Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Alfa 146 1.6 Twin Spark strzela na zimnym, gaśnie w zakrętach.

  1. #11
    albercik
    Gość

    Domyślnie

    Przepływkę sprawdziłem. Po jej wypięciu objawy tylko się nasiliły. Żadnej reakcji nie było natomiast po wypięciu czujnika obok przepływomierza(temperatura powietrza?).

    W zasadzie mi auto również gaśnie przy manewrach na parkingu.
    Czuć też intensywny zapach benzyny z wydechu...

    kable na pierwszy rzut oka przebić nie mają, świece również w nie najgorszym stanie.

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar micrus
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    jeździło się alfa romeo 33, silnik 1,7 boxer, jeździ się alfa romeo 146, silnik 1,4 ts
    Postów
    218

    Domyślnie

    mówisz o intensywnym zapachu... może to czujnik spalin (sonda lambda) może tu trzeba szukać przyczyny, ja się może mało znam, ale jak nie tworzy odpowiedniej mieszanki benzyny z powietrzem to może się tak dziać i stąd gaśnięcia i inne objawy... ale ja bym najpierw pod komputer podpiął a nie eksperymentował

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał albercik Zobacz post
    Przepływkę sprawdziłem. Po jej wypięciu objawy tylko się nasiliły. Żadnej reakcji nie było natomiast po wypięciu czujnika obok przepływomierza(temperatura powietrza?).

    W zasadzie mi auto również gaśnie przy manewrach na parkingu.
    Czuć też intensywny zapach benzyny z wydechu...

    kable na pierwszy rzut oka przebić nie mają, świece również w nie najgorszym stanie.
    Skąd wiesz że są ok? Wymieniałeś świece/kable/cewki?
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #14
    albercik
    Gość

    Domyślnie

    Przewodu przebić nie mają, świece ok, cewki raczej też - tak orzekł mechanik. Niepokoi mnie jedna rzecz- Czy to normalne, że po wypięciu wtyczki od czujnika położenia przepustnicy na włączonym silniku nie ma żadnej reakcji (może delikatnie wolniej schodzi z obrotów)?

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiuŻar Zobacz post
    Trochę się opanuj kolego....


    GrzesiuŻar

    Ok, a Ty wyluzuj, w kościele, czy na kolacji u teściów nie jestesmy

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Cytat Napisał dymek1000 Zobacz post
    Ok, a Ty wyluzuj, w kościele, czy na kolacji u teściów nie jestesmy
    Kolego, nie chodziło mi już o Twój język (choć wiesz, kultura osobista...) ale o to, że nie pomogłeś koledze bezsensownym wpisem, że wszystko może to powodować... A jak złapał gumę to też będzie mu sie dławił silnik?!? (dobra, przesadzam.. ) Więc albo pisz na temat, albo nie pisz wcale.

    A żeby nie było OT, mechanik w jaki sposób stwierdził, że cewki 'raczej dobre'? Popatrzył na nie czy je zapytał i mu powiedziały same? Bo żebyś się nie pakował w niepotrzebne koszta musisz eliminować konkretnie i pewnie po kolei przyczyny. A domniemania zostawmy do aut na gwarancji oddawanych do ASO.

    Jak czuć benzynę mocno to podjedź na stację diagnostyczną i niech Ci za piwo sprawdzą mieszankę. Bo za podpięcie pod kompa zapłacisz więcej niż u diagnosty.

    Pozdrawiam,
    GrzesiuŻar
    Ostatnio edytowane przez GrzesiuŻar ; 18-10-2011 o 18:27
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiuŻar Zobacz post
    Kolego, nie chodziło mi już o Twój język (choć wiesz, kultura osobista...) ale o to, że nie pomogłeś koledze bezsensownym wpisem, że wszystko może to powodować... A jak złapał gumę to też będzie mu sie dławił silnik?!? (dobra, przesadzam.. ) Więc albo pisz na temat, albo nie pisz wcale.


    GrzesiuŻar
    Spoko;] Po prostu dodałem płęte, która kończyła mój post, który mógłby okazać się pomocny;]


    Wiem z doświadczenia, że ludzie potrafili wymienić w autach(niekoniecznie alfach) cały osprzęt silnika, wydali na to kupę kasy a usterka dalej występowała z większym bądź mniejszym nasileniem. A felerny okazał się korek wlewu paliwa, który kupił na giełdzie za 20zł. Historia autentyczna.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 146 1.4ts 98r
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie, mam tą alfe od kilku dni z tym, że 1.4 ts lpg. Problem mam identyczny i na lpg i benzynie. Jednak nie gasnie i nie wystepuje caly czas, najmocniej szarppie na zimnym silniku, jak juz się jedzie na 5tce to pracuje równo, ale przy rozpedzaniu wystepują jakby luki w obrotach, tzn. Jak juz osiagnie te 3,5 tys to dopiero czuc, ze dziala jak powinna. Najgorsze, że nie mam pojęcia o tym aucie, gdzie jaki czujnik itp. Narazie odlaczylem akumulator, gdzieś czytałem, że komuś pomogło. Żadne kontrolki sie nie swiecą, oprocz abs, ale to raczej bez związku. Dodam, że na postoju wchodzi na obroty dobrze. Pozdrawiam. Edit:
    Przykreciłem scisk na dolocie powietrza za przeplywomierzem i jest lepiej, da się jeździć, ale to jeszcze nie to. Odlączanie przeplywomierza, nic nie zmienia, czy to znaczy, że jest padnięty? No i po tym zabiegu trzeba robić jakas adaptacje, no i jak? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Michcioms ; 07-04-2017 o 13:07 Powód: Nowe info

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał albercik Zobacz post
    Witam serdecznie. Jestem nowy na forum, więc proszę o łagodne traktowanie mojej osoby

    Od pewnego czasu mam problem ze swoją Alfą.
    Zaraz po odpaleniu na zimnym silniku auta nie można wkręcić na obroty, dusi się przy dodaniu gazu, strzela, szarpie. Trwa to jakieś 10 sekund, po czym silnik zaczyna pracować w miarę normalnie.
    Kolejne problemy pojawiają się kiedy nieco się nagrzeje. Czasem szarpie jadąc ze stała prędkością, muli przy wciśnięciu gazu do oporu, po czym nagle dostaję "kopa". Często nie chce się wkręcić powyżej 3,5 tyś obrotów.
    I teraz rzecz najdziwniejsza- potrafi zgasnąć na ostrym zakręcie.

    W aucie czyszczony był krokowiec i przepustnica.
    Nie ma LPG.

    Pomóżcie koledzy.

    Pozdrawiam!
    Przepływomierz i sonda do sprawdzenia.W/g objawów to ani sonda ani przepływka nie trzyma parametrów.Zacznij od sprawdzenia napięcia sondy.Pomiar przy rozgrzanym silniku napięcie oscylować powinno między 0,2 a 0,8 V.
    Zakładam że dolot jest szczelny bo nieszczelny wywoła objawy jakie opisałeś.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 146 1.4ts 98r
    Postów
    46

    Domyślnie

    Sprawdzałem tą sondę (4żyłowa) i niestety grzałka ma dobry opor, ale sonda chyba padnięta. Mierzyłem napięcie na wypiętej, najpierw było 0,06v i spadało, a teraz jest 0.Doszedłem do etapu gdy na lpg wreszcie czuje się jak w aucie, a nie maluchu, wszystko działa dynamicznie, niestety na benzynie muli i dużo słabszy. Wziąłem to na chlopski rozum, doszedłem do wtryskow no i odlaczalem po kolei i badalem reakcje, na 1szym cylindrze brak reakcji na odlaczanie wtrysku, napiecie we wtyczce jest jakies 1,8v pokazuje , ale na innych tak samo. Narazie nie mogę odkrecić śrub od listwy strasznie zapieczone,licze,że przez noc preparat ją ruszy. Jesli nie to będzie problem.
    Ostatnio edytowane przez Michcioms ; 12-04-2017 o 16:48

Podobne wątki

  1. Silnik 2.0 Twin Spark - jak powinien chodzić na zimnym?
    Utworzone przez BlackEvil w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 18:03
  2. Alfa 156 1.8 Twin Spark.
    Utworzone przez ronin919 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 09:07
  3. alfa 156 1.8 twin spark
    Utworzone przez dorek9120 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 09:46
  4. alfa 156 1.8 twin spark
    Utworzone przez dorek9120 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:58
  5. alfa 156 1.8 twin spark
    Utworzone przez dorek9120 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 23:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory