Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zatarta panewka!!!

  1. #1
    adriano1809
    Gość

    Domyślnie Zatarta panewka!!!

    Witam mam taki problem obróciła się panewka na wale korbowym silnik 1.8 TS... i mam pytanie czy miał już ktoś wał dany do szlifu i czy alfa jezdzi dalej bo słyszałem że po szlifie potrafi się i tak zatrzec.... Jeżeli ktoś miał taki problem lub wie coś na ten temat to prosił bym o podpowiedzi co dalej mam robic???

  2. #2
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli remont będzie wykonany solidnie to jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to działało dość długo. Problemem jest to, że solidny remont jest kosztowny i rzadko kto podejmuje się takiego rozwiązania.

  3. #3
    DeeJaYRoXoR
    Gość

    Domyślnie

    PRZERABIAŁEM TO.... znalazłem wałek razem z panewkami-uzywka ale stan igła. oczywiscie trzeba taki wałek dokładnie przemierzyc czy wszystko jest w granicach tolerancji... poszukaj wałka a jak nie znajdziesz to zostaje ci jedynie szlif. bo nowy-wiem ze idzie dostac ale droższy niz uzywany a fajny silnik

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 146 1.6 Boxer, GT 1.9 jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Nie wiem jak w TSie, ale w moim Boxerze taka operacja przebiegła pomyślnie. Obecnie ponad 12 tysięcy po remoncie. Ostatnio Alfa dwukrotnie testowana na długich trasach (przejazd do Holandii i z powrotem - 2x 1300 km).

    Co do samej operacji: szlif wału pod nowe panewki oraz wymiana kilku pozostałych rzeczy. Aby przeprowadzić szlif wału musi on zostać dokładnie wymierzony przez szlifierza - nie wszystkie się nadają. Rysy mogą być zbyt głębokie itd.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez drago256 ; 15-03-2011 o 21:30

  5. #5
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DeeJaYRoXoR Zobacz post
    PRZERABIAŁEM TO.... znalazłem wałek razem z panewkami-uzywka ale stan igła. oczywiscie trzeba taki wałek dokładnie przemierzyc czy wszystko jest w granicach tolerancji... poszukaj wałka a jak nie znajdziesz to zostaje ci jedynie szlif. bo nowy-wiem ze idzie dostac ale droższy niz uzywany a fajny silnik
    Montaż używanych części to loteria. Mi się zatarła panewka i wsadziłem bardzo dobry wał plus nowe panewki. Wiedziałem, że to nie jest zalecane rozwiązanie ale wymiary mieściły się w tolerancji dla sprawnego silnika więc teoretycznie miało to działać. Piątego dnia od tego remontu panewka znów się przytarła a korbowód zrobił masakrę w silniku do tego stopnia, że nie ocalało prawie nic wewnątrz. Potem zrobiłem prawdziwy remont nie oszczędzając na częściach i silniczek hula bez zastrzeżeń do tej pory

  6. #6
    adriano1809
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm... sam nie wiem spróbuje z tym szlifem mam nadzieję że się uda... dzięki za radę pozdro

Podobne wątki

  1. Zatarta pompa wspomagania ??
    Utworzone przez Raflik21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 20:01
  2. Zatarta sprężąrka kimatyzacji
    Utworzone przez ESKUDO1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 14:44
  3. 2.5 V6 zatarta?
    Utworzone przez RBA79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 20:53
  4. prezarka od klimy zatarta!!!
    Utworzone przez zychuNO1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 09:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory