Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [145] Nierowna praca silnika na benzynie

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie [145] Nierowna praca silnika na benzynie

    Witka poraz kolejny zapytam bo zaczyna byc ten problem w mojej Belli irytujacy, auto na gazie chodzi cycus a na benzynie cos nie za bardzo, na Postoju zuca silnikiem, przy dodawaniu gazu szarpie nawet czasem potrafi zejsc z 900tys/obr na 400tys/obr ale to na 1s i wraca spowrotem, co moze byc tym spowodowane??? przeplywomierz ? ale czy wtedy na gazie by chodzil normalnie ? moze restet kompa ??? swiece mam nowe kable tez....
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  2. #2
    BYKrak
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam AR 145 1,4 TS. Nie mam gazu, ale mam podobny problem, skakające obroty i szarpanie, mam ją od niedawna, przepływomierz, świece i kable wymieniał niedawno poprzedni właściciel. Moja AR chodzi na około 1,0 tys obrotach na jałowym biegu, a co jakiś czas spada tak jakby miała prawie zgasnąć i nagle podrywa się do góry. Tak co jakieś 30 sekund, nie dymi mi się z rury na czarno, tak samo nie dymi z wlewu oleju, ani z otworu na bagnet. Mam za to małą fontannę oleju gdy odkręcę korek wlewu oleju na normalnych obrotach, na rozgrzanym silniku. TAKŻE PROSZĘ O POMOC

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Gopcio nie wiem jaką masz tą instalację gazową i czy problem pojawił się zaraz po jej założeniu czy istniał już wcześniej, ale czasami przyczyną tego typu problemów może być sama instalacja gazowa a konkretnie mixer. Poczytaj trochę o BLOSACH w instalacjach gazowych w dziale LPG Zone a zapewne dowiesz się czegoś więcej :wink:

    BYKrak na początek obejrzyj jak wygląda przepustnica i silniczek krokowy - to podstawa w tego typu przypadkach. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać poczytaj w dziale zrób to sam - jest tam opisane wszystko krok po kroku. A swoją drogą bardzo wątpię w to żeby Twoja AR "chodziła" na ok. 10.000 obr/ min. na biegu jałowym ;//
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Mialem tak ze na benzynge nie chcial mi jeździć. Objawy podobne. Okazało sie ze kostka ktora jest przy wtryskiwaczu nie łączyła i chodził mi na 3 gary na benzynge a na gazie ok. Spróbuj dołączać pojedynczo wtryskiwacze podczas pracy silnika na benzynge jak po odłączeniu któregoś nie bedzie roznicy w pacy, to jedź do gazownika niech ci sprawdzi ewentualnie zmieni kostki u mnie pomogło 25 zl i chodzi

  5. #5
    BYKrak
    Gość

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj na diagnostyce silnika (1,4 TS) w Viamocie u Podolskich (autoryzowany serwis Alfa Romeo). Oto Parametry i błędy:

    Obroty silnika - 0 - obr./min.
    Czas wtrysku - 0 - msek.
    Wyprzedzenie zapłonu - 78 - Stopn./Kata
    Pozycja wzgl. zaworu przepustn. - 2,76 - Stopn./Kata
    Przepływ powietrza - 0 - Kg/h
    Temperatura wody - -30.40 - Stopn. Celsj.
    Temperatura powietrza - -30.40 - Stopn. Celsj.
    Rozruch silnika - Zezwolony
    Integrator sondy lambda - 0

    A oto błędy:

    Przetwornica fazowa Obwód otwarty - Obecny
    Zawor antyoparow. Zwarcie na Mase - Obecny
    Sonda lambda Obwód otwarty - Obecny

    Serwisanci mówią, że nadal nie wiadomo co jest i musze zostawić autko na kilka dni, aż znajdą przyczynę. Czy ktoś miał kiedyś podobne wyniki lub orientuje się jaka jest przyczyna takiego zachowania silnika, przy tych parametrach??

Podobne wątki

  1. Szarpanie i nierowna praca po myciu silnika V6
    Utworzone przez Damian1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 21:03
  2. nierowna praca silnika
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 06:44
  3. [164] Nierowna praca silnika
    Utworzone przez Bart528 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 09:03
  4. Nierowna praca silnika
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 21:07
  5. wydech i nierowna praca silnika
    Utworzone przez pinokio10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 07:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory