Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [146] kontrolka wtrysku

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie [146] kontrolka wtrysku

    Witam, mam alfa 146 1.6, 16V TS i jest u niej taki problem, co jakiś czas szczególnie po dłuższym postoju tzn np tydzień ,po odpaleniu silnika zapala się kontrolka wtrysków a silnik na wolnych obrotach chodzi nierówno a nawet gaśnie, gdy zgasze silnik i po chwili go odpalę czasem wszystko wraca do normy, a czasem fiksuje troche dłużej, ale wkońcu wszystko wraca do normy kontrolka gaśnie i silnik pracuje równo, mam takie wrażenie jakby się coś przytykało.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: kontrolka wtrysku

    Cytat Napisał Yyogi22
    Witam, mam alfa 146 16, 16V TS i jest u niej taki problem, co jakiś czas szczegulnie po dłuższym postoju tzn np tydzień ,po odpaleniu silnika zapala się kontrolka wtrysków a silnik na wolnych obrotach chodzi nierówno a nawet gaśnie, gdy zgasze silnik i po chwili go odpale czasem wszystko wraca do normy, a czasem fiksuje troche dłużej, ale wkońcu wszystko wraca do normy kontrolka gaśnie i silnik pracuje równo, mam takie wrażenie jakby się coś przytykało
    nie ma czegos takiego jak kontrolka wtrysku...lampka ta informuje o niesprawnosci ukladu wtryskowo-zaplonowego.polecam najprostrza metode:podpiecie pod kompa u kogos kto ma pojecie o AR.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    podpięcie do kompa?? tyle to i ja wiem, ale co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yyogi22
    podpięcie do kompa?? tyle to i ja wiem, ale co może być przyczyną takiego stanu rzeczy??
    jesli wiesz to po co pytasz?przyczyn moze byc wiele...a szukanie metoda prob i bledow wcale nie wychodzi najtaniej.mozesz czasem niepotrzebnie wymienic pare rzeczy a przyczyny nie znalezc.wiec napisalem tobie ze diagnoza komputerowa u fachowca to notabene najlepszy i najczesciej najtanszy sposob.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    no tak, podpięcie do kompa to najlepszy sposób, ale jest jeden problem, jak tu utrafić, żeby akurat u mechanika alfa fiksowała, bo zazwyczaj po krótkiej przejarzdzce jak zgasze silnik i po chwili odpale znowu to wszystko gra, a żeby coś zdiagnozować to chyba musi wtedy pokazywać usterke.
    Poprawcie mnie jeżeli się myle, bo jeszcze nigdy nie podpinałem alfy pod kapa.
    POZDRAWIAM

    acha, no i jeszcze jedno, jak bede chciał podpiąć go do kompa, to musi to być w serwisie alfy, czy można w jakimś innym przydrożnym warsztacie gdzie podpinają auta

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yyogi22
    no tak, podpięcie do kąpa to najlepszy sposób, ale jest jeden problem, jak tu utrafić, żeby akurat u mechanika alfa fiksowała, bo zazwyczaj po krótkiej przejarzdzce jak zgasze silnik i po chwili odpale znowu to wszystko gra, a żeby coś zdiagnozować to chyba musi wtedy pokazywać usterke.
    Poprawcie mnie jeżeli się myle, bo jeszcze nigdy nie podpinałem alfy pod kapa.
    POZDRAWIAM
    blad bedzie w pamieci.nie musi to byc servis ASO.ale najlepiej ktos kto ma pojecie o ALFACH.musisz popytac Alfistow z Twojego rejonu kogo polecaja.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    146 1,6 Ts 2000r
    Postów
    133

    Domyślnie

    acha czyli moge jechać nawet gdy nic nie świeci ,dzięki, POzdro

Podobne wątki

  1. Kontrolka wtrysku
    Utworzone przez grobleś w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 09:34
  2. kontrolka wtrysku 2.4 jtd
    Utworzone przez Artur911 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 22:28
  3. kontrolka wtrysku
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 13:48
  4. [156] Kontrolka wtrysku
    Utworzone przez johny 38 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 23:07
  5. [145] Kontrolka wtrysku
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 07:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory