Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Temat: Temperatura silnika.

  1. #31
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    A ja jestem po wymianie rozrzadu )ktory defakto mi mechanik powiedzial ze byl w miare dobrym stanie ;/) i po wymainei termostatu i temperaturka sie grzeje Tylko auto jakby trochu inne, takie niemoje ... :/ Jak nim jechalem to takie odczucie mialem

  2. #32
    kali146
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich ja też właśnie wymieniłem termostat i temp. mam na 80 stopni.

  3. #33
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    hehe czyli prawidlowa

  4. #34
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    Tylko auto jakby trochu inne, takie niemoje
    Tzn. :?:

  5. #35
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Czy zima czy lato to zawsze mam około 80 stopni.

    Jak wymieniłem rozrząd to też zupełnie inaczej mi się jeździło przed wymianą. Tak trochę dziko, inaczej się auto zbierało.

  6. #36
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    Ja juz trzy razy termostat (vernet) nowy kupowalem i caly czas mam temp lekko ponad 70stopni, niewiem co jest.

  7. #37
    Łukasz K.
    Gość

    Domyślnie

    U mnie wygląda to mniej więcej tak - po pierwsze zauważyłem że AR ogólnie nie lubi niskich temperatur , a zimy w szczególności . Wtedy lepiej jest przesłonić część wlotu powietrza w zderzaku kawałkiem niezbyt grubej gumy (nie moknie tak jak karton i można ją dowolnie wyginać żeby umiejscowić odpowiednio) .
    Początkowo wskaźnik temp. "falował" co niebywale mnie irytowało bo jeżdżę i jeździłem autami w których wskazówka osiągając optymalny punkt zatrzymywała się tam i nie ruszała o mm . Wymieniłem termostat i poprawiło się - szybciej się nagrzewa i osiąga temp podróżną w okolicach 90 C , mniejsze są wachnięcia wskazówki (nie tak jak dawniej od 70 do 110 C) , natomiast podczas postoju w korku miejskim temp potrafi osiągnąć ok 105 C max . Wentylaror działa ale włącza się przy temp mniej więcej 98-100 C .
    Wszystko wydaje mi się w jak najlepszym porządku . Czego i wszystkim życzę !
    P.S. jak ktoś słusznie powiedział sprawność termostatu powinno się zweryfikować poprzez manualne sprawdzenie temp gumowej rurki wychodzącej z niego .

  8. #38
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    a czy wzieliscie pod uwage zle wskazania temp na desce rozdzielczej . przez zle skalibrowany czyjnik temp.lub zle skalibrowany sam wskaznik/.do raczki termometr i wszystko bedzie jasne/tylko pozadny a nie ten z okna/

  9. #39
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    ja sprawdzalem termometrem i komputerem i wskaznik dobry. A cuda sie dzieja caly czas

  10. #40
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    Co do temperatury silnika u mnie to nawet do 60 stpni nie dochodzi przejade okolo 17 km a mi wskazowka ledwie ponad 40 stopni sie podnosi raz tylko po przejechaniu prawie 100 km mialem temperature 80 stopni.
    Co do termostatow z tego co mi wiadomo to termostat powinien sie otworzyc przy temperaturze okolo 87 stopni. Jutro oddaje moja alfe do serwisu na wymiane owego termostatu bo przez niego silnik nie osiaga odpowiedniej temperatury co pociaga za soba nastepujace konsekwencje:
    Silnik dluuuuuuuuuuuugo dluzej pracuje na ssanu, a co sie z tym wiaze oczywiscie wieksze spalanie bo jak narazie siega mnie okolo 14 - 16 l na 100 po miescie. Tak nawiase ciekawe do ilu zejdzie jezeli temperatura bedzie wzrastac jak powinna i bedzie wylaczac wczesniej ssanie. mam nadzieje ze odpowiedz na to nurtujace pytanie poznam juz niebawem pozdrawiam. !!!!! :twisted:

Podobne wątki

  1. Temperatura silnika
    Utworzone przez Nemiks w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 17:16
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47
  3. [145] Temperatura silnika 2.0TD
    Utworzone przez Seb_S w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 07:58
  4. [33] Temperatura silnika
    Utworzone przez pipo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 16:19
  5. Temperatura silnika?
    Utworzone przez auer73 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 17:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory