Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [145] przekładnia kierownicza?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie [145] przekładnia kierownicza?

    Co może być przyczyną lekkich drgań (właściwie nie drgań bo kierownica tak jakby sama skręcała lewo, prawo) podczas wolnej jazdy (zwłaszcza jak auto toczy się na luzie). Problem pojawił się jak musiałem przejechać spory odcinek strasznie dziurawej drogi :cry: . Poza tym nie mam żadnych niepokojących stuków i odgłosów. Wspomaganie działa prawidłowo i lekko, choć słychać delikatne mruczenie. Czy może to być coś poza przekładnią (luz), tudzież czy stary płyn w układzie wspomagania (bądź niski stan, wyciek) mogą powodować takie efekty?

    PS. wcześniej miałem też bicie na kierownicy ale to były niewyważone koła.
    FORZA ITALIA !

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: przekładnia kierownicza?

    Cytat Napisał currahee
    Co może być przyczyną lekkich drgań (właściwie nie drgań bo kierownica tak jakby sama skręcała lewo, prawo) podczas wolnej jazdy (zwłaszcza jak auto toczy się na luzie). Problem pojawił się jak musiałem przejechać spory odcinek strasznie dziurawej drogi :cry: . Poza tym nie mam żadnych niepokojących stuków i odgłosów. Wspomaganie działa prawidłowo i lekko, choć słychać delikatne mruczenie. Czy może to być coś poza przekładnią (luz), tudzież czy stary płyn w układzie wspomagania (bądź niski stan, wyciek) mogą powodować takie efekty?

    PS. wcześniej miałem też bicie na kierownicy ale to były niewyważone koła.
    wywaz kola,raczej od tego bym zaczol.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Są wyważone, przy wyższej prędkości nie ma już bicia, natomiast pojawił się ten luz? przy wolnej jeździe. Mogę jeszcze spróbować przełożyć koła przód - tył, jest sens jakiś?
    FORZA ITALIA !

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał currahee
    Są wyważone, przy wyższej prędkości nie ma już bicia, natomiast pojawił się ten luz? przy wolnej jeździe. Mogę jeszcze spróbować przełożyć koła przód - tył, jest sens jakiś?
    blednie rozumujesz :wink: czasem tak sie dziej ze przy wyzszej jest oki.ja zaczol bym od tego tak jak ci juz napisalem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Mnie na przykład biło błoto zgromadzone na rancie felgi (stalowej), aż sam się zdziwiłem w zakładzie wulkanizacyjnym że takie coś może być przyczyną bicia.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    blednie rozumujesz :wink: czasem tak sie dziej ze przy wyzszej jest oki.ja zaczol bym od tego tak jak ci juz napisalem.
    Nie wiem czy się rozumiemy napisze więc chronologicznie: zaczęło się od bicia przy 120Km/h, pojechałem wyważyć koła bicie zniknęło przynajmniej do 140km/h (szybciej nie jechałem po wyważeniu) ale pojawił się zonk przy wolnej jeździe. Poza tym, że czasem czuję te lekkie drgania kierownicy (przy wolnej jeździe) nic nie puka, nie ściąga, nie myszkuje jednym słowem prowadzi się tak jak zawsze.
    FORZA ITALIA !

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    kolego mysle a napewno nie wynika to z mojej nieomylnosci :wink: ze to jednak cos z opna lub cos takiego.pojechal bym raz jeszcze na dokladne sprawdzenie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Właściwie to masz chyba rację (oby). Pytałem już parę osób (w tym speców) i każdy pierwsze na co wskazywał to opona(y). Dodam, że jak wyważałem teraz koła to wulkanizator miał drobne zastrzeżenia do jednej opony, a problem pojawił się bezpośrednio po wyważeniu. Pojadę jutro to sprawdzić, najwyżej zamienię przód - tył i powinno już wyjść co to. Dzięki za odpowiedzi .
    FORZA ITALIA !

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To niekoniecznie musi być opona. Może po prostu pojawił się już luz na przekładni. Niestety to normalna bolączka przekładni, które dostają luzu w środkowym położeniu kierownicy, bo tu najwięcej pracują. A czy czasami podczas jazdy na wybojach nie czujesz drobnych stuków na kole kierownicy?

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Stuków nie mam. Zamieniłem dziś koła z przodu na tył. Jest może troszkę lepiej ale to chyba jeszcze nie to. Teraz kierownica tak jakby ciężej chodzi, zastanawiam się czy może to być coś ze wspomaganiem. Płyn jest ale pewnie stary i dodatkowo częściej słyszę takie mruczenie. Może nie ma odpowiedniego ciśnienia w układzie (choć tak jak piszę, płyn jest i nie widzę aby był jakiś wyciek). Czy wymiana płynu może tu pomóc?
    Jak sprawdzić na 100% czy to jednak nie jest luz na przekładni?
    FORZA ITALIA !

Podobne wątki

  1. [146] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez kulik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 11:38
  2. [145] Przekładnia kierownicza
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 21:48
  3. [145] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 09:00
  4. [156] przekładnia kierownicza
    Utworzone przez sylwiniusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory