Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zlamany ostatni kluczyk

  1. #1
    mencnar
    Gość

    Domyślnie Zlamany ostatni kluczyk

    Mam problem. Zlamal mi sie kluczyk w zamku i nie mogę wyciągnąć trzon od klucza. Samochod stoi mi na parkingu pod sklepem. Nie mogę samochodu ani odholowac bo jest blokada kierownicy. Alfe jak kupowałem to właściel nie dostarczyl mi z kluczykami zapasowymi ani karte kodów. Samochód poprzednio był sprowadzony z Niemiec.Dodam że obiecał mi dać klucze nastepnym razem, lecz gdy próbowałem się z nim skontaktować to mnie juz unikał :/ Co zrobić w takiej sytuacji kiedy złamał sie ostatni klucz w zamku od pasażera??

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Pozostaje jedynie awaryjne otwieranie samochodu przez specjalistę. Będziesz musiał kupić sobie nową stacyjkę z kluczykami do niej pasującymi i przełożyć do nich immobilizer z obecnego kluczyka. Jeśli nie uda się wyjąc złamanego grota z zamka drzwi czeka cię też najprawdopodobniej wymiana tegoż zamka.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Kolego tylko nie bierz do tego 'specjalistów'. Koszą niezłą kasę, wybijając szybę wyniesie Cię to 3-4 razy taniej i piszę to poważnie. Mój brat miał taką sytuację, za otworzenie drzwi chcieli bodajże 150zł plus czekać na ich przyjazd a szyba na allegro 40zł więc długo nie myśląc wybił szybę

  4. #4
    mencnar
    Gość

    Domyślnie

    Drzwi na szczescie jeszcze otworze i zamkne. Ale nie dam rady wyciagnać złamanego trzonu od klucza. Zastanawiam się czy nie zglosic sie do fiata i na podstawie nr VIN wyrobić (odtworzyć) nowy klucz, lecz boje się kosztów...

  5. #5
    sk8er
    Gość

    Domyślnie

    wykrec zamek z drzwi wez do domu i go rozbierz i wyjmij z wyjetym grotem do dobrego specjalisty ktory przyspawa grot zeszlifuje i mozesz wtedy dorobic

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jak pisze wyżej kolega, wyjmij zamek z drzwi i wyjmij złamany grot. Jeśli się nie uda idź do jakiegoś zakładu ślusarskiego niech oni to zrobią i jednocześnie dorobią kluczyk. Koszt nowego kluczyka to coś koło 100-150zł w zależności od zakładu.

    Jeśli masz jakiegoś znajomego z lawetą ściągnij samochód pod dom/garaż po kosztach. Wynajęcie lawety niestety nie jest tanie
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    mencnar
    Gość

    Domyślnie

    Zrobiłem tak jak podpowiedziliscie mi. Najpierw chciałem, żeby kluczyk na podstawie wlewu od baku paliwa. Ale ten pomysł nie zadziałał. Następnie rozebrałem tapicerkę od drzwi dostęp był w miarę łatwy parę śrubek i zatrzaski. Troszkę myślenia miałem przy od montowaniu wkładki. Tez taka zawiozłem gościowi z złamanym grotem kluczyka w środku. Koszt 90 zl (z immo) + wlew od korka paliwa (ktory poszedl na marne 40 zl). Po powrocie ponownie zamontowałem wkładkę duży problem miałem nałożeniem (tego białego plasticzka od wkładki) do reszty układu od zamka centralnego. W najbliższym czasie będę musiał wymienić albo wkładki od zamków bo kluczyk strasznie ciężko sie nim przekręca żeby zamknąć drzwi(a nie chce złamać kolejnego klucza bo to dużo nerwów mnie kosztowało) albo kupić sobie centralkę i z pilota. Za wyrobienie nowego klucza ASO Fiat chciał od mnie 300 zl.Więc nie było to by oplacalne tym bardziej że bym czekał 3-4 dni robocze na ten klucz.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Skoro kluczyk ciężko chodzi to zanieś go do poprawki ślusarzowi
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Ostatni wydech w 1,6 TS
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 07:21
  2. Piękny Ostatni Obraz Ferrari !!!
    Utworzone przez miśka848 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 18:43
  3. [145] Ostatni kluczyk, prośba o poradę.
    Utworzone przez deevee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 17:17
  4. [156] Sprzęgło, ostatni dzwonek?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory