Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [155] wymiana stacyjki po próbie kradzieży

  1. #1
    bober155
    Gość

    Domyślnie [155] wymiana stacyjki po próbie kradzieży

    Witam,

    Jestem nowy na forum, aczkolwiek bacznie je śledze od dłuższego czasu... i stało się jak trwoga to... wiec jestem.

    Mam problem wczoraj w nocy ktoś próbował ukraść mi z pod domu alfkę, na szczęście mu się nie udało, ale za to ja mam zdewastowane rozwalone drzwi, (pozrywane blokady kiery, rozmemłana stacyjka wybebeszony bębenek, pozrywane kable) i unieruchomione auto... zdjęcia jak ktoś chce tutaj:

    http://bohemisci.info/wlam/

    i teraz moje pytanie co dalej :?

    generalnie to zdemontowałem całą kolumnę kierowniczą i teraz się zastanawiam, jak kupie nową to czy jest możliwość wymiany bębenka na ten mój (co by kluczyk pasował - wiadomo alfacode) bo mojego nie uszkodzili... po prostu go wyłamali, a jeśli sie nie da to co w ogóle zrobić... bo kurcze nie mam pojęcia a auto stoi w Czechach w Pradze ;// i w ogole lipa..

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    czesc elektryczna stacyjki jest tez oki?bebenek pisales ze caly.blokade pewnie zlamali.jesli z elektryka jes oki powinna odpalic z ta stacyjka.co do przekladki bebenka napewno fachowcy od tych spraw nie beda miec wiekszego problemu.s...y nogi z d..y bym powyrywa.wspolczuje.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Nosz ku...wa za alfy juz się nawet biorą :?:
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  4. #4
    bober155
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    czesc elektryczna stacyjki jest tez oki?bebenek pisales ze caly.blokade pewnie zlamali.jesli z elektryka jes oki powinna odpalic z ta stacyjka.co do przekladki bebenka napewno fachowcy od tych spraw nie beda miec wiekszego problemu.s...y nogi z d..y bym powyrywa.wspolczuje.
    bebenek caly ale wylamany, po poskładaniu nie idze przekręcić zapłonu do tego powyrywana i zniszczona antena od zczytywania kluczyka więc lipa na całej linii...

    eh... no jestem za kara obcinania dłoni...


    a co do ostrzeżenia które wyłapałem... to się nie zgodzę bo choć piszę o konkretnym modelu to to rozwiązanie występuje w szeregu innych aut AR... a w tej sytuacji w której się znalazłem (udup...ny w czechach z unieruchomionym przez złodzieja autem to przeraża mnie też formalizm osoby wlepiającej mi 3 punkty :] ale nie mnie polemizować z administracją... pozdrawiam!

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    o kurde a niby zlodzieje nie biora sie za alfy :?
    ja w swojej zalozylem od razu po kupnie blokade na skrzynie :!:

    nie znam sie na elektryce wiec Ci nie pomoge, ale wspolczuje i zycze powodzenia w skladaniu wszystkiego do kupy...
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Oława, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0TS 99.r
    Postów
    42

    Domyślnie

    Co to stacyjki to jest pewien specjalista od takich rzeczy we Wrocławiu (szkoda ze Alfa unieruchomiona w Czechach) tu podaje adres" Robak". Zamki, stacyjki samochodowe, dorabianie kluczy tel. 0 71 328 93 37 - telefon/fax ,adres 50-210, Wrocław, Kurkowa 34 . Gość jest dobry ,jak mi sie włamali do seicento dorobił mi zamki do kluczyka. Mozesz do niego zadzwonic i zapytac o porade. Co do włamu to żal gadać ,pepików by pokręciło. Pozdro i powodzenia.
    Srebrniutka Alfa 2.0 TS 16V --------->Reszta w tyle.......

  7. #7
    bober155
    Gość

    Domyślnie

    no to ze na kurkowej sa spece to wiem, na pewno do nich uderzę...

    póki co wymontowałem cala kolumnę kierownicza... i rozglądam się za nową kompletną, jak dorwę (w piątek wracam do Wro) to mam nadzieje że uda się jakoś przełożyć bębenek... ale na wszelki wypadek mam wymontować komputer i zanieść do gości żeby zdezaktywowali mi immobiliser tak że jak wrócę do Czech i to poskładam żeby była pewność że uruchomie nawet na krótko :] ...

    a na noc to akumulator będe brał chyba ze sobą :]

    ... przynajmniej taki jest plan

    ale mi gnoje skomplikowali życie niech ich szlag! :|

  8. #8
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    hmm jakby pasowala stacyjka i reszta tego co tam jest potrzebne od 155 z 93 roku to bym sprzedal calosc wraz z kluczykiem za niewielkie pieniadze

    wspolczuje ci

  9. #9
    gregpil
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo
    o kurde a niby zlodzieje nie biora sie za alfy :?
    ja w swojej zalozylem od razu po kupnie blokade na skrzynie :!:

    nie znam sie na elektryce wiec Ci nie pomoge, ale wspolczuje i zycze powodzenia w skladaniu wszystkiego do kupy...
    Oj niestety biorą się!!!
    Ja właśnie jutro jade naprawić zamki w mojej 145 bo jakiś palant chciał mi ją chyba podprowadzić tylko był naszczęście cienki w uszach bo tylko zamki popsuł ale do środka nie wszedł!
    Powodzenia!!!

  10. #10
    bober155
    Gość

    Domyślnie

    :mrgreen: troche trwało ale od wczoraj już wszystko chodzi
    brak mi tylko wkładki zamka w drzwiach i musze kupić obudowe stacyjki, ale najważniejsze że pali i jeździ

    a w ramach zabezpieczeń antykradzieżowych to wykręcam kierownice :]... mam momoską na 5 śrubek :]

Podobne wątki

  1. Zgubiony kluczyk - wymiana stacyjki i zamków
    Utworzone przez Moruso w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-11-2017, 22:17
  2. [159] wymiana stacyjki
    Utworzone przez lizard w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-09-2017, 14:30
  3. [159] Wymiana stacyjki i start/stop
    Utworzone przez anAlfaBeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 17:39
  4. wymiana stacyjki 156
    Utworzone przez radexon w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:55
  5. Ubezpieczenie od kradzieży
    Utworzone przez Yerzo w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 13:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory