Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: wariator!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. #11
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    a gdzie mozna agip kupic??
    No właśnie z tym jest największy problem.
    Na allegro pojawił się jakiś nowy handlarz. Dzisiaj go obczaiłem.
    http://www.allegro.pl/item97075459_o...0_4_litry.html
    Ale po cenie widać, że mocno przesadza, bo cena większa niż 5w50 Eurosport

    Wiem, że Agipa na Allegro można kupić u tego użytkownika:
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4687105
    Nawet wysłałem do niego meila z zapytaniem o cene. Oto co mi napisali:
    AGIP 5W/50 EUROSPORT 4l - 129,50zł
    AGIP 5W/50 EUROSPORT 1l - 35,50zł

    Ja ostatecznie kupiłem w Warszawie w sklepie Olejak na Karolkowej 17
    Są dystrybutorem Agipa
    Tam za 4l chcą 125 a za 1l 33zł
    Można też kupić olej z beczki po 30 zł za litr (ja tak zrobiłem)
    Nie wiem, czy sprzedają wysyłkowo, ale możesz przedzwonić zapytać
    Oto nr 601 313 054

    Tutaj masz parametry tego oleju
    http://www.techem.com.pl/oil.php?cat...5b497e00fd9ac4
    Jest on o tyle fajny, że ma bardzo dobre parametry lepkości i gęstości, które powinny służyć wariatorom, szczególnie w okresie zimowym.

    Ja tam żadnym specjalistą od olejów nie jestem, ale bardzo dużo czytałem na jego temat, wymieniałem poglądy z kim się da i dlatego zdecydowałem się go kontynuować, bo teraz będę po raz pierwszy wymieniał olej w swojej belli.
    Powiem tak. Wiele osób chwali ten olej. Nie spotkałem negatywnych opini, poza tym, że jest trudno dostępny.
    Zanim Alfa została przechwycona przez Fiata, Agip był olejem zalecanym przez Alfa Romeo!!
    Potem nagle Alfa zaczęła rekomendować Selenie, która była związana z Fiatem.
    Nie chcę wsadzać kija w mrowisko, ale niezbyt pochlebne opinie słyszałem o wspomnianych olejach Castrola. Podobno ich wzbogacenia działają w 2 strony. Z jednej strony pomagają, a z drugiej bardzo zanieczyszczają silnik zostawiając mase nagaru w silniku.
    Do tego są jednym z najczęściej podrabianych olejów wraz z Mobilem.
    I tak na dobrą sprawę wyglądają dobrze tylko na reklamach. Ich cena to w dużej części wydatki na reklame.
    Castrol i Mobil są rozlewane w Polsce, a Agip nie.
    Agip jest bardzo ceniony w świecie motocyklistów.

  2. #12
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Ja też miałem kupowac Agipa, ale nigdzie nie mogłem go dostac także zdecydowałem się na Motula :wink:

    ps. nadmienię tylko, że silnik mojej alfy nie ma wariatora :wink:

    edit.
    ja również słyszałem takie opinie o Castrolu, że pozostawia nagar dlatego zrezygnowałem z Castrola GTD Magnatec 10W40 na rzecz Motula 4100Power 15W50

  3. #13
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie

    A co wlać do boxerka?? Ostatnio lałem Mobil1 10W40, na początku było ok, ale teraz po przejechaniu ok 9 tyś zauwazyłem, że auto sporo go bierze :? Nawet przy spokojnej jeździe tzn obroty poniżej 5tys , na trasie 120-130km/h.
    Pozdrawiam

  4. #14
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    a jak przy przyspieszaniu przy 3 tys obrotow mam taki metaliczny dzwiek (cos jakby kot z zelaza mruczal) to tez wariator? zaraz po kupnie tak mi mruczala, wymienilem wariata i ucichlo. ostatnio jednak znowu zaczal mruczec, na zimnych obrotach, dolalem oleju i przestalo. im bardziej stanowczo przyspieszam tym bardziej dzwiek jest bardziej wyrazny. no i powiem, ze ten dziwek nie jest nieprzyjemny poki nie wymienilem wariata bardzo mi sie podobal potem powoli zaczynalem kapowac co to

    teraz znowu zaczyna mruczec na zimnym, ale po ostatniej dolewce zrobilem jakies 1500 km...

    przeczytalem w instrukcji, ze zuzycie oleju w alfie to 1 litr/1000km. mi nic nie ubywa... moze chodzi o to, ze olej trzeba wymieniac co 4,400 km?

  5. #15
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    W mojej przy 3tyś. też pojawia się metaliczny dzwięk, ale z wydechu. Chyba jakaś zwężka w końcowym tłumiku już sie obluzowała i taki tego efekt...... ale dzwięk jest naprawde przyjemny i póki co tłumiczek pozostawie jeszcze na jakiś czas , przywodzi na myśl 156 GTA Autodelta Dzwięk podkreślam wydechu nie silnika :mrgreen: coś w stylu KLIK jak wejdziecie na strone kliknijcie na Welcome/Enter site piękna muzyka.......
    Tuti a na jakim oleum jezdzisz??

  6. #16
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    castrol rs 10w60 i wlasnie o taki dzwiek mi chodzi
    moze to nie wariat, bo wtedy wymienialem tez olej, siwece, filtry... tylko czy to nie jest nie zdrowe? u mnie raczej dzwiek dobiega z silnika, wydechu nie slysze

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    moze popychacz jakis klepie :mrgreen:

  8. #18
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam że odkopuje stary temat, ale nie chciałem robic bałaganu i zakładać nowego. Ale zasłyszałem ostatnio dość ciekawą Anegdotkę (a może nie ):
    Ponoć użytkownicy AR i Fiatów z silnikami posiadającymi WARIATOR, zostawiają swoje samochody np. na noc, stawiając samochód lewą stroną na podwyższeniu lub wysokim krawężniku. Podobno wtedy olej nie odpływa z Wariatora co znacznie przedłuża jego żywotność :roll:

  9. #19
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Nie wiem czy to jakas obiegowa plotka ale też gdzieś obiło mi się to o uszy 8)
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  10. #20
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems
    Ponoć użytkownicy AR i Fiatów z silnikami posiadającymi WARIATOR, zostawiają swoje samochody np. na noc, stawiając samochód lewą stroną na podwyższeniu lub wysokim krawężniku. Podobno wtedy olej nie odpływa z Wariatora co znacznie przedłuża jego żywotność
    To nie plotka to fakt, a po co ja garaż przerabialem robiąc równie pochyłą..... :mrgreen: :mrgreen:
    A tak serio to jest to prawda wtedy tak jak powiedziales wariator jest calyczas "zatopiny w oleum, a co za tym idzie przy rozruchu nie ma pracy na "sucho" :wink:

Podobne wątki

  1. Wariator ?
    Utworzone przez makatrio w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 21:49
  2. wariator
    Utworzone przez arex39 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 22:14
  3. Wariator - bać się go czy nie?
    Utworzone przez tofik w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:59
  4. wariator
    Utworzone przez lysy1234 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 18:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory