Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
    zwiezu
    Gość

Domyślnie strumienica w miejsce katalizatora

witam... ostatnio wywalilem katalizatora z mojej 155 1.9td... autko cos mi oslablo i doszukiwalem sie przyczyny. wyczytalem ze katalizator wymienia sie srednio co 100000 km, lub co 5 lat... ja mialem przejaechane 200 tys.. .......w miejsce kata wstawilem sobie strumienice...no i tak jak przypuszczalem silniczek znow nabral wigoru... moze mi sie wydaje ale szybciej lapie obroty z dolnego zakresu, podobno takie dzialanie strumienicy... nie wiem czy strumienica napewno to spowodowala poniewaz katalizator rzeczywiscie byl juz troche pozapychany, takze napewno utrudnial wydech, wiec i zwykla rura w jego miejscu polepszyla by osiagi, tak czy inaczej ja z tej inwestycji jestem b. zadowolony a o kata dopomninaja sie jeszce alegrowicze,, daja 160 zl...
    ps. kupilem zwykla stumienice bez obudowy katalizatora ( 40zl)
    pozdrawiam

Administrator ds. serwera Romeo
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm

Domyślnie

ja czytalem ze strumienica jest niezdrowa... cos tam z obrotami

ANGEL
    Gość

Domyślnie

strumiennica wydechowa sprawdza sie tylko wtedy jezeli dolozymy do niej strumiennice dolotu

Użytkownik Rowerzysta Avatar Piotrekk
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 155 Formula i AR 166 3.0 Super :)

Domyślnie

To jest tak zwany "air intake" cold air intake czyli zimny dolot powietrza , czyli stożek i rura doprowadzająca zimne powietrze czyż nie mam racji ANGEL ?

ANGEL
    Gość

Domyślnie

http://www.michael-tuning.pl/ prosze zajrzec w wityne "doloty" jezeli ktos niewie co to jest STRUMIENNICA DOLOTU. 8) 8)

zwiezu
    Gość

Domyślnie

polecam pobuszowanie po stronkach dotyczacych tematu,,,ja juz to mam za soba... strumienica wydechu plus strumienica dolotu a i owszem... jednakze wystarczy sportowa wkladka do puszki na filtr i tyla... jak wiecie 155 ma wyciagniety dolot w blotnik takze zasysa glownie zimne powietrze co niekiedy nie udaje sie niektorym przy montazu w autach stozkow czy tez stumienic i umieszczaniu ich w strefie cieplego powietrza co mija sie z celem... a propo stozkow to rowniez proponuje zaglebienie sie w temat, mija sie z celem wstawianie do "cywilnego" auta stozka... w wiekszosci przypadkow pogarsza osiagi... podobno najlepsze skutek odnosi wstawienie sportowej wkladki filtra do tego mozna strumienice wydechu, oraz wymienic koncowy tlumik na sportowy i podobno najlepszy daje to efekt.
    (oczywiscie nie biorac pod uwage silnikow kreconych...) sam obecnie nosze sie z zamiarem kupna sportowej wkladki filtra oraz koncowego tlumika. to wszystko powiadam w oparciu o materialy z jakimi spotkalem buszujac po necie w poszukiwaniu wiedzy na ten temat... podobno bardzo rzadko sie zdaza by strumienica wydechu pogorszyla osiagi... powiem Wam ze pieniadze nie sa duze( tu rowniez kierowalem sie rozsadkiem i podejsciem z rezerwa do zagadnienia...) mowilem ze 40 dychy to nie duzo i mozna sprawdzic to, podobno obecnie produkowane strumienice sa wykonane technicznie b. dobrze... w gre podobno tylko wchodzi material i wykonanie co daje odpowiednia cene... sprawdzilem, podoba mi sie, ide wiec dalej.. wkladka + tlumik nastepne... ciekaw jestem efektu koncowego.
    a .. podobno nie mieli danych z silnikow z turbina, no u mnie kreci sie ladnie oby tak dalej. latwiejszy dolot i wydech to i turbina bedzie miala lzej...

rwww
    Gość

Domyślnie

http://www.madeno.nl/nl/tuning_frames.html
    zajrzyjcie tutaj --- czysta moc bez lipy

Użytkownik Alfa i Omega Avatar kozi_Lukasz
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4 TS Jest AR 166 2.4 JTD CF2 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008r.

Domyślnie

Z tego co ja sie kiedys nasłuchałem to strumienica w miejscu kata to nie jest dobry pomysł. pododno lecą przez to uszczeli pod glowicą . nie wiem jaki to ma zwiazek ale od kilu osob to slyszalem, a nawet mechaników. Podobno duzo lepszym rozwiazaniem jest stosowanie strumienicy zamiast tlumika srodkowego a zamiast kata przelotówka ... tyle ze po zamontowaniu glosnego koncowego mozna posluchac brzmienia z duuuzej odleglosci

Administrator ds. serwera Romeo
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm

Domyślnie

panowie mozecie wiecej napiasc o strumienicy?
    czy to jest szkodliwe dla silnika? moze powodowac spadek mocy lub momentu? przejde przeglad bez problemow? jesli nie to czy w czasie kontroli policyjnej na drodze moga sie do tego przyczepic? co ile taka strumienice trzeba wymieniac? jaka firma najlepsza? rozumiem ze trzeba ja spawac i spawy malowac jakims lakierem antykorozyjnym?

z gory dzieki

Wołek
    Gość

Domyślnie

Strumienica łuskowa, czy upodobniona do katalizatora czy nie to totalna lipa i jest warta dokładnie tyle ile kosztuje czyli nic. Pamiętam dobre parę lat temu jak te strumienice weszły i nazywały się jeszcze dumnie "Jones", kolesie z fso autoklubu (z tego co pamiętam) zamieścili test na hamowni poloneza z przelotowym wydechem z tym wynalazkiem i bez. BEZ TEGO SZAJSU POLDEK MIAŁ 4 KONIE WIĘCEJ . Poza tym z technicznego punktu widzenia to nie strumyk bo nie ma zwężki Venturiego, tylko co najwyżej dynamizer. Jak już ktoś chce tanim kosztem kupić coś sensownego to wolał bym strumienicę z nabojem kierunkowym i zwężkami.