Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Części od 1.4 1.6 boxer do 1.7 boxer. Troche pytań co do naprawy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie Części od 1.4 1.6 boxer do 1.7 boxer. Troche pytań co do naprawy

    Witam,
    W sobotę kupiłem mój pierwszy samochód (Yay!!). Jest nim Alfa Romeo 146 z 95r z silnikiem 1.7 16V.
    Ogólnie chcę się nauczyć na tym samochodzie obsługi, naprawy, no wszystkiego! Więc potrzebuję pomocy trochę.
    Mam kilka pytań, otóż:

    1. Czy części od boxerów 1.4 i 1.6 pasują do mojego 1.7? Chodzi mi o osprzęt. (Wszystkie elementy metalowe mam przerdzewiałe tzn. zaczepy na zbiorniki itd.)
    2. Czy maglownica, drążki i półosie będą pasować?
    3. Czy chłodnica pasuje?
    4. Czy pompa oleju pasuje?
    5. Chcę wymienić kluczyki, stacyjkę, wszystkie zamki. Łatwiej będzie kupić od kogoś działające wszystko z nowymi kluczykami i przeprogramować immobiliser czy lepiej naprawić zamki?
    6. Czy deska rozdzielcza po facelifcie będzie pasować? (Chcę zamienić, trochę brzydka jest stara, nie powiem)
    7. Aaaa i czy wężyki dolotu pasują? I ogolnie wszystkie wężyki, od chłodnicy, od spryskiwaczy?
    8. Jak się włącza spryskiwacze reflektorów, mam, ale nie działają (możliwe, że ktoś przeciął kabelki bo jakies latają)

    Prosiłbym o rady i porady Wszystko się przyda (silnik stuka i puka, ale o tym może potem )
    Z góry dzięki za odpowiedź.

    Ps. Ogólnie koszty mnie nie ograniczają

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    stary, jak Cie koszta nie ograniczają to polecam złote tarcze hamulcowe żartuję dużo tych pytań, niektóre elementy na pewno pasują aczkolwiek nie jestem pewien które, inni doświadczeni Cię wtajemniczą.
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    1. Osprzęt w większości powinien pasować
    2. Maglownica, drążki i półosie będą pasować
    3. Chłodnica jest taka sama
    4. Pompa oleju jest taka sama
    5. Nie wiem
    6. Deska rozdzielcza o ile się nie mylę nie będzie pasowała, są inne mocowania.
    7. Większość węży powinna pasować
    8. Spryskiwacze reflektorów włączają się razem ze spryskiwaczem przedniej szyby, nie ma osobnego włącznika

    Gratuluję, kupiłeś najbardziej delikatny a więc i awaryjny silnik w 146 Stuka i puka? Pewnie popychacze. Wersja pesymistyczna - panewki ;p


  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ŁukaszALFAlow
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    159 1.9 jts, 156 1.9 jtd SP1
    Postów
    400

    Domyślnie

    ojjjjoj niezły kozak z ciebie,na pierwszy samochód boxera 16v,powodzenia i szczęścia życzę,mam nadzieje że nie sparzysz sie tą marką,bo to piękna historia i porządne samochody,nie wliczając boxera,ah te panewki, ja juz parę bryk przerobiłem ,teraz zaraziłem sie boxerem ,napewno czeka cie porządny remont,bo tych silników w dobrym stanie juz nie ma,oczywiście nie wliczając kolegów z forum

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    Jeszcze szybkie pytanko: Czy korek od wlewu i zamek na klapie w 145 pasuje do 146?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    Jeszcze szybkie pytanko: Czy korek od wlewu i zamek na klapie w 145 pasuje do 146?
    Zapewne

    Tak czytam i nasuwa mi sie pytanie. Ty za darmo tę ruinę dostałeś? ;p


  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    No niestety nie za darmo Ale powiem, że zakochałem się w tym aucie od pierwszego wejrzenia. A że miłość ślepa itd. itp. to teraz naprawiam
    Ale tak na poważnie to mam zamiar doprowadzić ten samochód do perfekcji, a że mam zamiar samemu wszystko ponaprawiać, powymieniać (no może ktoś tam pomoże) to potrzebuje pomocy

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    mam zamiar doprowadzić ten samochód do perfekcji
    jak głęboki portfel masz? ja w swoją wpakowałem 3.5 tyś a jeszcze mi połowa została a i opony, to z nimi + to co zostało będzie jakieś ~5,5 - 6tyś nie chce odstraszać, informuję o realnych kosztach
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ŁukaszALFAlow
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Chrzanów/Regulice
    Auto
    159 1.9 jts, 156 1.9 jtd SP1
    Postów
    400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomakt Zobacz post
    No niestety nie za darmo Ale powiem, że zakochałem się w tym aucie od pierwszego wejrzenia. A że miłość ślepa itd. itp. to teraz naprawiam
    Ale tak na poważnie to mam zamiar doprowadzić ten samochód do perfekcji, a że mam zamiar samemu wszystko ponaprawiać, powymieniać (no może ktoś tam pomoże) to potrzebuje pomocy
    jak to mówią pierwsza miłość nie rdzewieje ,życzę powodzenia w naprawach ,z tego forum można sie dużo dowiedzieć ,sam to ostatno przerabiam, i chłopaki w miarę pomocni

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    culio dokładnie tak

    i mam 3 głupie pytanka:
    1. Jak wymienić oświetlenie tablic? (szukałem na forum z marnym skutkiem) Trzeba odkręcić błotnik, czy wyjmuje się lampki całe?
    2. Jak wymienić oświetlenie zegarów? Trzeba nowe kupować? Czy rozkręcić deskę i wymienić?
    3. Jak wymienić pióra wycieraczek? Sorry, ale nie myślałem, że takie to ciężkie. W innych samochodach to chop siup click i mam. A tutaj pióra są jakby z ramionami zintegrowane O_o Kupiłem nowe pióra i leżą :/ iiii czy da się kupić ramiona żeby był ten system co w każdym aucie teraz jest? Z tym klikiem. W sensie zagięte takie, łatwa obsługa wycieraczek itd.

Podobne wątki

  1. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15
  2. Boxer + Skrzynia z Alfy do 126p zamontowany z tyłu. Kilka pytań.
    Utworzone przez corek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory