Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Przepustnica

  1. #1
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie Przepustnica

    Pytanie do osob ktore dotykaly palcem swojej przepustnicy:
    jak pchne palcem lopatke w mojej przepustnicy to sie sama nie domyka tylko blokuje przy kacie okolo 10-15 stopni... podczas wciskania pedalu gazu opada normalnie. czy to jest normalne?

    caly czas falowaly mi obroty, ale mialem peknieta rure gumowa, jeszcze nie sprawdzilem jak obroty zachowuja sie z nowa rura, bo czekam az kumpel bedzie i pozyczy mi srubokret zeby odkrecic sil. krokowy, przy okazji mam tez zamiar go przeczyscic...

  2. #2
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    zeby odkrecic sil. krokowy, przy okazji mam tez zamiar go przeczyscic..
    Najpierw załóż tę rurę i zobacz jak silnik chodzi. Jak będzie ok, to dopiero wtedy bierz się za przeczyszczenie krokowego.
    Ja raz jak czyściłem krokowy dla idei wyczyszczenia, to sam sobie narobiłem problemów. Wszystko chodziło ok, a po przeczyszczeniu krokowy zaczął się blokować. Dopiero wymiana na nowy pomogła.

    Stary krokowy oddałem koledze, który przeczyścił go super dokładnie i ten zaczął znów dobrze działać.

  3. #3
    Jarencja
    Gość

    Domyślnie Przepustnica

    Witaj Tutti.
    Ja macałem swoją przepustnicę i jest wszystko ok, a tak na poważnie powinna sama powracać na miejsce czyli na pełne domknięcie.
    Z drugiej strony skąd wiesz że kąt na którym się zatrzymuje to 15 stopni?
    U mnie chodzi dość ciężko ale po wepchnięciu palcem powraca na miejsce.
    Bardzo możliwe że masz zatarty wałek na którym ona chodzi lub sprężyna nie odbija.
    Jakby co to mam taką na sprzedaż
    Pozdrawiam

  4. #4
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał rigobert
    Najpierw załóż tę rurę i zobacz jak silnik chodzi. Jak będzie ok, to dopiero wtedy bierz się za przeczyszczenie krokowego.
    Ja raz jak czyściłem krokowy dla idei wyczyszczenia, to sam sobie narobiłem problemów. Wszystko chodziło ok, a po przeczyszczeniu krokowy zaczął się blokować. Dopiero wymiana na nowy pomogła.
    za pozno... i mam odrazu pytanie ten silniczek krokowy powinnien zostawiac 2 mm luka w jednej z dziurek? bo on u mnie nie domyka dokladnie jednego z kanalow, stoi w miejscu gdzies 2 mm od calkowitego domknieta. pozatym jak go ruszam to chodzi plynnie i odskakuje wlasnie na to miejsce o ktorym pisze.
    Witaj Tutti.
    Ja macałem swoją przepustnicę i jest wszystko ok, a tak na poważnie powinna sama powracać na miejsce czyli na pełne domknięcie.
    Z drugiej strony skąd wiesz że kąt na którym się zatrzymuje to 15 stopni?
    U mnie chodzi dość ciężko ale po wepchnięciu palcem powraca na miejsce.
    Bardzo możliwe że masz zatarty wałek na którym ona chodzi lub sprężyna nie odbija.
    Jakby co to mam taką na sprzedaż
    jak ja otworze palcem, to sama nie zawsze powraca do pelnego zamkniecia. czasem zatrzymuje sie wlasnie w lekkim rozwarciu. na oko jest to wlasnie 10-15 stopni...

  5. #5
    Jarencja
    Gość

    Domyślnie Przepustnica

    Na co jest za późno?

  6. #6
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    na to zebym nie dotykal tego silniczka krokowego

  7. #7
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    rigobert, mozesz zapytac kolegi jak on to dokladnie wyczyscic? bo mecze sie juz kilka godzin i caly czas na paleczkach higienicznych jest nagar... plukalem benzyna, rozpuszczalnikiem a teraz probuje wd-40...

    wie moze ktos jak go otworzyc tak zeby czegos nie polamac?

  8. #8
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Wiesz co on to spsikał jakimś środkiem. Ale nie było to WD-40
    Napisze mu smsa i jak będe wiedział to napisze na forum.

  9. #9
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    To już wiem.
    Kolega użył od tego Motul Carbuclean. Kupił to żeby spróbować przeczyścić przepływke, ale zastosował do krokowego i zadziałało.
    Po prostu to spsikał i krokowy przestał się wieszać. Objaw wieszania się krokowca objawiał się tym, że po puszczeniu gazu obroty silnika nie opadały, tylko trzymały się np. na 2k

    Kolega napisał mi też, że zamiennie użyłby WD-40 więc może Ty też uzyskasz zadowalający efekt.

    A czemu w ogóle pytasz. Jakieś problemy :?:

  10. #10
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Dzieki wielkie! Pytalem w motoryzacyjnym ale jak zapytalem o jakis srodek do czyszczenia silniczka krokowego to tylko dziwnie sie na mnie spojrzeli Pewnie nie wiedzieli co to. Przejade sie w tygodniu i zapytam o tego motula, moze jednak maja.

    Problemem sa falujace obroty, mozliwe, ze to guma, ale jeszcze nie skrecilem, zabralem sie odrazu za silniczek. Jeszcze jutro sprobuje wykrecic przepustnice i ja porzadnie wykompac i wypucowac.

    A co do silniczka to plukalem juz wszystkim i w dalszym ciagu jak wezme bakietke higieniczna (taka do czyszczenia uszu) to na wacie zostaje czarny nagar... Probowalem tez czyscic tylko tymi bakietkami, ale dostep do niektorych miejsc jest trudny i w dalszym ciagu na wacie zostawal czarny nagar. WD-40 tez tu zbytnio nie pomaga, troche nagaru sie wyplukalo, ale nie zostal rozpuszczony tylko po prostu sie wykruszyl. Czysci ale niewystarczajaco, bo nagar caly czas zostaje na bagietkach...

Podobne wątki

  1. [146] przepustnica
    Utworzone przez leomon w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 15:50
  2. [GTV] 2.0 16v ts 150 KM a przepustnica
    Utworzone przez viruskill w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 19:30
  3. Przepustnica
    Utworzone przez maciasgta w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 10:44
  4. Przepustnica
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 07:51
  5. przepustnica
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory