu hamulcowego do sprzegla znajduje się w zbiorniczku wyrównawczym nieco wyżej niż hamulców, ale nie dam sobie ręki uciąć ;//
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: problem!!!!wysprzeglik czy cos innego?

    Cytat Napisał jawa350
    witam...widze ze masz taki sam problem jak ja poniewasz pare dni temu pedal sprzegla przy mojej alfie 146t.s.tez wpadl do konca i juz nie chcial odbic jak narazie rozebralem wysprzeglik i szukam nowego lecz na allegro nie moge znalesc do 146t.s.z pytaniem do ciebie czy to naprawde moze byc wysprzegli bo nie chcial bym sie narazac w jakies wieksze koszta acha a co do wysprzeglika to przed rozebraniem sprawdzilem czy jest jakis wyciek i tak bylo byl troszke upocony wiec go zdemontowalem po zdieciu glumowego werzyka myslalem ze cos wycieknie plynu a tu nic,jak to jest ze gdy wzbiorniczku jest mniej plynu hamulcowego a chamulce dzialaja rewelacyjnie i oczywiscie gdy jest niewielki wyciek z wysprzeglika..niewielki lecz na podlodze przy nim tez mialem troszke mokro..prosze o szybka odpowiec za co zgory DZIEKUJE..krzysiek
    same gumki to koszt ponizej 10zlotych,tak samo mozna naprawic pompe.efekt nowa czy regeneracja we wlasnym zakresie ten sam.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    same gumki to koszt ponizej 10zlotych,tak samo mozna naprawic pompe.efekt nowa czy regeneracja we wlasnym zakresie ten sam.
    Jeśli okaże się, że to wysprzeglik moim skromnym zdaniem nie warto bawić się w gumki - kupujesz nowy - koszt niewielki i masz pewność, że będzie OK. Co do pompy sprzęgłowej to w zupełności zgadzam się z Kolegą lesio146. Warto zaryzykować zanim się wyrzuci w błoto ok. 120 zł :mrgreen:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Cytat Napisał lesio146
    same gumki to koszt ponizej 10zlotych,tak samo mozna naprawic pompe.efekt nowa czy regeneracja we wlasnym zakresie ten sam.
    Jeśli okaże się, że to wysprzeglik moim skromnym zdaniem nie warto bawić się w gumki - kupujesz nowy - koszt niewielki i masz pewność, że będzie OK. Co do pompy sprzęgłowej to w zupełności zgadzam się z Kolegą lesio146. Warto zaryzykować zanim się wyrzuci w błoto ok. 120 zł :mrgreen:
    wszystko to zalezy na co masz ochote :wink: praktycznie zuzyciu ulegaja tylko gumki.jesli na wysprzeglniku gumowa charmonijka chroniaca przed dostaniem sie kurzu/piasku jest cala to wymiana gumek rozwiazuje problem tak samo dobrze jak wymiana.ale to juz jak kto woli.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Sprzęgło do 1.9 16v jtd
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 15:20
  2. [159] oryginalne sprzęgło a sprzęgło LUK
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 14:36
  3. Sprzęgło
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 11:57
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  5. Wpadło sprzegło
    Utworzone przez zenek2562 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 23:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory