Temat: ALFA ROMEO 155V6 ( foty,historia, technika, dyskusje )

  1. #3071
    Użytkownik Romeo Avatar Marcin@romeo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    zielonka kolo Warszawy
    Auto
    Były 156 2.0 ts 156 2.5 24v 155 v6
    Postów
    511

    Domyślnie

    Niezmienna zdania ale niejestem ślepo zaopatrzony w ten model jak co niektórzy fajne auto na wikend i tyle

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  2. #3072
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    155 155 155
    Postów
    343

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post

    Dlatego warto mieć dwie Też mi szkoda jak tak stoi jednak rozsądek tym razem bierze górę, jak ma mi jakiś debil skasować tyle pracy jak Dziarowi to wolę to zminimalizować ile się da i bujać się w ciepłe letnie weekendy po okolicy i wtedy korzystać z uroków tego auta. Orientujecie się czy na takie starocie z opinią rzeczoznawcy dają AC?
    Jako daily kupiłem ponad rok temu 164 3.0 12v super. Sprawdziła się, ale doszedłem do takiego momentu gdzie postanowiłem podjąć jakąś decyzje - robić ją (bo mimo braku korozji jest gdzieś poobijana ew. lakier zmatowiały), czy sprzedać. Jak ją bym zrobił - polakierował to już nie będzie daily - bo o każdą ryskę będzie płacz. Będzie trzeba sprzedać

    155

  3. #3073
    Użytkownik Romeo Avatar Marcin@romeo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    zielonka kolo Warszawy
    Auto
    Były 156 2.0 ts 156 2.5 24v 155 v6
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Jerry, 16V w stosunku do 8V jest paliwożerne, moja poprzednia w Warszawie paliła mi 9-9,5, ruch miejski z niedużymi korkami.


    Marcin, Ty co chwilę zmieniasz zdanie, nie tak dawno zachwycałeś się 155, byłeś w niej zakochany i już Ci przeszło? Po co więc kupiłeś drugi raz 155 mając wcześniej jedną, nota bene ładniejszą, przynajmniej w mojej opinii. Skoro jest mocno średnia to ją sprzedaj i po kłopocie.


    Podpisuję się rencami i nogami.


    No i właśnie dlatego wodkiem my pili na zlocie, mam ten sam problem wybieram auto pod kątem frajdy z jazdy a nie tego czy ma 2-lata czy 20 albo czy ma w środku 3 tablety i potrafi Ci zrobić fellatio.

    - - - Updated - - -


    Dlatego warto mieć dwie Też mi szkoda jak tak stoi jednak rozsądek tym razem bierze górę, jak ma mi jakiś debil skasować tyle pracy jak Dziarowi to wolę to zminimalizować ile się da i bujać się w ciepłe letnie weekendy po okolicy i wtedy korzystać z uroków tego auta. Orientujecie się czy na takie starocie z opinią rzeczoznawcy dają AC?
    Za dużo w nią włożyłem żeby teraz ją sprzedać ale nieuchronnie to nastąpi ale podkreślam to jest tylko moja opinia

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  4. #3074
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ja też widzę wady tego auta ale dalej je uwielbiam i nie popadam z zachwytu w zniechęcenie odradzając innym zakup czy mody. Jak masz pisać takie głupoty to lepiej nie pisz wcale, lepszy jeden prawdziwy fan któremu to auto się spodoba i zachowa je na lata jako jeden z elemencików historii marki czy nawet motoryzacji niż 100 przypadkowych ignorantów którzy "przelecą" to auto rok czy dwa i sprzedadzą w lepszym lub gorszym stanie.

  5. #3075
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Wcześniej miałem już dwa auta, ale ich nie sprzedałem, tylko... rozbiłem.
    Nie wiem, co to znaczy sprzedać auto. Nigdy też tego wcześniej nie zakładałem.

    Moją Alfę 155 sprzedam pod jednym warunkiem: że auto mnie przerośnie, tzn. nie będę w stanie zapewnić jej odpowiedniego wiktu i opierunku.

  6. #3076
    Użytkownik Romeo Avatar Marcin@romeo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    zielonka kolo Warszawy
    Auto
    Były 156 2.0 ts 156 2.5 24v 155 v6
    Postów
    511

    Domyślnie

    Nikomu nic nie odradzam mówię przecież że jest to tylko moje zdanie i nie musicie się znim zgadzać

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  7. #3077
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek Zobacz post
    Ja najfajniej wspominam czasy jeżdżenia 155 na co dzień - do pracy, do szkoły. To było coś.

    Pracowałem w komisie przy autach luksusowych - 2, 3 latkach często o dużej mocy, a najwięcej frajdy było po 17 kiedy odpalałem mojego TSa.

    Później miałem przygodę ze 155 - ktoś mi rozwalił cały bok i uciekł i stwierdziłem że szkoda mi 155 na co dzień.
    Kupiłem białą i niestety już na co dzień nie pojeździ - szkoda mi jej, ale z drugiej strony samochód ma służyć do jeżdżenia.

    Zazdroszczę tym którzy jeżdżą 155, a tym bardziej V6 na co dzień. Nadaje się do tego jak najbardziej - no bo czemu ma być inaczej?
    Ostatnio właśnie o to samo Was pytałem, bo sam zadałem sobie pytanie: co z tą Alfą dalej?

    Z jednej strony, nie lubię chować rzeczy pod klosz, a z drugiej szkoda mi mojej 155 na przeciskanie się przez korki krakowskie.
    Myślę, że gdybym miał egzemplarz mocno modzony, to nie byłoby dla mnie tematu: jeździłbym. Bo wykluczając katastrofę, jaką np. przeżył niedawno Dziaru, to jednak to czy tamto można dalej wymienić i modzić.

    W moim egzemplarzu prawie wszystko wygląda na oryginalne, więc rodzi się tu coś w rodzaju odpowiedzialności historycznej, by zachować fabryczny stan.
    A to właśnie wyklucza w moim mniemaniu jazdę na co dzień, a przynajmniej pchanie się w największy wir aut w centrum miasta.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 02-11-2016 o 00:45

  8. #3078
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerry1 Zobacz post
    Jakiej pojemności ten TS? Bo mój 1.6 nigdy nie zszedł poniżej 9 Pb a lpg 11
    Za to w v6 spalanie 9-10 Pb nie jest trudne
    1.8 16v
    W trasie potrafi zejść poniżej 7l do 120 km/h.
    1.6 faktycznie palił więcej.
    155 V6 to bardzo oszczędne auto, w 156 V6 nie nadążałem dolewać benzyny.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #3079
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Ostatnio właśnie o to samo Was pytałem, bo sam zadałem sobie pytanie: co z tą Alfą dalej?

    Z jednej strony, nie lubię chować rzeczy pod klosz, a z drugiej szkoda mi mojej 155 na przeciskanie się przez korki krakowskie.
    Myślę, że gdybym miał egzemplarz mocno modzony, to nie byłoby dla mnie tematu: jeździłbym. Bo wykluczając katastrofę, jaką np. przeżył niedawno Dziaru, to jednak to czy tamto można dalej wymienić i modzić.

    W moim egzemplarzu prawie wszystko wygląda na oryginalne, więc rodzi się tu coś w rodzaju odpowiedzialności historycznej, by zachować fabryczny stan.
    A to właśnie wyklucza w moim mniemaniu jazdę na co dzień, a przynajmniej pchanie się w największy wir aut w centrum miasta.
    sprzedaj to auto bo przy takich rozmyślaniach to ani porządnie tym nie pojeździsz ani nie doprowadzisz jej do stanu idealnego.

  10. #3080
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    Czasami zachowujecie się jakbyście mieli nie 155 a jakiegoś 60 letniego klasyka za konkretną kasę
    Auto ma jeździć- mniej lub więcej ale jednak jeździć. Po to jest stworzone, po to jest kupowane.

Podobne wątki

  1. [155] Alfa Romeo 155 TS 8V - "wszystko o ..." (fotki, dyskusje, modyfikacje itp.)
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1491
    Ostatni post / autor: 14-05-2023, 20:09
  2. Historia Alfa Romeo
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory