Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Szklane reflektory, świetna optyka + xenon ?

  1. #1
    Quilkhak
    Gość

    Domyślnie Szklane reflektory, świetna optyka + xenon ?

    Alfa 145/146 ma świetne reflektory, dzięki szklanej optyce i obudowie światło prawie w ogóle się nie rozprasza i daje bardzo ładny kolor z tęczą na granicy światłocienia (rzadko które soczewki tak świecą z tego co widać nawet po nowych drogich autach, sam plastik).

    Stąd pytanie natury takiej - czy żarniki xenonowe o kolorze 4300K nie wypalą lustrzanej powłoki w obudowie soczewki?
    Wiem, że homologowane xenony powinny mieć autopoziomowanie, spryskiwacze itd, dlatego nie poruszam tego tematu a jedynie pytanie powyżej.
    Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Można zakładać, nie powinno się nic dziać.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quilkhak Zobacz post
    Alfa 145/146 ma świetne reflektory, dzięki szklanej optyce i obudowie światło prawie w ogóle się nie rozprasza i daje bardzo ładny kolor z tęczą na granicy światłocienia (rzadko które soczewki tak świecą z tego co widać nawet po nowych drogich autach, sam plastik).

    Stąd pytanie natury takiej - czy żarniki xenonowe o kolorze 4300K nie wypalą lustrzanej powłoki w obudowie soczewki?
    Wiem, że homologowane xenony powinny mieć autopoziomowanie, spryskiwacze itd, dlatego nie poruszam tego tematu a jedynie pytanie powyżej.
    Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości
    no nie zgodzę się, ze reflektory w 146 są świetne, poczytaj forum i sporo osób narzekało że słabo świecą, no chyba że są "świetne" w innym sensie.. a w obecnym aucie mam plastikowe i świecą o niebo lepiej od alfowskich. Żarnik 5000K miałem zamontowany przez około 3m-ce i nic się nie dzialo.

  4. #4
    Quilkhak
    Gość

    Domyślnie

    Tak, świetne są w innym sensie, dużo lepiej odcinają cień od światła i nie rozpraszają światła.
    To prawda, że świecą słabiej na tej samej mocy żarówkach w porównaniu z moim peugeotem 307, ale jak oba auta stoją w nocy na podwórku z włączonymi światłami (dodam, że prawidłowo wypoziomowanymi) to peugeot dużo bardziej oślepia przez rozpraszanie światła w plastiku właśnie, dodam, że żadne auto nie ma xenonów. A myślę nad nimi z uwagi właśnie dlatego, że żarówki mogłyby świecić trochę mocniej w alfie A jak już xenon to na pewno nie inny niż temp.4300K coby nie kusić policji, która wzięła się w końcu (dzięki Bogu) za amatorów wiejskiego tuningu wsadzającego byle co do lamp

    Swoją drogą szkoda, że do puga nie robią reflektorów szklanych

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    ja nie wiem jakie mam w swojej klosze ale mam 6000k światło super i nie oślepiam, tylko oczywiście soczewkę mam opuszczoną na sam dół na regulacji
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Co do pytania głównego kolegi to nie masz się czego obawiać, że żarnik coś wypali. Brat posiada w 156 żarniki i nic się nie dzieje bo to przecież nie taki zwykły plastik Szklane tym bardziej wytrzymają . Fakt potwierdzam przedmówców w 146 nie ma zbytnio oszałamiającego oświetlenia dlatego również i ja się o żadniki pokuszę.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Tylko, że nasze Alfy mają juz srednio po 10lat albo wiecej. Odbłyśniki są powypalane, a na soczewce jest warstwa kurzu!!! Proponuję wszystkim regeneracje reflektorów i zobaczyćie jaki efekt. Wiem, bo sam robiłem i nie trzeba montować żadnych HIDów.
    Co do samych lamp. Widziałem plastikowe własnie z 307... Autko mialo góra 4lata. Tragedia. W mojej 10 letniej Alfie wyglądają jak nowe w porównaniu z tym Peugotem Co szkło to szkło.

  8. #8
    Quilkhak
    Gość

    Domyślnie

    gonzo, ja zregenerowałem lampy właśnie dzięki instrukcjom na forum i tym zdjęciom z ruskiego forum
    Teraz zamiast plastików, które się łamią są blaszki przykręcone śrubami z 2 stron - nie do zdarcia po wieki
    Szło zregenerowane i wypolerowane, odbłyśniki wyczyszczone, soczewka wymyta pięknie, jak nówki, delikatnie aksamitną husteczką + woda, inaczej pozdzierałoby się.

    Po tych zabiegach świecą O NIEBO LEPIEJ, ale to nie to co choćby peugeot w plastiku pościeranym po myciach który świeci 2x silniej na tej samej żarówce.
    Dlatego cały ten pomysł z żarnikami, w wawie jest firma nawet która razem z instalacją hidów bierze 200zł za komplet.
    Dziwie sie troche tylko czemu tak tanio a do tej pory obawiałem się tylko wypalenia odbłyśników,
    jednakże temat uważam za zamknięty, skoro twierdzicie, że nic nie grozi

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    180

    Domyślnie

    Z mojego doświadzenia z lampami do 146ki to powiem, że tylko oryginały były dobre, po wymianie na DEPO już nie było idealnego odcięcia światło/cień a lustra w nich padły po 2 latach, pewnie nie były testowane do jazdy z zapalonymi światłami przez 24h.

  10. #10
    Quilkhak
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam lampy hella z logo alfy, to oryginaly? Zgłupłem już ...

Podobne wątki

  1. Reflektory do GT xenon
    Utworzone przez slejerek w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 09:29
  2. Reflektory BI-XENON do Giulietty + czujniki poziomowania!
    Utworzone przez camil w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 00:20
  3. [166] postojowki H6W , reflektory xenon
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 13:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory