Strona 349 z 376 PierwszyPierwszy ... 249299339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,481 do 3,490 z 3760

Temat: ALFA ROMEO 155V6 ( foty,historia, technika, dyskusje )

  1. #3481
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Każde auto przygotowane na tor jest wydmuszką na jakiejś tam bazie i wcale nie uważam żeby baza 155 była gorsza od innych.
    Wcale nie jest mocno podsterowna jak kapeć dobrze klei
    Czytaj ze zrozumieniem Andrzeju. Wydmuszka co by nie było będzie super, ja piszę o seryjnej z pewnymi modyfikacjami.
    Na nowych Hankookach VENTUS V12 EVO płużyła przodem na ciasnych łukach jak opętana.
    Piszę konkretnie o torze Jastrząb, po innym nie jeździłem.
    Poza tym żadna jazda agresywna/uliczna nie ma nic wspólnego z upalaniem na torze.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #3482
    Moderator Znawca Avatar Artih
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Maserati Quattroporte 4.2 V8
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Poza tym żadna jazda agresywna/uliczna nie ma nic wspólnego z upalaniem na torze.
    O to to... a większość osób i tak tego nie kuma.


    Alfa Romeo 145 Boxer 1.7 16V 129KM 1995r
    Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103KM 1996r
    Alfa Romeo 147 Progression 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 147 Distinctive 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 155 Super 2.0 TS 8V 144KM 1993r
    Alfa Romeo 155 Super 2.5 V6 12V 165KM 1992r
    Alfa Romeo 156 Distinctive 1.9 JTD 8V 115KM 2002r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 1998r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 2000r
    Alfa Romeo 159 Q4 2.4 JTD-M 20V 210KM @248KM 2007r

    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.4 JTD 10V 150KM 2004r
    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.5 V6 24V 188KM 2003r

    Maserati Quattroporte Automatica 4.2 V8 400KM 2008r

  3. #3483
    Użytkownik Romeo Avatar Marcin@romeo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    zielonka kolo Warszawy
    Auto
    Były 156 2.0 ts 156 2.5 24v 155 v6
    Postów
    511

    Domyślnie

    Zaczęły mi falować obroty na rozgrzanym silniku pewnie to wina krokowca i tu moje pytanie czy on jest rozbieralny jak go wyczyścić?

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  4. #3484
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin@romeo Zobacz post
    Zaczęły mi falować obroty na rozgrzanym silniku pewnie to wina krokowca i tu moje pytanie czy on jest rozbieralny jak go wyczyścić?
    nie jest to wina krokowca tylko przepustnicy lub jakies rurki na dolocie, moze byc tez sonda lub przepływka ale zawsze sprawdzaj od najłatwiejszych rzeczy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Piszę konkretnie o torze Jastrząb, po innym nie jeździłem.
    No ja mistrzem toru napewno nie jestem ale na suchym bardzo nie odczuwałem płuzenia w swojej 155 na sliskim to tak nie da sie jechać przód nieskręca

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Na nowych Hankookach VENTUS V12 EVO płużyła przodem na ciasnych łukach jak opętana.
    do upalania te opony są raczej srednie,kładą się na zakrętach

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #3485
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Ty się lekkim tyłem nie martw tylko ciężkim przodem, mi osobiście bardzo podpasowało lekkie wyrzucanie tyłu bo przy odpowiednim operowaniu gazem i hamulcem auto samo z początku składa się fajnie w zakręt chcąc wejść w lekką nadsterowność.
    Eh, przypomnieli tor i się człowiekowi żal zrobiło że to zima teraz

  6. #3486
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post

    do upalania te opony są raczej srednie,kładą się na zakrętach
    Może po prostu tutaj leżał problem. Nie wiem, ale sprawdzał raczej nie będę
    Swoją drogą na mokrym to trudno rondo szybko zrobić
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #3487
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Ty się lekkim tyłem nie martw tylko ciężkim przodem, mi osobiście bardzo podpasowało lekkie wyrzucanie tyłu bo przy odpowiednim operowaniu gazem i hamulcem auto samo z początku składa się fajnie w zakręt chcąc wejść w lekką nadsterowność.
    Eh, przypomnieli tor i się człowiekowi żal zrobiło że to zima teraz

    Namiastka ale jednak :
    http://www.forum.alfaholicy.org/hyde...tto_corsa.html

    Co do 155ki Pabla i Jastrzębia - to nie kwestia opon tylko auta, to samo co w 156V6 - beznadziejne wyważenie przez wsadzenie tego co akurat w AR mieli pod ręką (ciężki kloc), do tego co akurat produkowali (miękkie FWD) i to _przed_ przednią oś w sporej części . Na długie z prędkościami drogowymi zakręty ok, ale to dlatego że to jest daleko poniżej limitów, przy dochodzeniu do granic przyczepności obciążenie opony tą bezsensownie położoną masą i siłą odśrodkową jest ogromne i puszcza raz dwa.

    Co do poruszanego tematu aku w bagażniku - ja przenosiłem do kabiny, do bagażnika łatwiej bo nie trzeba tak solidnych mocowań, w razie W nie roztrzaska czaszki i nie poparzy. Ale i tak zamiast takich kombinacji duuużo łatwiej i z podobnym efektem (słabo wyczuwalnym o ile w ogóle w amatorskich warunkach) można dać lekki akumulator w miejsce normalnego. Ja używałem motocyklowego 18Ah, waży 6 kg zalany, czyli z grubsza połowę tego co ok 40Ah), ale spokojnie mniejszy da radę - na tzw "pojeżdżawki" zakładany (wraz z dojazdem) , a wracając do zwykłego do codziennego użytku. Te motocyklowe mają inne klemy, ale są przejściówki żeby sprawę przekładania sobie uprościć. Z przenoszeniem do bagażnika to trzeba mocowanie solidne robić , odprowadzenie gazów, bezpiecznik, kabel dłuuugi, podłączenie go pod maską. I dodajemy kilkanaście kg nad lub nawet za tylną osią co jest niekorzystne jak już tył machnie - trudniej opanować.

    Co do fotela - kubełek z szelkami dużo daje, nawet wymiernie w sekundach tu i ówdzie są "badania" = 1-2 sek na ok 1 - 1,5 min okrążenie. To dobry kierunek (tak jak i wywalenie reszty foteli i kanap, tylko mocowanie trzeba niższe tego typu:
    https://www.rallyshop.pl/index.php?p...nie-fotela-omp

    [MENTION=28937]Marcin@romeo[/MENTION] - auto które przygotowujesz to Vka ? jak tak , to wyważeniem bym się tak nie martwił, choć oczywiście jest b ważne (ale jak to Vka to nie zmienisz i tak gruntownie nic), jak stanem silnika po kilku takich przejażdżkach. Nawet jak wsk temp nic niepokojącego w trakcie nie pokaże.

  8. #3488
    Użytkownik Romeo Avatar Marcin@romeo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    zielonka kolo Warszawy
    Auto
    Były 156 2.0 ts 156 2.5 24v 155 v6
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Namiastka ale jednak :
    http://www.forum.alfaholicy.org/hyde...tto_corsa.html

    Co do 155ki Pabla i Jastrzębia - to nie kwestia opon tylko auta, to samo co w 156V6 - beznadziejne wyważenie przez wsadzenie tego co akurat w AR mieli pod ręką (ciężki kloc), do tego co akurat produkowali (miękkie FWD) i to _przed_ przednią oś w sporej części . Na długie z prędkościami drogowymi zakręty ok, ale to dlatego że to jest daleko poniżej limitów, przy dochodzeniu do granic przyczepności obciążenie opony tą bezsensownie położoną masą i siłą odśrodkową jest ogromne i puszcza raz dwa.

    Co do poruszanego tematu aku w bagażniku - ja przenosiłem do kabiny, do bagażnika łatwiej bo nie trzeba tak solidnych mocowań, w razie W nie roztrzaska czaszki i nie poparzy. Ale i tak zamiast takich kombinacji duuużo łatwiej i z podobnym efektem (słabo wyczuwalnym o ile w ogóle w amatorskich warunkach) można dać lekki akumulator w miejsce normalnego. Ja używałem motocyklowego 18Ah, waży 6 kg zalany, czyli z grubsza połowę tego co ok 40Ah), ale spokojnie mniejszy da radę - na tzw "pojeżdżawki" zakładany (wraz z dojazdem) , a wracając do zwykłego do codziennego użytku. Te motocyklowe mają inne klemy, ale są przejściówki żeby sprawę przekładania sobie uprościć. Z przenoszeniem do bagażnika to trzeba mocowanie solidne robić , odprowadzenie gazów, bezpiecznik, kabel dłuuugi, podłączenie go pod maską. I dodajemy kilkanaście kg nad lub nawet za tylną osią co jest niekorzystne jak już tył machnie - trudniej opanować.

    Co do fotela - kubełek z szelkami dużo daje, nawet wymiernie w sekundach tu i ówdzie są "badania" = 1-2 sek na ok 1 - 1,5 min okrążenie. To dobry kierunek (tak jak i wywalenie reszty foteli i kanap, tylko mocowanie trzeba niższe tego typu:
    https://www.rallyshop.pl/index.php?p...nie-fotela-omp
    [MENTION=28937]Marcin@romeo[/MENTION] - auto które przygotowujesz to Vka ? jak tak , to wyważeniem bym się tak nie martwił, choć oczywiście jest b ważne (ale jak to Vka to nie zmienisz i tak gruntownie nic), jak stanem silnika po kilku takich przejażdżkach. Nawet jak wsk temp nic niepokojącego w trakcie nie pokaże.
    Masz na myśli że zniszcze silnik na torze? Bo nie rozumiem jazda na torze to musi być upalanie?

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

  9. #3489
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin@romeo Zobacz post
    Masz na myśli że zniszcze silnik na torze? Bo nie rozumiem jazda na torze to musi być upalanie?

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
    No raczej wysokie obroty, słabe chłodzenie.
    Tor i imprezy o których piszesz to raczej walka o każdą sekundę i nie oszczędzanie auta. Może pomyśl o rajdzie historycznym [emoji23]

  10. #3490
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin@romeo Zobacz post
    Masz na myśli że zniszcze silnik na torze? Bo nie rozumiem jazda na torze to musi być upalanie?

    Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
    Nie poważam i nie stosuję pojęcia "upalanie" , nie propagujmy go używając w rozmowach.
    Tak, z bardzo dużym prawdopodobieństwem kilka rzeczy w tym silniku nie wytrzyma za długo.
    Chodzi o to, że jedna sesja na Jastrzębiu to nonstop 15 min , 2-max 3ci bieg w zależności od konfiguracji , sesji takich kilka, z grubsza 100km - obroty nonstop w okolicach czerwonego, chłodzenie słabe, dodając to do fabrycznie marnego chłodzenia Vki, które jeszcze na ulicy w zakresie obrotów ulicznych jakoś daje radę, to tu nie daje po prostu, zwłaszcza w wiekowym silniku. Chyba że masz po remoncie i przygotowany jak należy, to na pewno na dłużej starczy. Ale nie bez powodu te silniki nie są wybierane przez entuzjastów do wozów trackdayowych. Pewnie że kilka imprez gdzie jest raptem 4-6 przejazdów czasowych 1,5-2 minutowych (typu classicauto cup ) to wszystkim można, ale padł wyżej tu Jastrząb. A to kompletnie inny wysiłek dla wozu.

Podobne wątki

  1. [155] Alfa Romeo 155 TS 8V - "wszystko o ..." (fotki, dyskusje, modyfikacje itp.)
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1491
    Ostatni post / autor: 14-05-2023, 20:09
  2. Historia Alfa Romeo
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory