Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Bezpieczniki, reszta elektryki

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie Bezpieczniki, reszta elektryki

    Przejrzałem dziś moją skrzynkę z bezpiecznikami i porównałem z tym schematem (instrukcja AR 155):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1386
Rozmiar:	86.1 KB
ID:	69745

    Okazuje się, że kilka bezpieczników miałem innych niż jest to podane w instrukcji. Czasami różnica jest duża (2 razy mniejsze lub większe). Co najważniejsze - wynikały już z tego problemy. Bezpiecznik od dmuchawy nawiewu miałem wcześniej 7,5A. Padła mi dmuchawa (a może po prostu w końcu zabrało jej dostarczanej mocy? nie sprawdzałem tego), kupiłem nową (Magneti Marelli). Po włączeniu nawiewu na 4. "bieg" bezpiecznik strzelił. Wsadziłem kolejny 7,5A - znów to samo. Dałem 10A i nie używałem 4. biegu nawiewu (czasami przypadkowo na chwilę go ustawiałem, dosłownie kilka sekund, ale za chwilę dawałem mniej). Dziś wyczytałem z w/w instrukcji, że powinien tam być docelowo 20A bezpiecznik. Wsadziłem więc taki i zaryzykowałem. Na zgaszonym silniku włączyłem nawiew na max. Podziałał kilkanaście sekund bez problemów i go wyłączyłem. Dziwne, ale zostawię ten 20A na dłużej, chyba że uważacie to za niebezpieczne to zmienię na 10A.

    Jak uważacie - powinienem powymieniać wszystkie bezpieczniki na odpowiednie, wg instrukcji, czy lepiej nie ryzykować i zostawić póki prawie wszystko działa?

    Prawie wszystko... Nie śmiga np. podgrzewanie tylnej szyby (zmieniłem bezpiecznik - może zadziała) i opuszczanie szyby pasażera z przodu (dochodzi tam napięcie, ale szyba się nie opuszcza).

    Przy okazji, brakuje mi dwóch przekaźników w drugiej skrzynce (foto niżej). Wiecie od czego one są? Mam tam jakiś przekaźnik 50A, a w instrukcji go nie znalazłem... Chciałem całkowicie wyłączyć ABS (w tej chwili mam tylko pęknięty jeden z pierścieni), ale nie jestem pewny czy widoczny na foto czerwony bezpiecznik jest od ABS (wg instrukcji powinno to być to, choć wydaje mi się, że moja skrzynka wygląda nieco inaczej niż napisano...).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0137.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	39.7 KB
ID:	69747

    Druga sprawa to dwie wolne wtyczki przy głównej skrzynce bezpieczników - od czego one są?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0138.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	46.7 KB
ID:	69748

    Podobno do szyby elektrycznej pasażera z przodu jest przekaźnik pod maską - wymieniłem jeden z nich na nowy i nie ma zmian, ale tak czy siak - nie mam pojęcia który jest od czego (instrukcja nie pomaga, bo w jednej jest napisane coś innego, w drugiej coś innego):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0139.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	51.0 KB
ID:	69749

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    MA myć jak instrukcja pisze wtyczkę masz od elektrycznych lusterek i druga od podgrzewania. Przekaźniki pod maska i bezpieczniki są od komputera. Szyba pasażera jest sterowana przez przełącznik i nie ma na nią przekaźnika cąły prąd idzie przez przełącznik

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Bezpieczniki powymieniane. Jeszcze nie odpalałem silnika, ale jest różnica - po przełączeniu na zapłon nic mi nie buczy pod maską. Pewnie było jakieś przeciążenie na kablach. Mam nadzieję, że teraz akumulator będzie miał lżej. Widzę, że warto będzie przejrzeć wszystkie podstawowe sprawy związane z elektryką w moim aucie - wcześniejsi właściciele najwidoczniej o to nie zadbali :/

    - - - Aktualizacja - - -

    Od elektrycznych lusterek - oba mi działają (regulacja), więc albo to jest podgrzewanie tych lusterek, albo nie ogarniam

    Mniejsza wtyczka rzeczywiście jest od podgrzewania, bo mam wolny odpowiedni wtyk (ten mniejszy) w bagażniku (podobno w tej Alfie była wymieniana cała elektryka, więc chyba ktoś po prostu zapomniał przeciągnąć to do głównej skrzynki bezpieczników...).

    Od szyby elektrycznej chyba musi być przekaźnik, bo jak używam podnośnika szyby kierowcy to coś mi cicho klika (właśnie jakby przekaźnik) po lewej stronie kierownicy...

    - - - Aktualizacja - - -

    Kolejna wtyczka do rozpoznania - co to? Znalazłem to w bagażniku.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0139.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	109.6 KB
ID:	69830
    Ostatnio edytowane przez Dawid_S ; 16-09-2012 o 18:09

  4. #4
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Ta wtyczka jest od zasilacza anteny.Powinien być albo i nie,na środkowym słupku tam gdzie lampka,ale po wewnętrznej stronie.Jego brak skutkuje brakiem ogrzewania tylnej szyby.
    To zdjęcie z przekaźnikami to dziwnie mi wygląda.Chodzi o ich umiejscowienie ale sądzę że są to przekaźniki od pompy paliwa,itd.Tam na pewno nie znajdziesz przekaźnika od szyb.Jeśli dochodzi napięcie do silniczka a nie działa to silniczek zdechł.Podmień przyciski te z drzwi.
    Trzeba w manual spojrzeć tam jest wszystko.Niektóre kostki będziesz miał luźne.Nie ma dodatkowego wyposażenia a ma instalację pod nie więc nie panikuj
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    z tym wzmacniaczem to coś tam włosi kombinowali bo ja go znalazłem na prawym tylnym słupku a pod lampką bagażnika też jest tylko wtyczka.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz A. Zobacz post
    Jego brak skutkuje brakiem ogrzewania tylnej szyby.
    Czyli jak nie znajdę tego zasilacza to nic mi nie da przeciąganie tych dwóch przewodów do złącza, które znalazłem przy bezpiecznikach?

    Cytat Napisał Lukasz A. Zobacz post
    To zdjęcie z przekaźnikami to dziwnie mi wygląda.Chodzi o ich umiejscowienie ale sądzę że są to przekaźniki od pompy paliwa,itd.
    Przekaźnik od pompki paliwa mam obok wtrysków (jest taka wolna przestrzeń po lewej stronie - wisiało swobodnie, ale ja przymocowałem do jednego z przewodów).

    Cytat Napisał Lukasz A. Zobacz post
    Jeśli dochodzi napięcie do silniczka a nie działa to silniczek zdechł.Podmień przyciski te z drzwi.
    Już raz to sprawdzałem i dziwna sytuacja. Podmieniałem przełącznik na ten od kierowcy - nie ma zmian. Podmieniałem cały silnik na (ponoć) działający - nadal nie abla. Może coś przeoczyłem (jedną z kombinacji) - jutro postaram się to zweryfikować

    Odnośnie dziwnego umiejscowienia rożnych elementów - to jest właśnie problem. Z tego co wiem była robiona od nowa elektryka w tym aucie, więc pewnie kilka elementów jest przestawionych ;/

    - - - Updated - - -

    Jeszcze odnośnie dodatkowych bezpieczników (niektóre mam luźno pojedyncze między kablami i kompletnie nie wiem od czego są) to w manualu widnieje takie coś:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	77.8 KB
ID:	69835

    Zapewne 1. to w autach przed FL, więc do mojego (1994).

    Wychodzi na to, że są jakieś dodatkowe bezpieczniki, z danymi kodami. Tylko, że ja tych kodów nigdzie nie widzę... Wiecie może gdzie się to odczytuje (chyba, że u mnie nie ma, bo była podmieniana elektryka, choć teoretycznie powinna ona pochodzić po prostu z innej 155)?

    BTW - w głównej skrzynce z bezpiecznikami (jest to także w instrukcji) jest coś takiego jak wycieraczka tylnej szyby. W sedanie?

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Kolejne 2 kabelki do rozpoznania. Jeden wygląda mi na przewód do anteny (szary), a drugi na jakiś czujnik (tylko do czego?). Co z nimi zrobić?

    Załącznik 70119

  8. #8
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Załącznik nie działa.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Dawid_S
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Buczyna k/Głogowa
    Auto
    155 1.8 Sport 8V (Formula)
    Postów
    272

    Domyślnie

    Teraz powinno śmigać. Jeden kabel wygląda na przewód do anteny (szary), a drugi na jakiś czujnik (tylko do czego?). Co z nimi zrobić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0141.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	73.6 KB
ID:	70264

    Dziś (jak nie będzie padać) pogrzebię w bagażniku i może znajdę ten zasilacz anteny.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamilq
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Rymanów
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V,1.9 TD
    Postów
    52

    Domyślnie

    jak ten kabelek jest gruby(na zdjeciu za bardzo nie widać ) to jest od ogrzewania tylnej szyby

Podobne wątki

  1. ET i reszta. Pomóżcie
    Utworzone przez radoshliv w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:06
  2. 156 vs reszta swiata
    Utworzone przez murano w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-11-2006, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory