Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 145 1.6 TS brak mocy na PB, na LPG ok.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar raflooldz
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 TS
    Postów
    54

    Domyślnie Alfa 145 1.6 TS brak mocy na PB, na LPG ok.

    Jakiś czas temu miałem problem z Alfą, dużo paliła, dusiła się itp. Winny był jeden zaśniedziały bezpiecznik przez który nie szedł prąd do przepływomierza i jeszcze czegoś (żal mi rozpamiętywać kilka straconych dni gdzie panowie nie wiedzieli o co chodzi..).

    Marchewa zgasła autko zaczęło chodzić pięknie i pojechałem do domu.

    Autko jescze tego dnia było kilka razy odpalane i wszystko było ok, nie dałem mu się wychłodzić.

    Jednak już po nocy auto po odpaleniu wyraźnie nie pracuje jak powinno, jak jest zimny strzela i się dusi przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Do dechy właściwie nie ma co wciskać bo się nie rusza, ciężko w ogóle agresywniej włączyć się do ruchu. Im cieplejszy tym lepiej, jednak nadal chodzi słabiej na benzynie niż na gazie.

    Przejechałem ok 60-80km po autostradzie z prędkością ok 140-150km/h), tak mi polecił facet który podłączał Alfę do kompa. Zero błędów, jedynie powiedział, że sonda trochę słaba ale żeby pojeździć i będzie ok, błędu nie wywalała... jednak nadal nie rozwiązało to mojego problemu, a w zime nie będzie dało się jeździć..

    Szczerze mówiąc nie wiem co o tym myśleć, przez awarią regulowany był gaz, dusić się zaczął w momencie jak pierwszy raz zaświeciła się marchewa.

    Czy ponowna regulacja LPG albo jakaś adaptacja (nie znam się) benzyny może pomóc? Ktoś pisał, że mogły polecieć mapy PB, czy podłączająć pod kompa mogę to zrobić? Pozdr

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar raflooldz
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 TS
    Postów
    54

    Domyślnie

    po podłączeniu do interfejsu pożyczonego od użytkownika BatIQV za co bardzo dziękuję okazało się, że są błędy sondy lambda, po jej odłączeniu strzałów nie ma... jednak autko jest nadal mulaste. jaką sondę polecacie do 1.6 ts?

    czy musi być to oryginalna nowa bosha czy może ktoś inną kupował? czy jest sens kupować używaną? bo jednak wydać 60 zł a 350 to różnica..

    czy spalanie gazu wzrośnie? sterownik to stag300
    Ostatnio edytowane przez raflooldz ; 08-05-2012 o 10:36

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    nowa org sonda (dedykowana) zaleznie ktory typ masz kosztuje 240 lub 280 zl i to chyba jedyne co mozna polecic (bosch)
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michael145m
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Żory, Kietrz
    Auto
    ALFA ROMEO 145 1.4 ts
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cześć jak mi padła sonda miałem te same obiawy mianowice jak był silnik zimny to strzelałó do kolektora ssącego i miał muła, sonde kupiłem tani zamiennik auto jezdziło dobrze ale wytrzymała 1,5 roku, puzniej przy przeglądzie LPG wymieniono mi sonde na NGK ale ta też wytrzymała tyle samo co poprzednia a kosztowała tyle co orginał. Jak kupowac to orginał alfo najtańszy zamiennik takie jest moje zdanie. Pozdrowionka dla wszystkich Alfistów.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar raflooldz
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 TS
    Postów
    54

    Domyślnie

    na odłączonej sondzie objawy te same niestety dzisiaj rano jak postał przez noc :/

    czyli nie ma różnicy między odłączoną a podłączoną sondą.

    wczoraj oglądając silnik przy sprawdzaniu świec kolega z forum stwierdził, że są popękane cewki i to też może mieć wpływ na moc silnika... jutro do warsztatu i niech się bawią.

  6. #6
    Sly
    Gość

    Domyślnie

    szkoda kolego że nie pisałeś dalej jak wyleczyłeś swoją bellę bo ja mam dokładnie takie same objawy, autko rano nie wkręca się nawet powyżej 1500 obr. strasznie strzela na PB a na gazie chodzi normalnie... problem w tym by rano szybko ruszyć to muszę automatycznie przełączyć na gaz po przekroczeniu 2000 obr. A kiedy ciepłe autko jest za dnia problemu nie ma tylko że na paliwie nie ciągnie tak dobrze jak na gazie, więc jeśli znasz przyczynę swoich problemów to proszę o uwagi

  7. #7
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    Odłącz lambdę jak będzie tak samo to wymień, jak nie będzie poprawy to sprawdź wtryski. Jeżeli na gazie dobrze chodzi to zapłon na pewno dostaje, możesz wykręcić świecę i zobaczyć czy nie dostaje za wcześnie ( w kolektor ) lub za późno ( w wydech ), dużo osób myli te dźwięki.

    A swoją droga przedmuchujesz auto na PB od czasu do czasu?

Podobne wątki

  1. Brak Mocy Alfa GT JTD
    Utworzone przez Lolson w dziale GT
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 10:00
  2. [159] alfa 159 1.9 8v brak mocy, nie kręci się.brak błędów
    Utworzone przez mateusz-07 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 09:01
  3. Alfa - brak mocy
    Utworzone przez kant w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 15:01
  4. alfa 156 1.9 JTD brak mocy
    Utworzone przez bezel_ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 13:50
  5. Alfa 156 1.8 TS brak mocy
    Utworzone przez Roalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory