Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: [145] DESKA ROZDZIELCZA I JEJ CZEŚCI SKŁADOWE

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki - będę już wiedział czego i gdzie szukać jeśli nie znajdę nic godnego w zd-woli z pewnością podskoczę do sieradza. A tak nawiasem mówiąc często przejeżdżam przez sieradz (raz, dwa razy w tygodniu) więc nie powinno być problemu.
    Co do tej Alfy o której mówisz widziałem ją i się zastanawiałem czy gościu chce ją puścić w całości czy na części? Pytałeś się co z nią nie tak?

    Co do demontażu osłony pod kierownicą jeszcze nie doszedłem czy trzyma ja coś jeszcze, oprócz wkrętów, które zaznaczyłem, ale poniżej zamieszczam zdjęcie - może, któraś mądra głowa coś podpowie :|
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  2. #12
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Nie znalazłem opisu demontażu tej częsci dla 146 ale i tak polecam ściągnięcie sobie tego:
    http://www.alfaholicy.org/index.php?...fileinfo&id=18
    Przypuszczam że w 146 jest tak samo więc ściągnij i zobacz w katalogu Alfa 145-146 Workshop Manual\VOLUME_2 plik INTERNAL_TRIM_145.PDF i stronę nr 148.
    Mam nadzieję że pomoże.
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopezius
    Mam nadzieję że pomoże.
    I pomogło - oprócz dwóch śrub, które było widać na pierwszy rzut oka znalazłem jeszcze cztery i osłona wyszła bez najmniejszych komplikacji - wielkie dzięki :wink:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #14
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Cytat Napisał Lopezius
    Mam nadzieję że pomoże.
    I pomogło - oprócz dwóch śrub, które było widać na pierwszy rzut oka znalazłem jeszcze cztery i osłona wyszła bez najmniejszych komplikacji - wielkie dzięki :wink:
    Nie ma za co . Cieszę się ze moglem pomóc.

    Pozdrawiam
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie

    nie wiem co z nią było nie tak....ale nie polecam jej...po oględzinach takich ogólnych....lakier matowy...mocno wyeksploatowana...poprostu auto po przejsciach...poza tym ....gosciu jak pisałem wczesniej...liczy sobbie jak za zborze...jesli szukasz dobrego auta za nieduze pieniadze to poszukaj gdzies w niemczech blisko granicy...alfe znajdziesz w dobrym stanie za nieduze pieniadze....nawet za 1000 euro znajdziesz diesela z klima i elektryka...z 98 roku...ja mam taka...dla porównania napisze Ci ze kosztowała mnie 12600zł + opłaty...to w sumie dało 15000 ale wiem co mam i jeżdze spokojnie....pozdrawiam
    alfa romeao 146 1,9TD

  6. #16
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Ale Kolega Alfę już ma,a szuka tylko elementu deski rozdzielczej :mrgreen:

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie

    pisał o konkretnym aucie, które stoi na szrocie niedaleko niego....tak sie składa że też niedaleko mnie...i pytał czy koleś nie chce jej sprzedać w całości...i czy wiem co z nią jest nie tak że stoi na szrocie...
    alfa romeao 146 1,9TD

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał frynas
    nie wiem co z nią było nie tak....ale nie polecam jej...po oględzinach takich ogólnych....lakier matowy...mocno wyeksploatowana...poprostu auto po przejsciach...poza tym ....gosciu jak pisałem wczesniej...liczy sobbie jak za zborze...jesli szukasz dobrego auta za nieduze pieniadze to poszukaj gdzies w niemczech blisko granicy...alfe znajdziesz w dobrym stanie za nieduze pieniadze....nawet za 1000 euro znajdziesz diesela z klima i elektryka...z 98 roku...ja mam taka...dla porównania napisze Ci ze kosztowała mnie 12600zł + opłaty...to w sumie dało 15000 ale wiem co mam i jeżdze spokojnie....pozdrawiam
    Dzięki za info - co prawda nie miałem zamiaru jej kupować (bo jedna już mam), ale tak z ciekawości pytałem czy wiesz coś wiecej na jej temat.

    Co do zakupu o którym wspominasz (98 r. diesel, elektryka itp.) to wydaje mi się, że byłoby trudno wyrwać coś rozsądnego za ok. 1.000 euro. Już chyba nie te czasy, niemcy raczej się nie bawią w autohandel a łapę na wszystkim trzymają turasy, które zacierają ręce na widok naiwnych polaczków, którym się wydaje, że wszystko wiedzą :|

    Jeśli chodzi o moją BESTIĘ to troche w nią już włożyłem i Twoje słowa "wiem co mam i jeżdżę" nabierają tutaj nowego znaczenia. Kupiłem ją w dość nieciekawym stanie po jakimś flejtuchu i pierd...nym imbecylu, który ma dwie lewe ręce i pępek na plecach (auto było wówczas dopiero 3 mies. w karaju po ściagnięciu z holandii więc nie sądzę, żeby pierwszemu właścicielowi w kraju udało się ttego wszystkiego dokonać w tak krótkim czasie - raczej ODPADA). Można by rzec, że auto zaniedbane. Sporo rzeczy już przy niej zrobiłem, i chciałbym żeby posłużyła mi jak najdłużej. Teraz planuję zrobić coś z dachem, bo jeden z poprzednich właścicieli pomalował go dodatkowo lakierem bezbarwnym, który po zimie zaczął odłazić i nie wiem czy bez malowania sie obejdzie. Muszę poszukać jakiegoś solidnego lakiernika, który podejmie temat za uczciwą cenę ;//
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

Podobne wątki

  1. Deska rozdzielcza po FL
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 09:10
  2. [145] Problem z deska rozdzielcza
    Utworzone przez Wiciu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 07:58
  3. [145] Deska rozdzielcza
    Utworzone przez ViruS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 16:50
  4. [156] Deska rozdzielcza
    Utworzone przez Emenems w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 23:22
  5. uszkodzoana deska rozdzielcza
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2007, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory