Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [145] Na zimnym silniku strzela w rure i nie wchogdzi na obr

  1. #1
    winiarz
    Gość

    Domyślnie [145] Na zimnym silniku strzela w rure i nie wchogdzi na obr

    Witam wszystkich

    Mama od dwóch miesięcy taki problem ze na zimnym silniku jak zapalam i dodaje gazu silnik nie wchodzi na obroty i zaczyna strzelać w rurę i np: jak go dwa razy zgaszę i zapale ponownie już jest wszystko ok

    Pomóżcie co to może być ??

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Kiedyś miałem podobne objawy - na zimnym silniku nie chciał wchodzić na obroty i przy silniejszym dodaniu gazu strzelał - jak sie trochę zagrzał to wszystko było OK. Winny temu był przepływomierz - wymieniłem i po kłopocie. Ale nie wiem jak jest w 145 bo ja mam 156 1,6 TS.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    sonda albo przeplywomierz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Zun
    Gość

    Domyślnie Re: Na zimnym silniku strzela w rure i nie wchogdzi na obr

    Cytat Napisał winiarz
    Witam wszystkich

    Mama od dwóch miesięcy taki problem ze na zimnym silniku jak zapalam i dodaje gazu silnik nie wchodzi na obroty i zaczyna strzelać w rurę i np: jak go dwa razy zgaszę i zapale ponownie już jest wszystko ok

    Pomóżcie co to może być ??
    Napewno strzela w rure a nie w dolot ??

    Na 95 % przepływka , jak masz sonde walniętą to alfa raczej zalewa wacha i spalanie wzrasta , bez efektow dźwiekowych Przynajmniej tak miałem w poprzedniej 155 1.8 TS 8v

  5. #5
    winiarz
    Gość

    Domyślnie

    kurcze nie jestem pewien czy to strzela w dolot czy w rurę ale chyba jednak w dolot

    No i mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje taki przepływomierz do AR 145 1.4TS rok 2000 ? bo w Sziku w Rzeszowie gościu mi powiedział 600zl ??

  6. #6
    SopelAR155
    Gość

    Domyślnie Ja też

    Też miałem taki problem w swojej 155 16v.
    Problem polegał na tym że przy odpalaniu nie chciał wejść na obroty, obroty wahały się z 5 tys. na 4 coś w silniku strzeliło i zgasł. Pojechałem do serwisu fiata podłączyli Belle pod komputer i wykazało że Sonda Lambda jest padnięta, wymieniłem ją i wszystko ok, tylko że taka sonda kosztuje 200 zł :/
    Komputer prawdę ci powie

  7. #7
    Zun
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał winiarz
    No i mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje taki przepływomierz do AR 145 1.4TS rok 2000 ? bo w Sziku w Rzeszowie gościu mi powiedział 600zl ?? :shock:
    Na allegro masz tego kupe , spisz numer ze swojego i wbij w przegladarce allegro , z tego co pamietam to do twojego ceny od 150 pln. Myśle ze to przepływka , ale tak jak powiedział przedmówca lepiej podpiąc pod komputer , zeby zaoszczedzic kosztow przy pomylce. Aczkolwiek w dosc prosty sposob mozna sprawdzic czy to nie sonda - poprostu ją odpiąć , ECU powinien przełączyć w tryb awaryjny , jeśli będzie dalej siędziało to samo to znaczy że to nie sonda .

    pozdrawiam

  8. #8
    winiarz
    Gość

    Domyślnie

    hmm ja zrobiłem test po swojemu po prostu odpiąłem przepływomierz i zapaliłem auto a nawet przejechałem parę kilometrów i problem znikł a nawet auto stało sie bardzie żwawsze na całym zakresie obrotomierza nie było żadnych strzałów w dolot i nie przymulało auta w żadnym zakresie obrotów co prawdy na biegu jałowym obroty troszku falowały ale to jest prawdopodobnie spowodowane odpięciem przepływomierza. Moja diagnoza jest taka ze to nie sąda lambda a jednak przepływomierz jest do wymiany chociaż nie jestem do końca przekonany ??

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał winiarz
    hmm ja zrobiłem test po swojemu po prostu odpiąłem przepływomierz i zapaliłem auto a nawet przejechałem parę kilometrów i problem znikł a nawet auto stało sie bardzie żwawsze na całym zakresie obrotomierza nie było żadnych strzałów w dolot i nie przymulało auta w żadnym zakresie obrotów co prawdy na biegu jałowym obroty troszku falowały ale to jest prawdopodobnie spowodowane odpięciem przepływomierza. Moja diagnoza jest taka ze to nie sąda lambda a jednak przepływomierz jest do wymiany chociaż nie jestem do końca przekonany ??
    jak po odpieciu bella smiga to napewno przeplywka.nie kupuj innej jak bosch.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Zun
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146
    nie kupuj innej jak bosch.
    A są inne ?? To znaczy produkuje ktoś zamienniki przepływek ?

Podobne wątki

  1. [146] AR 146 1.4 T.S. strzela i muli na zimnym.
    Utworzone przez bratan1 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 06:00
  2. 2.5 V6 przerywa i strzela na zimnym
    Utworzone przez DeeS w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 10:56
  3. strzela spod maski na zimnym silniku
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 16:08
  4. strzela cos w wydechu na zimnym silniku
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 22:02
  5. cieżko odpala na zimnym silniku i strzela...
    Utworzone przez yareck1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 23:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory