Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem po remoncie / Oraz pare słow o pierwszym odpaleniu

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie Problem po remoncie / Oraz pare słow o pierwszym odpaleniu

    Witam chłopaki
    Na początek chciałbym wam się pochwalić tym iż ostatnio skończyłem remont swojej Alfy 145 1.6 TS.
    Nie chciałem zapeszać tym iż udało mi się odpalić Alfe. Ale wpierw się pochwale swoimi pierwszymi odczuciami.
    W Piątek złożyłem wszystko, trwał remont dosyć długo ale patrząc nie patrząc nie ma co się spieszyć gdyż finanse też przystawiły w pewnym koncowych etapie remontu oraz też trzeba robić wszystko z głową a nie na szybko
    Remont trwał około : ok. 2 miesiące
    Remont: Kapitalny ( bez obróbki wału korb. oraz cylindrów , po pomierzeniu i sprawdzeniu wyszło ze nie trzeba)
    Remont obejmował:
    - panewki korb/wał. korb.
    - pierścienie tłokowe
    - uszczelki głowicy/ itp itd.
    - pan. wariatora
    - pierścienie centrujące
    - regeneracja głowicy + sprawdzenie szczelnosci itp itd
    - przeczyszczenie wszystkiego od dołu silnika, tłoków, pompy oleju, po kolektory wtryskiwacze itp itd.
    - wymiana filtrów pow/pal/olej
    - wymiana płynu chlodniczego od 0 do nowego
    - wymiana oleju oraz wymiana plynu wspomagania
    - zestaw naprawczy do wariatora ( finanse przystawily niestety 500zł wariator )

    Stres lekki był po pierwszym przekręceniu kluczyka w stan zasilania no ale zaskoczyło mnie od razu gdyż wyświetliła się kontrolka CODE i trochę się wku.... kto by nie jak to patrząc jest koszt usunięcia tego błędu.
    Ale po odpaleniu na CODE auto zaskoczyło po takim remoncie odpalilo na 3 garach, gdyż jedna cewkolufka była nie podpięta dokładnie. ale byliśmy ze szwagrem zadziwieni iż na 3 garach sobie bez problemu odpalił.
    Po odpaleniu ponownym samochodu i szwagier ruszał cewką zauważyłem ze kontrolka od wtryskow znika i zgasilismy samochod po podpięciu i sciagnelismy z akumulatora + i podłączylismy i przed przekreceniem kluczyka modlilem sie (chodz nie wierze w Boga bez obrazy dla wierzących ) zeby znikł CODE ale w sumie w to nie wierzylem lecz po przekreceniu magicznie zniknelo CODE.
    Odpalilo chodziło odziwo bardzo równiutko i cichutko bez żadnych problemów.
    W poniedziałek powrót do MONSTER GARAGE i chwila prawdy, odpalenie ponowne po 3 dniach, odpalil na strzała.
    Chwila prawdy ruszenie troszke do tył, o dziwo elegancko ruszyła Bella do tył bez problemów, wiec po chwili stresu wyruszenie z GARAGE, lecz niestety stres był troche i ledwo wyjechalem i padł rozrząd.....


    Hehe zarcik mały heh ledwo wyjechalem i mi auto zgasło podczas wyjezdzania z GARAGE, no ale po przejechaniu paru kilometrow wydawalo mi sie ze cos strzela stuka ale szwagier wszedl i mowil ze wszystko elegancko i nic sie nei dzieje i ze poczul nawet jak wgniala lekko w siedzenie (nie przekraczlame 3tys obrotow).
    Wariator przestal tyrkotar jak Diesel, wiec szwagier pyta czy idziemy na piwko napic na Grilla u dziadka, mowie ok tylko pojade rundke zrobic, no ale ze ponioslo mnie troszke i postanowilem ruszyc troche alfe.
    Postanowiłem malutko ją zagrząc i ruszyłem w trase do niedalekiego miasta 25km no i zrobilem ponad 70km lekko jadac spokojnie nie gazując majać 2.5 tys obrotów

    Dziś już na liczniku posiadam 170km przejechanych, spod miski olejowej mielismy obawe ze moze lac olej lecz nie leje, stan oleju sprawdzam ciagle i jest bardzo dobry i nie bierze oleju poki co nie zapeszajac, oraz alfa chodzi elegancko.

    Lecz mam naraze jeden malutki problem, sprawdzalem oczywiscie przekaznik, bezpieczniki oraz kable czy podpięte itp itd, ale po remoncie wszystko mi działa póki co lecz nie działa mi klakson, jakies pomysły ?

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron Zobacz post
    Lecz mam naraze jeden malutki problem, sprawdzalem oczywiscie przekaznik, bezpieczniki oraz kable czy podpięte itp itd, ale po remoncie wszystko mi działa póki co lecz nie działa mi klakson, jakies pomysły ?
    Odwrotnie podpiete przewody do klaksonów (masz pewnie dwa) przewody są żle sparowane
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 04-05-2012 o 08:55

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar monialisano1
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    SĘDZISZÓW
    Auto
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS 2000R
    Postów
    44

    Domyślnie

    zgadzam się z kolegą wyżej

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar maicher
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    156; Giulietta; Spider i jeszcze cośtam
    Postów
    543

    Domyślnie

    Gratki remontu

    wiem jaki to wysiłek...szacun za ratowanie Alfy

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    dzieki bede lukal tez tak myslalem wlasnie

    Cytat Napisał maicher Zobacz post
    Gratki remontu

    wiem jaki to wysiłek...szacun za ratowanie Alfy
    no jest wysilek i duzo pracy zeby wyremontowac silnik, szczegolnie bez podnosnika silnika improwizujac i do tego wszystko robiac samemu ale wydaje mi sie ze warto bylo poki co sprawuje sie bez najmniejszych problemow

Podobne wątki

  1. Problem z pierwszym biegiem.
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 17:18
  2. [145] 1.6 TS czasem po dłuższym postoju dławi sie po pierwszym odpaleniu
    Utworzone przez konio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 12:37
  3. Low Oil Pressure - tylko przy pierwszym odpaleniu
    Utworzone przez MarcinGoluch w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 20:44
  4. [145] Po nocy po odpaleniu traci moc - po ponownym odpaleniu problem znika
    Utworzone przez krzyzie w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 08:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory