Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Zablokowany immobiliser w momencie odczytu kluczyka.

  1. #1
    los3r
    Gość

    Domyślnie Zablokowany immobiliser w momencie odczytu kluczyka.

    Witam.

    Po wyłączeniu silnika i próbie ponownego odpalenia po ok. minucie kontrolka CODE nie gaśnie i nie da się uruchomić silnika. Dotychczas zdarzyło mi się to 3 razy, ale za każdym razem pomagało odłączenie aku na chwilę, tym razem jednak nic z tego. Proszę o jakieś sugestie jak rozwiązać ten frustrujący problem

    ---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 07:59 ----------

    Czy w 145 jest coś takiego jak odcięcie paliwa w czasie wypadku, odblokowywane ukrytym przyciskiem? Jeżeli tak, to gdzie go szukać i czy może objawiać się tak, jak opisałem to powyżej?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    jest cos takiego( przynajmniej w mojej) znajduje sie to pod siedzeniem kierowcy, duzy przycisk bardzo łatwo znaleźć. A co do objawów to nie wiem. Zawsze możesz spróbować wcisnać, może poskutkuje.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  3. #3
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Pod siedzeniem jest coś co klika przy naciskaniu, ale nie pomogło. Dodam, że posiadam tylko jeden kluczyk - brązowy, kwadratowy. Z tego co się orientuję w fiatach kluczyk serwisowy wygląda bardzo podobnie. Czy to może mieć wpływ na to co się dzieje?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Pod siedzeniem jest coś co klika przy naciskaniu, ale nie pomogło. Dodam, że posiadam tylko jeden kluczyk - brązowy, kwadratowy. Z tego co się orientuję w fiatach kluczyk serwisowy wygląda bardzo podobnie. Czy to może mieć wpływ na to co się dzieje?
    ten bordowy kwadratowy kluczyk to tzw. 'master' taki kluczyk serwisowy i nie ma to wpływu na twoje problemy. Oczywiście jest możliwość że transponder wkluczyku ulegl uszkodzeniu- ale to tylko moje luźne domysły.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa romeo 145 1.4 Boxer klima
    Postów
    290

    Domyślnie

    W komorze silnika masz bezpiecznik od immo. Taka puszka po prawej str. od akumulatora są tam 2 przekaźniki i bezpiecznik od immo. Możesz też sprawdzić antenkę może coś się rozłączyło
    Ostatnio edytowane przez Kris1979r ; 14-11-2011 o 22:27

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Proszę o jakieś sugestie
    Użyj szukaj - problemy z Fiat/Alfa/Lancia Code I to popularny temat. Aby wyeliminować problem z immo konkretnie należy sprawdzić cały układ, począwszy od antenki przy stacyjce a skończywszy na przekaźniku od ECU przy akumulatorze. Powinieneś również sprawdzić sam kluczyk - a to zrobić można u większości "dorabiaczy" - ważne jest aby dał się sczytać kod.

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Czy w 145 jest coś takiego jak odcięcie paliwa w czasie wypadku, odblokowywane ukrytym przyciskiem? Jeżeli tak, to gdzie go szukać i czy może objawiać się tak, jak opisałem to powyżej?
    Tak, jak powiedzieli koledzy przycisk od zaworu odcinającego dopływ paliwa jest pod siedzeniem. Odcina on jedynie pompę paliwa i nic więcej, tak wiec objawy Twoje nie są związane z jego ewentualnym zadziałaniem.

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Dodam, że posiadam tylko jeden kluczyk - brązowy, kwadratowy.
    To kluczyk MASTER i nie powinien on być używany w codziennym użytku. Swego czasu instrukcja serwisowa ostrzegała przed używaniem tego klucza niestety nie wyjaśnione było dlaczego. Cały opis systemu CODE I oraz idea jego pracy jest w WorkShop Manualu i warto sobie tą część dobrze przyswoić. Można uniknąć wielu problemów i niespodzianek w przyszłości jak się tą ideę dobrze zrozumie.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  7. #7
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Po długiej przerwie czas w końcu rozwiązać problem Czy jest możliwość uzyskania duplikatu karty z kodem awaryjnego uruchomienia do Alfy 145 z boxerem?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał los3r Zobacz post
    Czy jest możliwość uzyskania duplikatu karty z kodem awaryjnego uruchomienia do Alfy 145 z boxerem?
    Jedynym miejscem, gdzie uzyskasz odpowiedź na to pytanie jest ASO - z tego co ja wiem, nie da się odzyskać karty kodowej do CODE I, tak więc do BX'ów również. Możesz się jednak skontaktować z firmą KO-CAR z Tychów. Oni powinni sobie z tym poradzić. Rozmowa nic nie kosztuje
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  9. #9
    los3r
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie, że nie kosztuje, ale cel mojego pytania był trochę inny, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka Szukając opisów podobnych problemów w sieci spotkałem się z opisami zarówno powodzenia w uzyskaniu duplikatu karty do modelu 145, jak i niemożliwości jej skopiowania.

    Co do sprawdzenia układu odczytującego kod kluczyka - sprawdziłem napięcie w antence i przy przekręceniu kluczyka jest ono podawane na chwilę, więc obstawiam uszkodzony transponder. Samego transpondera trochę nie chce mi się sprawdzać, bo najchętniej pozbyłbym się całego układu - wyłączył go. Teraz pytanie - czy ktoś robił to na własną rękę, bądź zna jakiś sprawdzony zakład w woj. świętokrzyskim, który ma doświadczenie w tej sprawie?

    I jeszcze jedno pytanie - po czym poznać czy system to CODE I czy CODE II?
    Ostatnio edytowane przez los3r ; 17-02-2012 o 19:53

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4382821200_1325193398.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	16.7 KB
ID:	47386
    Na grocie kluczyka masz powyższy symbol (trójkąt w półkolach). Ten symbol oznacza CODE 1, jeśli przy znaczku była by cyfra 2 wówczas świadczy to o zastosowaniu systemu CODE 2.

Podobne wątki

  1. Brak odczytu oczekiwane ciśnienie doładowania
    Utworzone przez gwilinski w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 16:45
  2. Kluczyk - mogę go wyciągnąć w dowolnym momencie !
    Utworzone przez Torin w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 17:56
  3. [164] brak kluczyka, jak obejść immobiliser
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 21:18
  4. Brak nawiewu + brak odczytu z czujnika temp. na zewnątrz
    Utworzone przez robcio646 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 15:19
  5. FiatECUscan brak odczytu odometer
    Utworzone przez Freak w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory