Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: AR 145 1,6TS immobilizer??

  1. #1
    Roboo8887
    Gość

    Domyślnie AR 145 1,6TS immobilizer??

    Witam, mam problem autko postało miesiąc bez akumulatora bo padł, kupiłem nowy podłączyłem najpierw - potem + (o ile ma to jakieś znaczenie) i nie odpala ,wcześniej nie maiłem żadnych problemów palił na dotyk. Po przekręceniu kluczyka (czerwonego tylko taki posiadam) na 1 pozycje słychać jak załącza pompę paliwa i świeci się kontrolka akumulatora, oleju, marchewka i kluczyk code i teraz tak marchewka i kluczyk powinny zgasić się po kilku sekundach czy dopiero po odpaleniu silnika? Niestety autko nawet na holu nie chciało odpalić...Proszę o jekieś wskazówki albo namiary na kogoś kto pomógłby mi z koszalina bądź okolic. Pozdrawiam

  2. #2
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Wszystkie kontrolki, po za ładowania i ciśnienia oleju powinny gasnąć w pierwszym położeniu kluczyka (oczywiście po kilku sekundach), jeśli nie gaśnie "marchewka" znaczy, że komp, podczas każdorazowej diagnozy przed odpaleniem znalazł błędy, które mogą być przyczyną braku możliwości odpalenia - mogą, ale nie muszą, bo nie każdy błąd wykryty przez kompa skutkuje brakiem tej możliwości, jeśli zaś nie gaśnie kluczyk, znaczy, że immobiliser nie został zdezaktywowany i nie odpalisz. Częstym problemem immobiliserów jest antenka, albo złącze, ale jeśli się rozkodował, to obawiam się, że czeka Cię ASO - w moim przypadku tak niestety było, bo do rozkodowania potrzebne są fabryczne kody. Możesz spróbować procedury odpalenia awaryjnego, pod warunkiem, że masz kartę kodową, ale to tylko po to, żeby dojechać na kołach do ASO, a nie na lawecie. Zdecydowanie natomiast odradzam prób odpalenia z zaciągu, bo możesz sobie narobić poważnych kłopotów. Sprawdź jeszcze, czy nie świeci Ci taka kontrolka z dystrybutorkiem, która informuje o rozłączeniu wyłącznika zderzeniowego - różne cuda się zdarzają - ja kiedyś podczas odkurzania uderzyłem w niego ssawką odkurzacza i się rozłączył... ile się nakombinowałem, z dojściem do tego, że to ten wyłącznik, to tylko ja wiem

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    code gaśnie po kilku sekundach, marchewa po odpaleniu (przynajmniej u mnie). Jak padł ci imo to jakoś dziwnie padł bo jak nie zczytał by kodów kluczy to pompa paliwa nie powinna dobijać ciśnienia.

    poszukaj jakiegoś elektronika a nie zaraz aso...

  4. #4
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Rafał, zwróć uwagę, że o konieczności wizyty w ASO napisałem wyłącznie w sytuacji, w której padnie immo - sam staram się omijać z daleka ASO, do tej pory, przez 7 lat użytkowania alfiszona byłem dwa razy, raz właśnie po kody do immo (znajomy elektronik stwierdził, że tylko oni mogą ściągnąć te kody), drugi raz, bo po samodzielnej wymienianie wariata, nie dysponując blokadami wałka, wolałem się upewnić, że wszystko jest w porządku (a nikt inny w okolicy blokad nie posiadał) - było

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    o konieczności wizyty w ASO napisałem wyłącznie w sytuacji, w której padnie immo
    Absolutnie takiej konieczności nie ma, w dodatku ASO nie oferuje usługi całkowitej dezaktywacji immo, a jedynie jego naprawy. Jak na razie wszyscy moi klienci z tego typu samochodami decydują się na tańszą opcje wyłączenia immo.

    ---------- Post added at 14:24 ---------- Previous post was at 14:22 ----------

    Cytat Napisał janio Zobacz post
    znajomy elektronik stwierdził, że tylko oni mogą ściągnąć te kody
    Twój znajomy nie ma racji
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  6. #6
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Intell, nie wiem co robią wszyscy, ja chciałem mieć sprawne fabryczne immo dezaktywowane kluczykiem i po wizycie w ASO, od 7 lat mam

    Skoro nie ma racji (sytuacja miała miejsce 7 lat temu) to napisz skąd można ściągnąć te kody, bo na razie jedyną Twoją radą jest rezygnacja z fabrycznego immo - przynajmniej tak to zrozumiałem (popraw mnie, jeśli się mylę).
    Ostatnio edytowane przez janio ; 12-05-2011 o 13:36

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Mylisz się, napisałem jedynie, że większość osób decyduje się na dezaktywacje immo z powodów finansowych (naprawa immo jest niejednokrotnie droższym rozwiązaniem)

    Kody można odczytać ze sterownika immo/komputera silnika - w zależności od producenta/modelu pojazdu.
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  8. #8
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Ale ja pisałem o naprawie, a nie jego usunięciu - nie pamiętam dokładnie ile mnie to kosztowało, ale nie była to jakaś powalająca kwota - to nie była naprawa, immo było sprawne (w każdym razie nie wymagało żadnej naprawy w potocznym znaczeniu tego słowa) tylko z jakiegoś powodu się rozkodowało.

    Jesteś pewny, że AR 146 również, bo akurat ten elektronik to mój kolega i wątpię, żeby zależało mu na skierowaniu mnie do ASO

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Samo zakodowanie immo to nie problem, ale w tych autach często występuje problem z wiązkami, cewkami immo, często trafiają się też uszkodzone sterowniki immobilisera, naprawa takich usterek jest droższa niż dezaktywacja immobilisera w sterowniku silnika.

    Tak jestem pewien, zrobiłem już nie jedną sztukę.
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

  10. #10
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Czyli na podstawie kodów, które można odczytać "ze sterownika immo/komputera silnika" można zakodować immo - sorry, że tak dopytuję, ale kolega na prawdę ma pojęcie o tym co robi, a przynajmniej dotychczas tak sądziłem Ostatnio usunął mi usterkę, z którą borykałem się przez ładnych parę miesięcy i nikt nie był w stanie nic stwierdzić, nawet po podłączeniu do ECU.

Podobne wątki

  1. [145] Immobilizer
    Utworzone przez mmafun w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 13:28
  2. Immobilizer
    Utworzone przez Jax1991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 18:18
  3. [146] zdechł immobilizer.
    Utworzone przez kroy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 00:06
  4. Immobilizer - czy da się go wyłączyć?
    Utworzone przez pawel1284 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 16:48
  5. [145] Immobilizer
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 13:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory