Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 148

Temat: [146] alfa romeo 145/146-najgorsze z najgorszych?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie [146] alfa romeo 145/146-najgorsze z najgorszych?

    taki artykuł ukazał sie w Auto Swiecie...w jakims durnym tescie aut 10-cio letnich alfa 145/146 zajeła ostatnie miejsce bodajze 80....na samym koncu....juz dalej sie nie dało...;>..kurcze....jezdze alfa 146 1,9TD juz od kilku miesiecy i czuje sie pokrzywdzony taka opinia tego pisma na temat tego auta....wiem ze alfy sa dosc awaryjne ale kogo to obchodzi...a czy 10 letni golf sie nie psuje...wkurzaja mnie takie artykuły pisane przez gazete sponsorowana przez koncerny niemieckie....bo wiem ze alfa jest wdziecznym autem ...pozdrawiam wszystkich alfaholików
    alfa romeao 146 1,9TD

  2. #2
    bart
    Gość

    Domyślnie

    to nie jest jakiś durny test tylko raport szacownej niemieckiej instutycji - TUV.
    Owszem, 10 letnie golfy się psują, jednak 145/6 psują się znacznie częściej i nic na to nie poradzisz. Alfy w tego typu zestawieniach zazwyczaj zajmuja odległe miejsca
    Trudno polemizować z faktami - alfy do szczególnie bezawaryjnych samochodów nei należą i tyle.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    co sie stresujesz chlopie...
    masz alfe ?? jestes zadowolony ?? to olej testy :!:
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Na pocieszenie wg. tej samej tabelki alfa 156 jest mniej usterkowa od passata i bmw serii 3. A z drugiej strony to ktos kiedyś na tym forum podał fajną interpretację tego typu zestawien-w alfie 5 razy zapaliła sie kontrolka ABSu bo złączka przy kole zawilgotniała a w golfie raz posypała sie skrzynia biegów-i mamy ze alfa jest 5 razy bardziej usterkowa od golfa :mrgreen:
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek G.
    Na pocieszenie wg. tej samej tabelki alfa 156 jest mniej usterkowa od passata i bmw serii 3. A z drugiej strony to ktos kiedyś na tym forum podał fajną interpretację tego typu zestawien-w alfie 5 razy zapaliła sie kontrolka ABSu bo złączka przy kole zawilgotniała a w golfie raz posypała sie skrzynia biegów-i mamy ze alfa jest 5 razy bardziej usterkowa od golfa :mrgreen:
    trafiles kolego takie jest szwabskie rozumowanie.a ze 99% polskich "dziennikarzy"branzowych ma (platana) alergie na wloszczyzne to tez fakt.mozna tu dziesietki faktow przytaczac ze jak cos zrobia makarony jest beeee...jak to samo szwaby jest ssuper.ale my swoje wiemy i mamy ich smieszne opine w d... ps.czy ktos mysli ze TUV w raportach jest w 100%obiektywny :?: jesli to nie zna szkopow...najgorszy szf niemiecki jest ggguuuttt reszta to szajse. <killer>
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Czytałem ten AŚ z tymi testami i stwierdzam ze moje 146 to jest jakiś wyjątek. Zero problemów z elektryką, oświetleniem i układem kierowniczym (najczęściej wymieniane usterki). Może Włosi mieli dobry dzień jak ją składali :?: :mrgreen:.

  7. #7
    Wojce
    Gość

    Domyślnie

    Nie wierzcie testa one nie sa miarodajne ,robia to po to żeby ludzie nie kupowali włoskich ,francuskich tylko niemieckie i japońskie ,a z ta awaryjnoscia różnie jest można trafić na dobry jak i usterkowy egzemplarz nie zależnie od kraju produkcji ,jezdziłem peugeotem 13 lat i też był na szarym końcu w testach usterkowości a zawiódł tylko raz ,że musiałem go holować do warsztatu ,z alfa myśle że nie jest tak żle jak to maluja

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    A ja zgadzam sie z tym rankingiem niestety ale żaden z moich znajomych nie ma tylu problemów z samochodem co ja i to wszytko przy przebiegu około 100 tyś km kiedy samochód powinien sie dopiero docierać, jestem zawiedziony Alfą mam nadzieję, że 146 to poprostu niezbyt udany model tej wspaniałej marki i obecny model 159 zrehabilituje nieco wątpliwą reputację firmy

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Swietokrzyskie
    Postów
    147

    Domyślnie

    zmuszony kiedys do obejzenia jakiegos tam serialu telewizyjnego tak sie wkurzylem bo gosc jezdzi czarna 159. Zaraz oczywiscie musi z nia jechac do warsztatu bo cos mu tam nie chce silnik chodzic. Wedlug mnie jak ktos to oglada (miliony widzow) i widzi praktycznie nowke 159 w warsztacie opinie ma wyrobiona na temat Alfy- nowa i juz sie psuje.
    To z ta poprawa wizerunku raczej marnie bedzie.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar jj82
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.6 T.S. ECO
    Postów
    177

    Domyślnie

    a to mnie zaciekawileś jaki to serial? Ciekawe czy to nowe wersja product placement

Podobne wątki

  1. lista najgorszych aut rocznika2001-2002
    Utworzone przez 145Poznań w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 16:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory