Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Światła do jazdy dziennej

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie Światła do jazdy dziennej

    http://moto.allegro.pl/osram-swiatla...795267479.html

    Witam

    Czy ktoś posiada światła z linku? Jak są wykonane? Jak świecą? Czy możecie je polecić? Ewentualnie jakieś inne w podobnej cenie. Czekam na odpowiedź.

  2. #2
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie światła i prawo

    buhahahaha
    Ostatnio edytowane przez alfaromeo145 ; 06-09-2011 o 22:06

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaromeo145 Zobacz post
    kolego mandat 200zł wzięty dowód osobisty-+30zł świstek z stacji kontroli pojazdów że światła zostały zdemontowane,,,tyle o tych światłach ,,,mogą być ale murza być w obudowie reflektora ,, koniec i kropka
    co ty opowiadasz kolego ?? na aukcji wyraźnie pisze że światełka posiadają Homologację E4 RL00 więc wszystko pasuje, teraz odpowiednio je zamontować i wszystko będzie grało.

    Przepisy

    Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.
    Światła dzienne muszą być zainstalowane:

    • Symetrycznie względem osi pojazdu
    • Na równej wysokości
    • Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
    • Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
    • Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
    • Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

    W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

  4. #4
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    ----
    Ostatnio edytowane przez alfaromeo145 ; 06-09-2011 o 22:06

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    nie mam takich ale mam oryginalne halogeny przerobione na światła do jazdy dziennej i tak sobie jeżdżę i nikt się nie czepia. wydaje mi sie że jak będzie takie oświetlenie zamontowane według przepisów to nie mają prawa sie doczepić.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Mam zainstalowane byłem zatrzymany do kontroli ,policjanci po obejrzeniu spytali się tylko ile za nie dałem ponieważ jeden z nich planuje zakup takich świateł.Na przeglądzie też nie było problemu , diagnosta stwierdził że są prawidłowo zamontowane i posiadają prawidłowe oznaczenie.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Ja również nie słyszałem nic o tym, aby światła dzienne musiały się znajdować w obudowie reflektora. Ciekaw jestem gdzie chcesz założyć Kolego te światła do jazdy dziennej w AR145? Przyznam, że sam się nad tym zastanawiałem i jakoś nie przyszło mi nic rozsądnego do głowy.
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    NOE, a jeśli mogę zapytać - jak masz zainstalowane? Myślałem nad czymś takim ale nie jestem w stanie wymyślić sensownego miejsca.

    Edit: as zdążył tuż przede mną, czyli na taki "bajer" jest więcej chętnych, chociaż w wersji przed liftem można by chyba spróbować w grillu zderzaka, jeśli dobrze mi się wydaje dużo tam prostych linii.
    Ostatnio edytowane przez Falcoon ; 05-09-2011 o 17:58

  9. #9
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaromeo145 Zobacz post
    kolego mandat 200zł wzięty dowód osobisty-+30zł świstek z stacji kontroli pojazdów że światła zostały zdemontowane,,,tyle o tych światłach ,,,mogą być ale murza być w obudowie reflektora ,, koniec i kropka
    To nowa Eklasa czy Audi Q7 nie powinny dostać homologacji, coś Ci się pomyliło. A murza ta są w Afryce, koniec i kropka.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    Ja również nie słyszałem nic o tym, aby światła dzienne musiały się znajdować w obudowie reflektora. Ciekaw jestem gdzie chcesz założyć Kolego te światła do jazdy dziennej w AR145? Przyznam, że sam się nad tym zastanawiałem i jakoś nie przyszło mi nic rozsądnego do głowy.
    Kolego, światełka chcę zamontować w tych miejscach: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	84.6 KB
ID:	33680



    Ponawiam pytanie, czy ktoś posiada te lampy?

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 15:47
  3. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory