Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [145] brak klaksonu - nie działa

  1. #1
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie [145] brak klaksonu - nie działa

    Nie działa klakson, z resztą od kiedy mam moją bellę nigdy nie działał, swieci sie kontrolka poduszki, były wlasciciel wciskał jakis kit o tym, ze przewód od poduszki jest odcięty i stąd ten bład, ale niewazne Czy bład poduszki ma jakikolwiek związek z klaksonem, bo patrzylem na schemat i chyba nie?
    Czy ktos wie co musze sprawdzic oprócz bezpiecznika zeby zadziałał irytuje mnie ze nie moge zatrąbic na jednego czy drugiego głaba w dojczwagonie który tarasuje mi droge.
    help

  2. #2
    czart79
    Gość

    Domyślnie

    Może klakson się zepsuł, może styki zaśniedziały, może kabelek gdzieś ma przerwę.
    Jednak Twój problem występuje w parze z SRS kierowcy. Może ktoś nie spiął kości w kierownicy???

    Ewentualnie wyjmij klakson i zewrzyj ze sobą oba kabelki(żeby zrobić pętlę na przewodzie). Teraz musisz dostać się do syrenki klaksonu (jest na pasie przednim za zderzakiem). Rozpinasz złączki i wpinasz sie w nie miernikiem, badasz pętlę.
    Jeżeli masz przelot i niską rezystancję kable są ok, a problem będzie gdzie indziej.
    Jak marna rezystancja to marne kabelki, co prądu mało dają. Jeżeli nie będzie pętli to musisz iść z miernikiem po kabelkach w kierunku kierownicy, aż trafisz na kolejną kość i znowu pętlę mierzysz.

    Możesz również jechać na komputer. To poduchę w miare dokładnie zmierzy.

    pozdr,

  3. #3
    mattman
    Gość

    Domyślnie

    Zrób test, będziesz wiedział czemu świeci się poduszka...

    Mój typ: TAŚMA W KIEROWNICY.

    Pzdr.

  4. #4
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie

    No i wyjąlem poduchę, posprawdzałem, kurcze kostki wszystkie powpinane:/ a klaksonu jak nie było tak ni ma, dziwna sprawa.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    A może w ogóle trąbek nie masz :?:
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    a przekaznik slychac jak nacisniesz sygnal? a jesli chcesz trabic na innych to moze lepiej nie naprawiaj 8)))
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    mattman
    Gość

    Domyślnie

    dramat...

  8. #8
    BlaCkMagic
    Gość

    Domyślnie

    Nie żeby na innych, tak poważnie to klakson jakby nie było czasami jest bardzo potrzebny, żeby kogoś ostrzec chocby.

    Nie słyszę nic jak naciskam klakson, moze tam prąd niedochodzi, ale kurde nie sposob dojsc po tym kablu do miejsca gdzie to się wszystko łączy:/ chyba pozostaje mi wizyta u mechanika

    ----
    Dziś znalazłem wiecej czasu wziąłem miernik, rozkręciłem kierownicę i tak: na kabelkach czerwony i czarny zero napięcia, wystają też takie dwie taśmy, na obu z nich zero napięcie (jedna w żółtym kablu).
    poszedłem dalej i kurcze cały czas zero napięcia.
    Bezpieczniki ok, ale znalazłem jakis kabel z bezpiecznikiem we wnęce pod radiem byl przepalony, wymienilem na dobry ale to nic nie dało, kurna pół auta rozkręciłem i nic:////

Podobne wątki

  1. [156] brak klaksonu
    Utworzone przez micro303 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 12:10
  2. Tasma air-bag pytanie o działanie - brak klaksonu
    Utworzone przez Blackchart w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 22:49
  3. Brak klaksonu
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:18
  4. brak klaksonu
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 19:54
  5. Brak klaksonu...
    Utworzone przez Kuba_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory