Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Kontrolka ABS

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Witam. Ten ABS zapamiętuje błędy. Po prostu mechanicy nie potrafią się podpiąć. Sam mam problem z ABS komputer wyświetlił błąd prawego czujnika z tyłu ponad 100 razy.
    Tam, gdzie kończy się rozsądek jest prawdziwa motoryzacja czytaj- Alfa Romeo!!!





  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    A Nie Pamiętasz może jakim programem sie podlaczali. I czy kontrolka swiecila sie od czasu do czasu czy swiecila sie stale. Napewno podlaczali u Mnie do dobrej wtyczki bo w jednym momencie zapalila sie kontrolka od abs pozatym ta wtyczka wychodzi z wiazki tam gdzie czujnik abs. I teraz niewiem co z tym zrobic czy szukac jakis zakladow innych czy moze jechac do aso fiata ale pewnie tam cena bedzie konkretna. Dodam jeszcze ze mam przegub jeden do wymiany ale niewiem czy to mogloby powodowac zle odczyty chociaż najbardziej dziwi mnie to ze zaswieca sie po wcisnieciu sprzegla z gorki może polos w momencie odlaczenia od skrzyni dostaje wibracji i odczyt jest zly.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar radkuj
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    TOMASZÓW MAZOWIECKI
    Auto
    Była Alfa Romeo 146 1.6 BOXER jest Lancia Lybra 1.9 JTD
    Postów
    148

    Domyślnie

    Witam. Przegub może być przyczyną (luzy itp). Co do podłączenia na początku komputer nie chciał połączyć się z ABS, nazwy programu niestety nie pamiętam. Na pewno nie ma znaczenia czy podłączasz się w chwili wyświetlania błędu czy nie.
    Tam, gdzie kończy się rozsądek jest prawdziwa motoryzacja czytaj- Alfa Romeo!!!





  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał radkuj Zobacz post
    Witam. Przegub może być przyczyną (luzy itp). Co do podłączenia na początku komputer nie chciał połączyć się z ABS, nazwy programu niestety nie pamiętam. Na pewno nie ma znaczenia czy podłączasz się w chwili wyświetlania błędu czy nie.
    Przegub nie Kolego ale już łożysko tak.Ale musiało by mieć spory luz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 146 1.4ts 98r
    Postów
    46

    Domyślnie

    Witam,przepraszam,za odkopanie.U mnie również świeci się abs ,narazie nie mam interfejsu i chcialbym sprawdzić czujniki miernikiem ,tylko nie wiem gdzie szukać.Z przodu przy kielichach są 2 białe wtyczki po lewej i prawej od których to kół? i w takim razie gdzie są pozostałe 2 ? pod tylnym siedzeniem też leci taki wtyk ale tylko jeden.Byłbym wdzięczny gdyby ktoś opisał gdzie powinny być ,tak żebym mogł sprawdzić wszystkie cztery.pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Przednie na kielichach okrągłe złącza i takie same złącza znajdziesz pod kanapą

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    Witam
    Ja rozwiązałem sprawę poprzez zamianę kół z przodu do tyłu, może zmieniałeś ostatnio koła na letnie i wyskakuje błąd. A co do odczytywania błędów to w moim boxerze udało się odczytać metodą mignięć kontrolki abs trzeba było zrobić zworkę - mostek na wtyczce abs przekręcić kluczyk w stacyjce i zaczęła dioda mrugać w sekwencji jakiejś i później odczytałem liczbę z takiej tabelki chyba.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 146 1.4ts 98r
    Postów
    46

    Domyślnie

    Dzięki

    Zlokalizowalem 4 wtyczki
    Jeszcze nie mierzyłem. Dodam, że abs nie swieci na postoju, dopiero gdy ruszę. Mozna cos z tego wywnioskować? W kwestii zamiany kol to takiego go kupiłem. I nawet nie wiem jak dojsc ktore koło gdzie ma być o ile to ma znaczenie. Pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    Każde koło jest zczytywane przez czujnik i jeżeli komputer abs wyczuje ze ktoreś koło ma inne obroty czyli obwód to bd chciał załączyć abs a jeżeli bd to notoryczne to wywali błąd. Proponuję zamienić koła tył na przód to nic nie kosztuje. W drugiej kolejności zczytać błędy metodą mrugającej kontrolki abs.

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 146 1.4ts 98r
    Postów
    46

    Domyślnie

    Rozumiem, jednak, koła są identyczne, mierzyłem średnice felg, opony też takie same = obwód tez taki sam, więc gdzie szukać różnicy?

Podobne wątki

  1. (Alfa 156 2.4JTD)Kontrolka ABS+kontrolka hamulca recznego!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 12-02-2018, 13:31
  2. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 12:41
  4. kontrolka ABS
    Utworzone przez alfagawrys w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 19:43
  5. Kontrolka ASR
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory