Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Zestaw naprawczy maglownicy 1.4 bx

  1. #1
    los3r
    Gość

    Domyślnie Zestaw naprawczy maglownicy 1.4 bx

    Witam. Pytanko - poproszę o jakieś namiary, gdzie można zamówić zestaw naprawczy do maglownicy dla AR 145 1.4IE lub ew. z czego można dopasować reperaturki. Głównie chodzi mi o gumowe osłony, ale skoro do ich wymiany i tak muszę wyciągać i rozbierać przekładnię, to wymienię co się da

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dasz radę sam rozebrać i poprawnie złożyć przekładnię kierowniczą? Ja na Twoim miejscu kupiłbym używkę na allegro. Obowiązkowo pytaj sprzedających o stan osłon gumowych - jeśli są całe i nie popękane istnieje spore prawdopodobieństwo, że przekładnia jest w porządku. Jeśli natomiast przekładnia jest ulana olejem i ma popękane osłony daj sobie z nią spokój, bo na pewno nie będzie lepsza od tej Twojej. Firm zajmujących się regeneracją raczej nie polecam - zdzierają ciężkie pieniądze i w dodatku wyłudzają wysoką kaucję jeśli stwierdzą, że ta Twoja nie nadaje się już do naprawy. Poszukaj na INTERCARS - jakiś czas temu widziałem tam przekładnie f-my LAUBER do boxera za ok. 600 zł.
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    Nie wiem, czy dasz radę sam rozebrać i poprawnie złożyć przekładnię kierowniczą? Ja na Twoim miejscu kupiłbym używkę na allegro. Obowiązkowo pytaj sprzedających o stan osłon gumowych - jeśli są całe i nie popękane istnieje spore prawdopodobieństwo, że przekładnia jest w porządku. Jeśli natomiast przekładnia jest ulana olejem i ma popękane osłony daj sobie z nią spokój, bo na pewno nie będzie lepsza od tej Twojej. Firm zajmujących się regeneracją raczej nie polecam - zdzierają ciężkie pieniądze i w dodatku wyłudzają wysoką kaucję jeśli stwierdzą, że ta Twoja nie nadaje się już do naprawy. Poszukaj na INTERCARS - jakiś czas temu widziałem tam przekładnie f-my LAUBER do boxera za ok. 600 zł.
    Te przekładnie "firmy" Lauber to stare, zregenerowane magle,. kupując taką musisz zdać stara która niby regenerują i apiat.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  4. #4
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Niezbyt wiem na czym miałaby polegać owa trudność - przecież to tylko niezbyt skomplikowany układ hydrauliczny Jak słusznie zauważyłeś nie wiadomo tak naprawdę w jakim stanie będzie używka - równie dobrze może działać, jak paść po tygodniu mimo, że wizualnie będzie ok. Nigdy nie dłubałem w maglownicy i chcę spróbować, a jeżeli nawet przerośnie to moje możliwości, to co mi szkodzi? Najwyżej kupię potem używkę Ponawiam zatem pytanie - gdzie można zamówić zestaw naprawczy lub od jakiego z innych dostępnych modeli można dopasować elementy (przynajmniej gumowe osłony)?

  5. #5
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Up

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Oryginalne osłony są od kilku lat nie do zdobycia, podobno zakłady zajmujące się regeneracją dopasowują z jakiegoś modelu Toyoty, które trzeba dociąć. Ja natomiast używam płynu Prestone z uszczelniaczem, kosztuje mnie to 16 zł na rok na pewno taniej niż regeneracja i jest ok.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  7. #7
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Cóż, pozostaje mi szukanie używki w 'dobrym' stanie, tyle, że to loteria jeżeli chodzi o czas, który wytrzymają gumowe osłony ;/

    ---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

    Pytanko - w tym miejscu gdzie przekładnia łączy się z przegubem (który dalej łączy się z kierownicą) oprócz śruby zaciskającej na klucz 13, pierścienia i plastikowej podkładki jest jeszcze jakieś zabezpieczenie? Za cholerę nie mogę wyciągnąć przekładni Proszę o jakieś wskazówki [COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 17:37 ----------

    Udało się. Dla potomnych - trzeba odkręcić przegub w kabinie, nie komorze silnika. Wychodzi na piechotę

    ---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

    Udało się. Dla potomnych - trzeba odkręcić przegub w kabinie, nie komorze silnika. Wychodzi na piechotę

Podobne wątki

  1. zestaw naprawczy lewarka do 156
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 21:22
  2. zestaw naprawczy wariatora
    Utworzone przez anty w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 19:16
  3. [GTV] Zestaw naprawczy wariatora?
    Utworzone przez A__L__I__ w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 13:16
  4. [145] Zestaw naprawczy wariatora
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 08:58
  5. zestaw naprawczy lewarka
    Utworzone przez 0405leszek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 13:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory